Kolesarski sedež

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Kar spet ne drži z vago. Poglej kaj se je v svetu kolesarstva zgodilo ko so spremenili pravilo. Kak je večina nagnila sedeže naprej. So meli vodoravne samo zaradi pravil

Profiji sedijo na jajcih, ostali pa bolj ali manj na riti. Pa ne samo zaradi naklona sedeža. S tem ni nič narobe, ampak to da ma en profi špico sedeža na dol ima s pozicijo rekreativca toliko veze kot končna brzina cliota ker je renault svetovni prvak v F1.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Jest sem si naklon zrihtal sproti, po občutku v jajcih in riti. :evil: S seboj sem vozil inbus ključ, in sem se ustavljal in popravljal naklon po en zobček, pa malo naprej in malo nazaj. :zmaga: Ampak za to se je potrebno ustaviti. Pa malo pošravfati, pa vedeti moraš kaj počneš in kaj si pred tem naredil. Eni se pa seveda ne smejo ustaviti in stopiti dol, to je ja smrtni greh. :fredi:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Glede na to da marsikomu ne uspe niti višine sedeža približno zadet je to da ga da v vaservago kar dober približek idealni poziciji.
 

Iztoks

Zelenc'
15. dec 2018
14
1
3
Na moje vprašanje ste pa pozabil :). No sej nima veze ;). Proti koncu tedna dobim za 14. dni Selle SMP Glider za testirat. In to brez plačno :p. Zdej ne vem, če lahko delam reklamo...... Ampak v dveh trgovinah v Ljubljani in ena pri Kranju so mi ponudili sedež za testirat 10€ na dan. Me prav zanima v koliko dnevih lahko stestiraš sedež..... ?!?! Še posebej pa za SMP ki je zelo specifičen in rabiš nekaj dni da ugotoviš. Recimo vsaj 7 dni in to znese 70€ potem ti pa še ne paše na rit...... To pa že meji na .....Raj ne rečem na kaj. No v glavnem jaz sem ga dobil zastonj za 14. dni, samo poštnino moram plačat. SUPER!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Na moje vprašanje ste pa pozabil :). No sej nima veze ;). Proti koncu tedna dobim za 14. dni Selle SMP Glider za testirat. In to brez plačno :p. Zdej ne vem, če lahko delam reklamo...... Ampak v dveh trgovinah v Ljubljani in ena pri Kranju so mi ponudili sedež za testirat 10€ na dan. Me prav zanima v koliko dnevih lahko stestiraš sedež..... ?!?! Še posebej pa za SMP ki je zelo specifičen in rabiš nekaj dni da ugotoviš. Recimo vsaj 7 dni in to znese 70€ potem ti pa še ne paše na rit...... To pa že meji na .....Raj ne rečem na kaj. No v glavnem jaz sem ga dobil zastonj za 14. dni, samo poštnino moram plačat. SUPER!

Ne razumem. Ti bi sedež drgnil 10 dni in ga potem vrnil da ti ne paše na rit?
 

Iztoks

Zelenc'
15. dec 2018
14
1
3
No takole je s tem sedežem. Testni sedež Selle SMP Glider mi je sedel na rit v dveh dneh. Razlika od Selle Italia X1 je ogromna. In tudi prva nastavitev je bila na srečo idealna tako da sem se po dveh dneh odločil za nakup Selle SMP Hybrid. Testni sedež sem vrnil in domov prinesel novega. Je pa med Gliderjem in Hybridom precejšnja razlika.... Nastavitve so povsem drugačne in tudi sedi se popolnoma drugače pa čeprav sta oba sedeža iz družine SMP. Vendar sva si bila iz dneva v dan boj na ti s omenjenim Hybridom. Je pa seveda tudi v ceni precejšnja razlika. Glidr 210€, Hybrid 62€. Ni mi žal denarja za omenjeni sedež bi pa če bi vedel prej kupil Gliderja saj se ravno sedaj prodajata dva na bolhi za prijaznih 90€. Morda bi se dalo še kaj pocenkat ;) Ampak zdaj je kar je. V glavnem sta dve stvari kateri sta zelo pomembni pri omenjenem sedežu. 1. Rit se mora ponovno navaditi na nov sedež in 2. Popolnoma vseeno je s katere hlače oblečemo za na omenjen sedež udobje je popolnoma enako. Imam hlače za 100€ in PC PRO vložek in pa hlače iz Hervisa za 19€ pa ni nobene razlike. Rit se počuti enako dobro na tem sedežu. To je to Jaz sedež priporočam
 

Podobne teme