Ogrevanje verande

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Spet adaptiramo, tokrat je na vrsti veranda oz. vhod v hišo ( cca 1,5m dolžine x 3m širine). Prej sem za ogrevanje imel cca 400W el. radiator iz kamna, sedaj pa iščem kakšno drugo varianto, glede na drugačno postavitev in da je sedaj več možnosti ogrevanja. Sprva sem razmišljal o IR grelcu, ki bi ga dal nad vrati (višina prostora cca 3 m, vendar bom dal narediti spuščen strop), sedaj pa še razmišljam o el. talnem gretju, ali stenskem konvekcijskem grelcu. Iz prakse, še kakšna ideja, oz. kaj bi bilo najboljše? Veranda ima zraven vrat še dve okni, vsako cca 1m2.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
So tla verande dobro izolirana? Če ne jih daj.....v nasprotnem primeru bos poleg prostora ogreval še skale v drenaži....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
V kolikor boste verando vključili v toplotni ovoj hiše (če ga seveda ima), ter hkrati poskrbeli še za izolacijo tal, potem bojo obstoječa vrata (med tem prostorom in notranjostjo) postala nepotrebna oz. bojo lahko odprta, kar bo pomenilo, da načeloma ne potrebuješ tu posebej grelca (zgolj ideja).
Lahko pa daš kot preventivo el. talno gretje, ki ga boš vklpil prek timerja v najhušem mrazu, da bojo tla topla (občutek + sušenje čevljev).
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Hm, tla verande niso izolirana, samo brušen beton je trenutno. Že vidim, še eno delo si bom nakopal: razbiti tla v verandi, dodati izolacijo, potem pa še zunanji ovoj. Uhh. ni konca in kraja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Hm, tla verande niso izolirana, samo brušen beton je trenutno. Že vidim, še eno delo si bom nakopal: razbiti tla v verandi, dodati izolacijo, potem pa še zunanji ovoj. Uhh. ni konca in kraja...

Ko boš gledal nazaj, ti nikoli ne bo žal, da si ubral težjo pot in naredil kot je treba (in obratno za bližnjice).
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Hm, tla verande niso izolirana, samo brušen beton je trenutno. Že vidim, še eno delo si bom nakopal: razbiti tla v verandi, dodati izolacijo, potem pa še zunanji ovoj. Uhh. ni konca in kraja...

jap, nikoi ni konca... to se kar navadi. ;);)

no, meni je recimo zelo zal, ker nisem v kopalnici dal eletricnega talnega gretja. ne grem pa zdele razbijat ploscic...