WayteQ (WinCE) naprave - mnenja, izkušnje in pomoč

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V tej temi razglabljamo o vseh modelih teh trenutno zelo popularnih mlinčkihov, saj je odprtih že preveč tem, ki pa imajo dejansko enak skupni imenovalec.

Še primerjalna tabela med modeli: (klikni za povečavo)



Na obeh winCE modelih (x850 in x960BT), tekoče delujejo sledeči navi programi:


- iGO Amigo (samo na modelu x850, ki ima resolucijo 480x272)
- iGO8
- iGO Primo
- Navigon
- Sygic (Drive, Fleet, Aura)
- NDrive
- Route66
- OziExplorer
- Mireo
- Miomap
- Garmin XT (vendar navigiranje ne deluje tekoče - problem na vseh WindowsCE verzijah, saj Garmin je pač napisan za Linux platformo)
- LK8000 (za pilote jadralnih letal, padalcev, ipd..)


Kaj zmore xTAB-50 GPS, pa je obravnavano v TEJ temi, saj ta model temelji na Android operacijskem sistemu.

TUKAJ si lahko preberete še en test najbolj popularnega modela X960BT.

Skratka odlična zadeva, ki glede strojne opreme, potencial uporabe in ceno, povozi vso konkurenco WindowsCE navigacisjkih naprav!

UPDATE APRIL 2012:
Naredil sem slovenski jezikovni paket osnovnega menija za najblj popularen model - Wayteq x960BT, ki do sedaj še ni obstajal. Naj povem, da je posodobitev popolnoma neškodljiva za sistem in da s tem nikakor in na noben način ne ogrožate svoje naprave. Torej tukaj je update:

WayteQ x960BT_Slo_update
inštalacija:
- odraraj in kopiraj datoteki YFUpdate.exe in YFAPP.WZP na prazno SD
- restiraj napravo in potrdi ponujeno posodobitev
- po posodobitvi odstrani SD in resetiraj napravo
- skalibriraj in uživaj!

če ima kdo po tem updejtu morda kakršne koli predsodke, lahko po enakem sistemu posodobi napravo nazaj v prvotno stanje. Tukaj je original: WayteQ x960BT_orig

ps: naj poudarim, da se nisem spuščal v podrobne prevode samih programov, kot je npr kalkulator in vse njegove znanstvene funkcije, enako velja za pretvornik enot, funkcije Opere itd...
Prevedeno je vse to kar je prevedeno tudi v ostale jezike.!

POZOR! UPDATE JE SAMO ZA MODEL X960BT!
 
Nazadnje urejeno:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Tema obstaja že dve uri, pa uporabnik lipan še ni vprašal:
Se ,da dobit kašno enostavno SYS datoteko za IGO V8.3 za WAYTEQ 950 HD
aplauz.gif

Mene pa zanima, če se da namestit IgoPrimo na Wayteqa x990?
cool-1.gif

spaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmm
P.S.: Alo,a kdo ve, zakaj mi nadmorsko višino vedno, ko pridem na morje, kaže 0 m!? Je kaj narobe v sys datoteki?

 
Nazadnje urejeno:

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
mogoče se komu ki obvlada sceno res zdi kakšno vprašanje neumno in jaz naprimer nisem imel pojma o nameščanju programa na mašinco. brez janchove pomoči ne bi nikdar sam skupaj spravil in bi bil wayteq 960 za nabiranje praha. res pa je da treba najprej nekaj minut pobrskat predno vprašaš nekaj na kar je že milijon odgovorov.
 

tomis71

Zelenc'
12. maj 2011
18
0
1
Pozdravljeni
Imam wayteq 950bt in naložen primo 1,2.Zanima me kaj pomeni Satellite Image in 2D in Satellite Image in 3D pod nastavitvami zemljevida.
Lp Tomaž
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To je novost, ki jo ponuja novi primo 1.2 -->gre pa za satelitske posnetke, torej dodatne rastrske karte, ki jih lahko sami ustvarimo s pomočjo google earth-a. Je pa kompliciran postopek izdelave takšnih (neuradnih) kart in hkrati zahteva tudi dodatno licenco.
 
Nazadnje urejeno:

joegsm

Pripravnik
6. jul 2008
50
0
6
HI!

A ima kdo mogoče waytex x820 (to je prejšni stari model). Zanima me kako se da prit v wince. A ga je potrebno prej odkleniti z recimo miopocket 4.0. ali obstaja še kaki drugi skriti vhod v wince.

Lep. pozdrav!
 
Nazadnje urejeno:

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
imam nekaj vprašanj.
gre za x960bt.
1. a lahko nastaviš na povečavo pogleda in da se povečava ne spreminja. meni dela tako da mi v mestu avtomatsko poveča izven naselja pa ful pomanjša tako da je cilj ki je 30 km stran viden na zaslonu.
2. v vrstici z nadmorsko višino baterijo in (predvidevam) število satelitov imam nadmorsko skozi celo pot enako, baterija mi kaže od kar sem izklopil še eno uro 100%. ne vem kaj pomeni ko se mi na levi od znaka baterija in na desni od št. satelitov pojavljajo neke modre številke in se spreminjajo od 0 do nekje 68

1210127-15052011103.jpg
 

Priponke

  • 1210127-15052011103.jpg
    1210127-15052011103.jpg
    91,8 KB · Ogledi: 1.558
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
glede višine - mislim, da ti manjka vrstica v sys:

[gps]
port="1"
baud="4800"
set_messages=0

(moja napaka, ko sem ti pošiljal setup za prima, sem pozabil dodati)

Glede tistih številk spodaj --> to so hišne številke
smile-1.gif

Baterija: ja, to je povezano s skinom in ni najbolje optimizirano.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
Kaj pa sam menu Wayteqa, bo kdal SLO? Srbski namreč je....

Kako ven iz WIN CE ?
 
Nazadnje urejeno:

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Jado, pri modelu x850 imam v WinCE na namizju bliznjico GPS in ta te vrze v tisti osnovni meni... kako je pri tebi pa ne vem, mogoce enako.
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Živjo!
Bi samo prašal če tele mašince imajo prikaz omejitve hitrosti in mogoče glasovno opozarjanje na prekoračitev?
Hvala!
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Danes testiral x960BT z naloženim Igo Primo 1.2 na poti v Celovec in nazaj. Tudi meni je nekaj časa prikazovalo nadmorsko višino 447 m skozi enako, potem pa kar naenkrat 0 in se zopet ni spremenilo.
Imam pa vprašanje glede TMC. Sprejemnik sem priklopil na napravo in na sprejemnik napajanje vendar ne v Sloveniji in ne v Avstriji ni bilo ne duha ne sluha o kakeršnih prometnih informacijah. Mislim, da bi se mi na ekranu morala pojaviti ikona o prometnih informacijah, vendar je ni bilo.
V mapi content\tmc\ imam datoteko "Slovenia-TrafficNav.tmc" ali potrebujem še kaj ?
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Kaiser,to je odvisno od nalozenega programa. Primo, ki tudi gre na te masinice, ima te funkcije.
 
Nazadnje urejeno:

Titan1

Pripravnik
30. dec 2009
94
3
6
Citat:
Uporabnik steni pravi:
Danes testiral x960BT z naloženim Igo Primo 1.2 na poti v Celovec in nazaj. Tudi meni je nekaj časa prikazovalo nadmorsko višino 447 m skozi enako, potem pa kar naenkrat 0 in se zopet ni spremenilo.
Imam pa vprašanje glede TMC. Sprejemnik sem priklopil na napravo in na sprejemnik napajanje vendar ne v Sloveniji in ne v Avstriji ni bilo ne duha ne sluha o kakeršnih prometnih informacijah. Mislim, da bi se mi na ekranu morala pojaviti ikona o prometnih informacijah, vendar je ni bilo.
V mapi content\tmc\ imam datoteko "Slovenia-TrafficNav.tmc" ali potrebujem še kaj ?

A v sys.txt maš tole napisan:

[tmc]
enable_subscription="1"
saved_config_available="1"
saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_ROYALTEK"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="4"
saved_config_baud="38400"
auto_tuning="1"
saved_last_frequency="931"
saved_last_tuning_mode="1"

Pa preveri še če maš licenco za tmc.
 

Titan1

Pripravnik
30. dec 2009
94
3
6
Greš pod meni več nato pa v meni pomoč.Tam so zapisane licence in vse mape katere maš naložene.
In tam noter mora biti tudi mapa tmc.Če je mapa tmc obarvana z rdečo to pomeni da nimaš licence.