Koliko kave na dan?

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
Torej, koliko kave na dan popijete?
11445.gif

Osebno spijem max. dve skodelice. Ponavadi eno domačo turško in eno gostilniško z mlekom. Ne pijem je pa nikoli po 16i uri.

Brez vsaj ene kave pa moj dan ni pravi
kaffee2.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zjutraj ritual, malo kave in veliko mleka, v službi 1 ali 2 s smetano. Nikoli pa po 16 uri, ker drugače bom buden do 4 zjutraj.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Zjutraj ko grem na kavo običajno tresnem 2 espresa, torej mala črna brez vsega, pa en izvir.

Po kosilu običajno tut kakšen espres al pa pravi čaj od vanilije, spet brez vseh dodatkov.

Tut zvečer zarežem kako kavico, spet brez vsega, ampak zraven še tresnem kakega jegerčka ali amareto.

Sploh mi ni jasno kako lahko pijete kavo z mlekom in sladkorjem.

A v kokakolo si tudi nalijete mleko al pa kepico sladoleda? (čeprav je sladoled (vanilija) v kokakoli prav dobra sladica)

Resnično mi ni jasno kako lahko tako dobre stvari kot je kava pokvarite z mlekom in kupom sladkorja...

A k šampanjcu si tudi vlijete malo radenske?
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.980
113
Mleko v kavo, drugače ne gre.
Zjutraj, pred malico, popoldan. 3 ponavadi.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
preveč
uf-1.gif
vsaj men se tako zdi.

na šihtu sigurno 3 al pa 4, s tem, da imam kavo iz avtomata, nardim pa eno belo kava pa dve dozi mleka pa vse skupi v en lonček.

pol pa včasih še v kšnem lokalu belo kavo

čez vikend je pa samo ena na dan, al pa še ta mogoče ne.

mi kava nič ne pomaga, sam okus mi je pa všeč, pa ne vem kako nej se odvadim.
 

soncek321

Zelenc'
20. okt 2007
18
0
1
Po kosilu, doma skuhano z mlekom, v večji skodelici in zraven časopis. Gre bolj za ritual kot za potrebo. Mi je pa všeč okus.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
zukutri obvezno drugače nekaj manjka.. potem kako po kosilu.. tako da do cca. 2 na dan, včasih več. so bili tudi dnevi ko sem 5 od tega 3 turške.. imam rad turško samo zu3 se mi ne da vode segrevat tako da raje expreso...
lp x5x
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
2 ogromni domači turški in 2-4 gostilniške, pa kakšno iz avtomata vmes
grin1.gif

pa nima veze koliko je ura, lahko tudi pred spanjem...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Eno zelo močno zjutraj, da me zbrihta.Učinek je podoben, hruljenju žene, ko pridem nažgan domov.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Dopoldan obvezno 1-2 zbijem, ni važno s čim in kakšno, samo da me butne. Zraven obvezno enega ali dva porauham, jasno.

Čez dan pa po potrebi, ponavadi po kosilu skor vedno, če pa bluzim po kafanah ali imam/grem na obiske pa tudi še kakšno za povrh.

Sm tudi jaz kar ljubitelj.

@malcomX: moraš priznat tudi, da malokje tako dober kofe skuhajo, da ga lahko prebaviš brez mleka in cukra. Sam poznam morda 2-3 lokale. Še najraje pa si jo kar sam naredim - pravo turško v bakreni džezvici. Kajti čez pravu tursku je prav zares ni, agree!
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
A nismo to že 1x pisali?
1 kavica obvezno zjutraj. Prava, močna, dišeča, domača, turška, z mlekom. Mogoče še kakšna po kosilu, that's it. Tudi pri meni po 16h nima kaj počet. Pa na zdravje.