Elektro Ljubljana in nedospele položnice

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Stanovanje si lastim že skoraj leto in dva meseca, vendar kljub prepisu pogodbe z Elektro Ljubljaba s prejšnjega lastnika na moje ime še zdaj nisem dobil nobene pošte od njih, torej tudi ne položnice. Seveda sem urgiral in to n-krat. Najprej telefonsko, "aha, pa res, bomo uredili, vas pokličemo nazaj", pa nikoli povratnega klica, potem čez nekaj časa, "gospod, to ne drži, vi ste dobili vso pošto, tako nam pravi računalnik in ne plačujete računov" in spet razlaganje, da ni težava v meni. Tako so se takšni in drugačni klici vrstili kar precej mesecev, dokler ni nekega dne eden od operaterjev le ugotovil, da moram kar k njim, ker v originalno pogodbo z njimi nekdo ni vpisal številke pogodbe, kar pomeni, da me superduper napredni računalniški sistem ne najde.

Pa sem šel:
- prvič so jim crknili računalniki - spet (pa sta šli dve službeni uri za bvrezveze)
- drugič je trajalo dobro uro v čakalni vrsti, dokler ne zvem, "gospod, prinesite kupoprodajno pogodbo", jaz "pa saj imate kopijo v arhivu", "vseeno prinesite". (pa so šle še tri službene ure za brezveze - seveda ne delajo izven normalnega delovnega časa)
- sem jo poslal skenirano po mailu. In dobim nekje oktobra lani klic, "no sedaj je pa urejeno, pošto dobite z naslednjim mesecem. Pošljite le stanje števca, da naredimo obračun."
In sem ga poslal, prvič in drugič (pa še v prejšnjih primerih tudi dvakrat za vsak slučaj).

In sedaj: nič, še vedno prav nobene pošte. Ja, naslov imajo pravi. In niti po 14 mesecih še nisem plačal niti ene kilovatne ure.

Zdaj me pa zanima: a se mi s temi nesposobneži, ko jih skoraj na kolenih fehtaš, kličeš stokrat, pošiljaš maile, hodiš k njimi, sploh še splača ukvarjati? Meni je vseeno, ali mi pošljejo položnico ali ne. Vsekakor pa nočem, da po Murphyu ravno dan potem, ko bom šel za dva tedna na dopust, pride uslužbenec Elektra in mi izklopi pancerko, pa gre hladilnik in skrinja z vsebino vred k vragu. Da ne omenjam stroškov in kolobocij z vnovičnim priklopom. Koliko energije za nazaj sem dolžan plačati? A sem jih sploh še dolžan opozarjati?

Seveda namesto zamudnih obresti, če mi jih kdo misli obračunati, dobijo položnico od moje firme z obračunanimi dvojnimi izgubljenimi urami in telefonskimi pogovori s trojnimi obrestmi vred. Pa še kako batino, če ne bo zaleglo.
10.gif
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Podobno situacijo sem imel z Elektro Maribor ko je bilo ob nakupu stanovanja potrebno zamenjati lastnika priključka, kljub vsej potrebno dokumentaciji se je zadeva zavlekla preko 2 mescev. Na koncu je bil "kriv" uslužbenec, ki je šel na bolniško... Poskusi s čimprejšnjo menjavo operaterja, prej ali slej bo potreben poračun in boš dobil položnico
smile-1.gif
.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.837
4.345
113
Isto sranje, primer je bil najem poslovnega prostora, položnic ni in ni bilo, dobivala jih je lastnica ki pa jih ni plačevala
ali posredovala naprej, hvala bogu, je stric ki je prišel odklopit elektriko bil tolk uvideven, da je poiskal in povedal...
Plačali položnico na ime lastnice in se še tri mesece pregovarjali gor in dol, da so položnice pričele prihajat na najemnika,
čeprav je bilo ob podpisu pogodbe vse oddano naprej...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.408
975
113
Obišči stran
To so pač "bumbarji" na kvadrat. Sem želel samo pošiljanje položnic na drug naslov zaradi smrti in posledično na vikend nismo več hodili toliko kot prej, pa niso hoteli slišati ama nič, ker bi moral jim posredovati ne vem kako vso dokumentacijo za spremembo lastnika ipd...

A vse kar sem hotel je pošiljanje na drug naslov. Z vsemi ostalimi dobavitelji sem to rešil preko telefona, z njimi ne.

Sedajle čakam poračun, potem pa samo menjava dobavitelja.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kaj pa če bi zamenjal operaterja, recimo greš na gen-i
17758-icon_confused.gif
Saj to mislim, ampak najprej bi rad uredil z njimi, ker če bo naslednji operater urejal pretekle zadeve namesto mene, bo lahko bolje, lahko pa bohvedi plačam še kake meni neznane dodatke.

Ampak sem se pa odločil, da jih ne kličem več, moj telefon vedo že skoraj na pamet. Še manj pa, da se grem z njimi pregovarjat tja na Bavarski dvor. Če ne mislijo nikoli več pošiljat računov, nič hudega. Zato me samo zanima, za koliko nazaj sem dolžan plačat in kaj sem (če) sploh še dolžan storiti po toliko opozorilih.

#guardy: zakaj pa bumbarji z navednicami? Zame so brez njih.
tongue-1.gif
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Samo en nasvet:
pozabi telefon, pošlji pismeno s povratnico, da boš imel kaj v rokah, ko bo treba.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Torej januarska položnica zastara isti dan kot decembrska?
Sicer pa glede terjatev - ker nimam še prav nobenega računa, so terjatve tiste, ki so napisane na računu (torej magari za tri leta nazaj) ali samo terjatve, ki so ŽE bile poslane z računom?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Torej januarska položnica zastara isti dan kot decembrska?
Sicer pa glede terjatev - ker nimam še prav nobenega računa, so terjatve tiste, ki so napisane na računu (torej magari za tri leta nazaj) ali samo terjatve, ki so ŽE bile poslane z računom?
Položnica, katera ima valuto januarja in valuto decembra istega leta zastarata istočasno.
Terjatev nastane z opravljeno storitvijo (npr. z dobavo elektrike). Račun zgolj ovrednoti terjatev in določi roke poravnave.

PS- lahko pa dobavitelj uveljavlja neupravičeno bogatenje. Za to kaznivo dejanje pa je zastaralni rok 5. let.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.412
5.911
113
pri taščici
Neupravičeno bogatenje če ga osebno, po telefonu, po emailu, po pošti obveščam da ne bi rad obogatel? Ta je ena izmed boljših, če bi šla na sodišču skozi. Sam sem zaradi menjave banke in posledično spremembe računa za plačilo direktne obremenitve na GEN I poslal email, njihov obrazec z vprašanjem, klical, pa nimam še nobenega odziva po več tednih. Bom moral menjati dobavitelja samo zato da bom lahko račune plačeval?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik telex pravi:
PS- lahko pa dobavitelj uveljavlja neupravičeno bogatenje. Za to kaznivo dejanje pa je zastaralni rok 5. let.
Potem praviš, naj grem vsakodnevno kampirat pred njihovo poslovalnico na Bavarski dvor (tako kot oni "vstajniki") in jih milostno prosit, da se me uslišijo in mi končno obračunajo elektriko. Sicer bom napravil še kaznivo dejanje, ker se neuporavičeno okoriščam z zastonj elektriko in sem v tem času neverjetno obogatel za tistih 30 € na mesec ali kaj vem koliko (nimam bojlerjev, vse je v LED razsvetljavi).

Jaz sem rekel, da jih ne mislim več klicat in pika. Navadne lenobe so, nič drugega. Več kot dovolj sem jih opozarjal, še RTV me skoraj takoj sama našla, pa jih nisem prav nič opominjal.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.511
6.589
113
Pa to je tista neka finta, sem že slišal pri GSM operaterjih podobne štorije. Ti veš, da moraš plačati in četudi ni prišla položnica si dolžan urigirat, da ti jo pošljejo.

Zdaj kaj to pomeni, je pa potem stvar sodišča. Za začetek začni pisat pisma, s povratnico, da imaš črno na belem, če pride tako daleč. Ker to kaj zdaj počneš je težko dokazljivo in sodišče zna rečti, da pač si si izmislil...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pa to je tista neka finta, sem že slišal pri GSM operaterjih podobne štorije. Ti veš, da moraš plačati in četudi ni prišla položnica si dolžan urigirat, da ti jo pošljejo.

Zdaj kaj to pomeni, je pa potem stvar sodišča. Za začetek začni pisat pisma, s povratnico, da imaš črno na belem, če pride tako daleč. Ker to kaj zdaj počneš je težko dokazljivo in sodišče zna rečti, da pač si si izmislil...
Točno tako. Piši jim pismo s povratnico, da boš imel dokaz. Telefonski pogovori in maili ne pomenijo praktično nič, saj lahko vedno rečejo, da ste se po telefonu "pogovarjali o vremenu" ali da maila niso dobili.
Neupravičeno bogatenje pač ni vezano na to, če kampiraš pred upravno stavbo dobavitelja ali kdaj pa kdaj pokličeš po telefonu. Dobil si neko stvar, katera je neupravičeno povečala tvoje premoženje. S tem, da si hotel plačati in ti oni niso izdali računa se lahko zgolj izogneš obrestim, glavnico pa boš moral poravnati (največ za obdobje 5. let).
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
A ni tako, da specialno pravilo prevlada nad splošnim? Da če v nekem (pa ne čist obskurnem) zakonu oz. celo zakoniku (OZ) eksplicitno piše, da terjatev X zastara po 1 koledarskem letu, to velja bolj kot splošna določba o neupravičenem bogatenju (ki je malo manj kot kraja).
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Pa sem mislil da sem edini....tudi meni po nakupu stanovanja in prepisu priključka z Elekro Ljubljana že 5 mesecev niso poslali položnice. Prvič so se izgovarjali na SODO in da jim morajo oni to potrditi ter da imajo položnice pri sebi in jih ne morejo poslati, jih kličem ponovno se delajo neumne da niso prejeli neke pogodbe, da tiste osebe pri kateri sem delal prepis ni več, potem me butasto sprašujejo če sem xy oseba (prejšnji lastnik stanovanja), čeprav sem 10x povedal kdo sem, in da bodo predali mojo številko drugemu oddelku in da me pokličejo nazaj (sem rekel da vse zamudne obresti in kar je od prejšnjega lastnika ostalo...če je, naj stornirajo).....in klica seveda ni bilo. Dobavitelja pa ne moreš menjati ker nimaš št. računa. Bolano. Sploh ne vem kaj naj naredi...prijavim jih na inšpekcijo za varstvo potrošnikov ipd. Ker se totalno delajo budalo iz mene..kreteni zmešani.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.546
5.528
113
Z Elektro Ljubljana podpišeš pogodbo o prenosu priključka.

Z Elektro energija (ali kakšnim drugim dobaviteljem) pa pogodbo o dobavi električne energije.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
To je defacto ista firma in te reči opravljaš na istem šalterju.
In verjemi, da sem vse to že dal čez in ne enkrat. Enkrat so me skorajda obtožili kot lažnivca, ker da to, kar sem jim po telefonu dopovedoval, da ni res. Sicer pa, kako si lahko razlagaš, da je kljub prepisu s strani lastnika bilo lastništvo mojega priključka vedno enkrat stari lastnik, enkrat jaz, pač odvisno, koga sem dobil na telefonski liniji.
Zaenkrat bom pustil na miru, sicer pa lahko predam tudi kakemu POP TV, pa naj novinarske babnice vreščijo okoli njih. Z nižjimi uradniki se ne mislim več ukvarjati, gruntam edino še, da grem v kake višje pisarne urgirat.