Koliko kave na dan?

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Fiatista pravi:

@malcomX: moraš priznat tudi, da malokje tako dober kofe skuhajo, da ga lahko prebaviš brez mleka in cukra. Sam poznam morda 2-3 lokale. Še najraje pa si jo kar sam naredim - pravo turško v bakreni džezvici. Kajti čez pravu tursku je prav zares ni, agree!

Pol pa piješ ta espres samo v teh 2-3 kavarnah, sicer pa črn čaj, ta je povsod enak.
 

NeGrA

Pripravnik
20. jul 2007
720
0
16
pa ponavadi eno al pa dve... æis odvisno od dneva... ne pretiravam neki ! Si jo pa tut doma skuham, dam več mlekca in to je to... nism zbirčna
grin1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
zjutraj

1x salca VELIKA (taka za caj) turske kave

potem pa na sihtu cca 15-30 kavic (avtomat:((( )

ko pridem domov pa par redbullov ali pa kaksno kavico...
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Čisto odvisno...
Ponavadi dopoldne eno z mlekom ali belo kavo in pa popoldne okoli 3h, 4h še eno...

Se pa zgodi kakšen dan, da ne spijem niti ene ali pa ravno obratno...spijem 4 ali celo več
uf-1.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
zjutraj

1x salca VELIKA (taka za caj) turske kave

potem pa na sihtu cca 15-30 kavic (avtomat:((( )

ko pridem domov pa par redbullov ali pa kaksno kavico...

sm mislu da sem samo jaz kavoholik ...pa vidm da me presežeš..

jest za dobrojutro eno veliko dozo ( una tavelka šalca...cca 3dcl) ...nato tekom dneva pa 5-10 velike 2dcl

aja pijem belo kavo
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Zdaj nič.

Ko pa sem še pila kavo, pa ponavadi eno ali dve kavi na dan, maksimalno 3. Eno obvezno zjutraj, potem še eno dopoldan in mogoče kdaj še kakšno po kosilu. Črno (brez mleka), da se razumemo.
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Ko sem še hodila v službo sem popila po 10 kav na dan,
zdaj mi škoduje kofein,
ker se pa okusu ne želim odreči pijem turško kavo brez kofeina, enak okus kot kofeinska kava ima le Barcafe,zadnje čase pa instant brezkofeinsi kapučino, enega zjutraj enega po kosilu
 

gregap

Pripravnik
11. okt 2007
233
0
16
Morm radar postavt, da mi povejo.
Zjutraj ko v sluzbo pridem eno veliko tursko grenko in seveda brez mleka, ob 12 isto in potem po popoldanskem pocitku ob 16 se kavo z mlekom. Jst osebno pijem grenko tursko kavo al pa kavo v Santani in Cremcaffe. Vse ostalo je navadno kozlanje ( seveda to je moj okus). Jutranja kava je ritual.
cheer.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
(brez mleka... ker mleko zmanjsa / iznici ucink...)

To ravno nebo držalo, kofeina ima isto espresso, kava z mlekom in bela kava, torej tistih 7g
kave se nahaja v vsaki od teh kav, v espresu je le vse bolj močno, torej če se kaj izniči,
se izniči moč kave, na okus, efekt je torej popolnoma enak.

(če zmešaš sok z deci vode ali litrom, kalorij bo isto, le oni z deci vode bo to dal bolj intenziven okus,
isto je pri kavi)
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Vsako jutro doma kavo z mlekom (bolj "lahka" varianta) +
še en kapučino (ne vsak dan).
 

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
(brez mleka... ker mleko zmanjsa / iznici ucink...)

To ravno nebo držalo, kofeina ima isto espresso, kava z mlekom in bela kava, torej tistih 7g
kave se nahaja v vsaki od teh kav, v espresu je le vse bolj močno, torej če se kaj izniči,
se izniči moč kave, na okus, efekt je torej popolnoma enak.

(če zmešaš sok z deci vode ali litrom, kalorij bo isto, le oni z deci vode bo to dal bolj intenziven okus,
isto je pri kavi)

Točno tako!

In to večini ljudi ne moreš dopovedat. Groza!
jezen.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ma ja, eni so tapravi. "kako lahko piješ espreso, ko ma tolko kofeina?!"

Sam pa požere 3 bele kave ko je v kafiču
bonk.gif


Vbistvu je užil 3x več kofeina kot jas, ampak ga ni okusil, zato ker mleko pač oblaži ta okus,
pol pa še razni sladkorčki in natreni, in iz kave narediš dobesedno milk-shake. katastrofa.

Zakaj bi mela bela kava majn kofenina sploh ne vidim logične razlage, ena je edino bolj močna na okus,
druga pa pač manj.

Torej če spijem redbull ali redbul mešan z 3 deci radenske, to pomeni da bom po tistem z radensko manj
"buden" oz. čil? Bedarija.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
ja mleko zna izničiti antioksidante, ki ji ima kava kar dosti. Samo ni znanstveno potrjeno, eni pravijo da ja, drugi ne. Drgač pa raje pijem črni/zeleni čaj kot kafo.