Kupujem premium navigacijo za EU in SLO

Teflon123

Zelenc'
1. mar 2012
14
0
1
Pozdravljeni
wink-1.gif


Moram reči da sem nad tem forumom veselo presenečen in sem se zato odločil da tule vprašam za nasvet. Torej službeno sem že veliko let veliko na cesti po sloveniji in predvsem zahodni Europi. Navigacijo sem si hotel kupiti že vsaj 10x a zaradi nenehnih novosti in dejstva da nisem ravno najbolj tehničen tip pod soncem sem z odločitvijo nenehno okleval.

Torej kolikor mi je znano sta trenutna paradna konja na trgu navigacij Tomtom in Garmin a nekako se ne morem odločiti kaj kupiti in kateri model izbrati.

Iščem predvsem model ki zna dobro navigirati ima natančne karte tudi za podeželjska območja ter velika mesta ( Berlin, München, Paris) Pregleden in razločen display je nujen prav tako avtomatska sprememba rute ob primeru nesreče ali velikega zastoja. 3D pogled velikih križišč bi bil zelo dobrodošel. Slovenski govor bi bil super a spet ni pogoj...lahko je tudi nemški ali angleški.

Pokritost UK, ter držav bivše juge...Srbije, Hrvaške in Bosne je plus ni pa nujno !

Ne rabim kakšnih posebnih "Igračk" kot so glasbeni predvajalnik ali celo video predvajalnik.

Mogoče so stvari ki jih naštevam že tako ali tako standard pri vseh napravah mogoče pa ne...

Navigacija bo v dnevni uporabi in sem zato zanjo pripravljen odšteti kak euro več.


Torej, kaj svetujete... Garmin ali Tomtom in predvsem za kater model se naj odločim
smile-1.gif


Lep pozdrav

Matija
 
Nazadnje urejeno:

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
karkoli boš kupil, ne boš falil..

Meni so TomTom sicer bližje kakor Garmin,
TomTom via120 recimo...
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Jaz bi bil bolj za Garmina. Ogledaš si jih lahko na spodnjem linku :

http://www.garmin.si/inside.php?cat_id=68

Pomembno ti je, da ima dober TMC za po tujini (pri nas dela zelo spremenljivo in včasih pomankljivo).
Ko ga kupiš , ima že nameščen zemljevid CN Europe, ki ga lahko brezplačno posodobiš v roku 90 dni po prvi vključitvi. Če pa kupiš takega z Nuvi lifetime, potem pa sploh nimaš problemov z posodobitvijo zemljevida CN Europe.
Če rabiš boljši zemljevid za bivšo jugo, si pa nabavi še Adria Route. Tudi že CN Europe kar dobro pokriva to območje.
Za nekatera evropska mesta se dobijo tudi podrobnejše karte in to City Xplorer, seveda če jih rabiš. Te karte ti mora podpirati tudi Garmin.

LP
 

Teflon123

Zelenc'
1. mar 2012
14
0
1
Po videnem se bom skoraj zagotovo odločil za Garmina že zaradi supporta tukaj...

Prosil bi da mi svetujete kater model kupiti... Tukaj: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=401&ra=true vidim da za vsak model skoraj obstaja LMT in LT ali LM različica... zanima me v čem je ralika in ali se splača kupiti drazjo izvedbo... Zanima me tudi če lahko svoj Garmin kupim preko nemskega ali angleškega Amazona, ker so tam cene precej nižje kot pri nas... Ali bo to pomenilo da naprava nebo imela slovenskega menija...ker je pač bila kupljena v tujini..

Lepa hvala vsem za hitre in informativne odgovore !
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.752
114
63
Meniji za celo Evropo so enaki, saj so na vseh vsi jeziki. Raje kupi LMT, da imaš lifetime posodobitve zemljevidov 4x letno.
Sam osebno imam 2460 LMT in sem zelo zadovoljen. Nima pa prikaza 3D stavb, za katere si izrazil željo.
Potem glej model 3490 LMT, ali 3590LMT.
 

Teflon123

Zelenc'
1. mar 2012
14
0
1
Wow Na amazonu prodajajo 2460LMT za 218 eurov z poštnino... Če nebo noben predlagal kaj drugega bom verjetno vzel kar tole
wink-1.gif
Če prav razumem dobiš z nakupom nuvija tudi karto EU ( celotna Evropa) sam si pa lahko potem naknadno namestiš City Guide-e ali Adria Route recimo ? In če imaš LMT verzijo potem dobiš life-time update na vse kupljene karte ( sepravi tisto pre-nameščeno za EU in če kupiš kakšne dodatne)

Razumem to pravilno ?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.752
114
63
Ne.
ne-ne-1.gif

Na napravi dobiš zemljevid Evrope(Pazi pri nakupu z neta, da ne bo Amerika ali kaj drugega). LMT pomeni, da imaš za čas življenja naprave zastonj posodobitev zemljevida Evrope ko izide nova verzija(4x letno). City navigator mesta po izbiri imaš zastonj enkrat in konec. Potem je plačljiv.
Vsi ostali zemljevidi so produkt vsak zase in niso nič vezani na napravo.

LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
2495 je novejša verzija in ima malo drugačen FW mislim,da je nekje na forumu že nekdo,ki ga ima in bo mogoče kaj več napisal o tem modelu.
24x5 ima možnost za smart link 24xx je pa nima,če se ne motim.
 

Teflon123

Zelenc'
1. mar 2012
14
0
1
No pa da tako vprašam katera naprava nudi trenutno najboljši konfort in je med novejšimi...Nebi rad kupil nekaj kar že v samem začetku ni več novo oz nov model...
 

boogle

Pripravnik
29. apr 2008
287
0
16
Citat:
Uporabnik Teflon123 pravi:
No pa da tako vprašam katera naprava nudi trenutno najboljši konfort in je med novejšimi...Nebi rad kupil nekaj kar že v samem začetku ni več novo oz nov model...

Modela nüvi 3490LMT in nüvi 3790LMT sta top modela od Garmina...


Citat:
....as simple as possible.

Both the 3790 and 3490 look similar in size (the 3490 is a touch slimmer, but barely noticeable). They both have the same screen resolution. They share a lot of the same features (accelerometer, voice commands, nuRoute technology, photo-realistic junction views).

Now, the differences:

The 3790 uses standard FM Traffic (which has improved a bit, putting some emphasis on side streets). The 3490 uses traffic over HD Radio; simply put, there's more bandwidth, allowing for more flow of information, better signals, and much faster updating.

The 3490 has features not found on the 3790, including Exit Services (essential POIs found along your route while on interstates or other limited access highways, available for at least the first five exits), the ability to receive texts-by-voice, the ability to customize your menus and maps, and a new interface which puts more emphasis on the actual address, and not the city where it may be.
 

Teflon123

Zelenc'
1. mar 2012
14
0
1
Torej dobil sem 3490 LMT trenutno čakam da mi lifetime updater potegne iz interneta najnovejšo mapo 2012.40 in začne z namestitvijo... Ker ga imam ravno priklopljenega na računalnik, bi rad ob enem preveril tudi FW in namestil najnovejšega v primeru da najnovejšega že nimam. Prebral sem, da za update FW-ra potrebujem webupdater in sedaj me zanima ali je webupdater in lifetime updater eno in isto ali ne...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ne.
Webupdater si namestiš na Pc in z njim posodabljaš programsko opremo nuvija.
Lifetime updater se pa uporablja samo za karte.
Vendar glede na to,da prenašaš karte ti je že posodobilo nuvija na zadnji FW preko strani mygarmin takoj ko si se prijavil oziroma ko si začel z prenosom kart.
Tukaj si lahko preneseš Webupdater in lahko preveriš če so še kakšne posodobitve na voljo za tvoj nuvi.