nesreča z materialno škodo

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
pride do nesreče z materialno škodo, poklicana je policija, naredi zapisnik in presodi, da sta oba udeleženca naredila prekršek (vožnja po napačni smeri - krneki) in jima je izdan plačilni nalog. vse skupaj tudi pofotkajo in pomerijo.
oškodovanca se zaradi nastale škode (en avto je totalka, drugega se da popravit, škoda pa je manjša kot pri totalki) zedinita, da se bo vsak pri drugi zavarovalnici izpovedal za krivega - ker dejansko tako tudi je. torej naj zavarovalnica plača nastalo škodo iz odgovornosti.
zanima me, ali naj se izpolni evropsko poročilo in odide na zavarovalnice? kaj bo policija naredila? bo predložila kakšne zapisnike, ali poteka še kak postopek (rečeno ni bilo nič)? ali je možnost, da zavarovalnice rečejo, da se to vse skupaj njih ne tiče in naj kar vsak plača škodo? se naredi francoza pred zavarovalnico in reče, da policija ni bila klicana? na evropskem poročilu bosta oškodovanca priznala krivdo, tu ni dileme.
treba je dodat, da bi večina policajev ocenila drugače, da je kriv samo en, ampak tukaj se zdaj nič ne da spremenit. zgodba, n aj vsak krije svojo škodo je brezpredmetna, ker kot že napisano, en ima totalko in torej škode za okol 1.500 evrov, drugi pa za največ 300-400. do nesreče je po mojem mnenju prišlo zaradi poledice in neznanih okoliščin (potek prednostne ceste v desno, on pa je pripeljal, kot da bo šel naravnost) voznika z manj škode.
tnx za morebitne izkušnje ali nasvete.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
Za eno in isto nesrečo bosta težko kaj dosegla pri zavarovalnicah.Ve se ,vedno je nekdo povzročitelj nesreče,pri vajinem primeru sta oba kriva (po navedenem).Pri nas pa ni več v veljavi tako imenovana izmenjava kuponov.Po moje bojo na zavarovalnicah hoteli
policijski zapisnik,da pa rečeta,da policija ni bila obveščena,ne vem kako je s tem v praksi.
Ti bojo drugi več povedali.
Lp.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Krivda se ne določa glede na to, kako bi vama najbolje ustrezalo glede na višino škode.
smile-1.gif


V kolikor gre za zapisnik, se morajo cenilci ravnati po zapisniku. Počaka se, da je narejen.

Lahko je določena tudi odgovornost npr. 70:30%. To pomeni odstotek, ki krije škodo udeležencem iz AO. AK pa krije razliko, če je kasko. Oba izgubita bonus.
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
ja, saj to štekam da se zavarovalnice ne ravnajo po tem, kakor bi zavarovanci radi videli
tongue-1.gif


ok, praviš zapisnik, ampak pomoje ga policija avtomatsko ne dostavi zavarovalnicam? torej lahko rečemo, da zapisnmik ne obstaja, kaj pa potem?

in denimo, da ga policija na poziv dostavi, ker piše v evropskem poročilu, da je bila policija prisotna... zavarovalnica potem oceni, da je deljena krivda. zanima me, ali se da v postopku (na podlagi fotografij in meritev policije) izpodbijati to famozno ugotovitev policije?
praviš, da se lahko odločijo denimo 70:30 ? Ali se lahko tudi 50:50? Meni se gre, da vsaj nekaj dobim iz vsega skupaj, saj sem konec koncev ostal brez brezhibnega in vzdrževanega vozila, moron je šel pa lepo domov s svojim. Pa še nekaj. Če svoj avto odjavim, ali dobim nazaj preplačano premijo v primeru, da bo podan odškodninski zahtevek? Sicer police nisem imel s seboj in mojih podatkov nima nihče - tehnično gledano lahko požrem škodo, pobašem preplačano premijo in prodajam po delih. ampak to mi je skrajna sila. za bonus mi je vseeno.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Naivno je misliti, da policija nima podatkov o zavarovalnih policah, če so dostopni vsem ljudem. InfoCenter.

Lahko podaš opis dogodka, takšen, ki je bil v resnici in takšen, ki si ga želiš. Bomo mi ugotovili, kdo je kriv.
smile-1.gif