Krivda

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Ojla, vcasih se je na evropsko porocilo pisalo se kdo je kriv (v stilu Sem kriv). A to se se zmeraj pise, ali zavarovalnica sama odloci potem krivdo (oz. ce je prisotna policija).

p.s. Nisem imel nesrece, cist tko sprasujem :)
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Se ne piše oz. nima teže.

Primer od lani, po poslanem evropskem poročilu:

V zvezi z zgoraj navedeno zadevo vas prosimo, če nam lahko opišete kaj vse je imel o oškodovano hrvaško vozilo poškodovano v vaši prometni nezgodi z dne 05.02.2022, to potrebujemo zaradi reševanja njegovih poškodb iz tega škodnega dogodka.

Nekaj dni kasneje:

Sporočamo vam da je tuja zavarovalnica na podlagi izjav obeh udeležencev in rekonstrukcije poškodb na vozilih določila 100% temelj za izplačilo hrvaškemu oškodovancu.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
na poročilu samo izpolniš obrazec z okoliščinami nesreče, potem pa zavarovalnica pozove oba udeleženca, da se zjasnita o odgovornosti.
meni se je lani nekdo zaletel v bok avtomobila, med manevriranjem po parkirišču. izpolnila sva evropski obrazec. jaz sem šel potem na povzročiteljevo zavarovalnico, kjer sem opisal dogodek ter povedal, kdo je krivec. zavarovalnica je nato preverila pri povzročitelju, ki ni oporekal moji zgodbi in so mi priznali popravilo. res pa da je pri tej nesrečilo bilo vse nedvoumno. vprašanje je, kako bi ravnala zavarovalnica v primeru, če bi oba udeleženca imela svoj pogled na dogodke.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Ja, kamera reši marsikatero težavo.

Se peljem po parkirišču, daleč spredaj vidim avto, kako stoji in nekaj čaka. Se bo že umaknil. Pripeljem za njim, ustavim, ker še vedno stoji.
On pa rikverc in bum.

Kot vse kaže, ni bil nek goljuf, ampak samo malo zmeden umetnik, ki je hotel parkirat, a je malo dolgo ocenjeval, al bo avto šel not al ne.

Na njegovi zavarovalnici me je cenilec najprej malo čufno gledal, ko je opis nesreče bral na tistm poročilu.
Sem mu pokazal posnetek, je samo reke OK in vse požegnal. Ker so na servisu že čez 2 dni imeli vse papirje, zgleda niti povzročitelja niso čakali da potrdi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK