Koliko kave na dan?

kiny

Pripravnik
15. avg 2007
74
0
6
pijem belo kavo, enkrat na dan, kdaj tudi ne
mi pa veliko ne pomaga, da se mi ne bi še naprej spalo, mi je pa zelo všeč okus...
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Odisej, pri meni je isto. Kavo lahko spijem ob polnoči, pa takoj zaspim. Na mene kava samo zjutri vpliva.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Odisej, pri meni je isto. Kavo lahko spijem ob polnoči, pa takoj zaspim. Na mene kava samo zjutri vpliva.



Je možno, da ima na večino kava le placebo efekt? Da je to le stvar psihe? Namreč velikokrat slišim, da brez kave nekdo ne mora začet jutra.. po mojem je to v veliki meri zgolj prepričanje, da se po skodelici kave počutiš bolje.. saj poznate rek, če verjameš, se uresniči.
smile-1.gif


Jaz srknem skodelico kave le takrat, ko je že skuhana ali pa jo "moram" za koga skuhat.. da bi jo šel sam zase kuhat ni šans, ker name kava ne deluje in ni nobenega efekta...poleg tega ima pa še ogaben okus, če ne natrosim vanjo cukra in mleka
smile-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Kresnm jo eno šalco z mal mleka oz celo brez (jacobs monarch) takoj zjutraj, ker osebno me takoj zbudi in sm pol clo sposobn ob 6-30-7ih bp v bazen skakat
grin1.gif




Čez dan pa odvisno od počutja, če sm mal zjb. si jo skuhan , za športnike je itak priporočljiva (skodelca oz 2 na dan)..
 
Nazadnje urejeno:

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
Zuni kavo pijem full redko, edino kjer jo obvezno narocim je Caffe Atelje v Savskem naselju (se zmer moj najljubsi lokal).
Doma sm se je odvadla pit in preferiram RedBull sugarfree
grin1.gif
za noci, ki prihajajo (beri: studijsko obarvane).

Vcasih sm spila po osem gostilniskih + 2 veliki doma (nescaffe+mleko).
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
nč kave, ker premalo zadane. rajši vzamem par 200mg kofeinskih tablet pa je
tongue-1.gif

Par ja.
stupid-1.gif


Jest ponavad vzamem 100mg na partyu ob polnoči in me drži do jutra. Ne serite z velikimi dozami, ker ni zdravo.

Sicer pejte pa prej spat, pa ne boste kave rabil. Osebno spijem mogoče 1 kavo na leto.

ja pred fitnesom včasih vzamem 2-3 tele tablete. telo je že navajeno na tako dozo. za nekoga ki pa sploh ne pije kave, zna bit pa to hudo močna oz premočna doza.
rolleyes-1.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
nč kave, ker premalo zadane. rajši vzamem par 200mg kofeinskih tablet pa je
tongue-1.gif

Par ja.
stupid-1.gif


Jest ponavad vzamem 100mg na partyu ob polnoči in me drži do jutra. Ne serite z velikimi dozami, ker ni zdravo.

Sicer pejte pa prej spat, pa ne boste kave rabil. Osebno spijem mogoče 1 kavo na leto.

ja pred fitnesom včasih vzamem 2-3 tele tablete. telo je že navajeno na tako dozo. za nekoga ki pa sploh ne pije kave, zna bit pa to hudo močna oz premočna doza.
rolleyes-1.gif

600mg se mi zdi pa malo kruta na enkrat. upam, da ti ne bo enkrat pumpe razgnal.
smile-1.gif
 

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
samo tole je pa res zelo kritično
stupid-1.gif

Skodelica kave vsebuje okoli 40mg kofeina ti pa poješ 600mg se pravi, da popiješ 15 skodeliv kave
uf-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
To je res too much in tudi ful ful naporen trening lahko izpelješ brez toliko aditivov.

LP

mogoče naporen zate, ne pa zame. glede na to da naredim pri treningu za noge, nekje 30 ali več serij od tega vsaj dobrih 10serij počepov in ene 5serij izpadnih korakov vse pri max težah, rabim neki da me drži pokonci. in med treningom nimam tok visokega pritiska da bi lahko šlo kaj narobe. nevem če gre kdaj čez 150BPM
 

che

Pripravnik
20. jul 2007
169
1
18
zjutraj obvezno, čez dan pa kakor je.......u povprečju ene 5 kavic na dan