Služnost, elektro in notar

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Za GD moram overit tristransko služnost za elektro.
Torej jaz, sosed in elektro.

Običajno se vsi skupaj dobijo pri notarju in uredijo, ampak v mojem primeru je to težje izvedljivo.

Težava je, ker smo na različnih koncih države.
Ali lahko ja overim svoj podpis pri notarju, pošljem pogodbo k sosedu, on overi svoj podpis pri drugem notarju, potem pošljem na elektro?

Pa še to: dobil sem 3 kopije. Overiti moram samo podpis na tisti, ki gre na elektro, a ne?
 
Nazadnje urejeno:
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Za GD moram overit tristransko služnost za elektro.
Torej jaz, sosed in elektro.

Običajno se vsi skupaj dobijo pri notarju in uredijo, ampak v mojem primeru je to težje izvedljivo.

Težava je, ker smo na različnih koncih države.
Ali lahko ja overim svoj podpis pri notarju, pošljem pogodbo k sosedu, on overi svoj podpis pri drugem notarju, potem pošljem na elektro?

Pa še to: dobil sem 3 kopije. Overiti moram samo podpis na tisti, ki gre na elektro, a ne?
Da in da.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Overjata samo vidva s sosedom, ki bosta verjetno dala služnost na svoji lastnini Elektru. Overiš lahko ti pri svojem notarju, daš sosedu in še on pri svojem ter pošljeta na elektro. Overja se zmeraj samo ena pogodba, fajn pa je, da si na koncu oba shranita kopijo končne overjene pogodbe za svoj arhiv.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Daj overiti kopijo zase. Ker če bo težava to ne boš mel overjen kopije zase, potem pa dokaži, da si jo overil.
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Mah, pri vsem tem je problem ta, da so g. ne elektru kar potegovali cevi oz. postavljali palice brez vprašanj in seveda za take parcele nimajo služnosti. Zdaj pa, ko želimo pridobiti GD, pa moramo za njih se dogovarjati s sosedi, da nam odobrijo služnost, njim pa rešujemo rit, saj so tudi oni s tem pravno pokriti ...
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
ker sem tudi sam v tem postopku, me zanima sledeče. Prejel sem pogodbo, kjer je zavedena služnost v 2h delih:

1 del:
Na podlagi Pogodbe o ustanovitvi služnostne pravice se dovoljuje vknjižbo služnostne pravice upravljanja,
vzdrževanja, uporabe, nadzora, popravila in rekonstrukcije objekta priključnega nizkonapetostnega podzemnega
kablovoda, vse za čas obratovanja objekta priključnega nizkonapetostnega podzemnega kablovoda in po trasi, ki
je razvidna iz projekta DGD.
2.del:
Na podlagi Pogodbe o ustanovitvi služnostne pravice se dovoljuje vknjižbo služnostne pravice legalizacije
izvedbe pripravljalnih del in gradnje (uvleka) objekta priključnega nizkonapetostnega podzemnega kablovoda,
vse za čas trajanja izgradnje objekta priključnega nizkonapetostnega podzemnega kablovoda in po trasi, ki je
razvidna iz projekta DGD.

Prvi del mi je jasen, kaj pa pomeni druga zadeva? O kakšni legalizaciji je govora?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Na prvo žogo bi rekel, da morajo legalizirati svoje objekte na trasi kablovoda in kablovod.
Najbolj točen odgovor pa boš dobil pri Elektru, ki edini točno ve zakaj rabi 2. del.