Kolesarski sedež

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Pa naklon sedeža naj bo tak da te ne bo tiščal v prihe - recimo par stopinj naj bo sprednji (ožji) del sedeža spuščen...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
narobe!! sedež mora biti čisto vodoravno--merjeno z vaservago/libelo!! če je nagnjen naprej, lezeš naprej, in tako sediš na 'jajcih'...
poleg tega je pomembna tudi prava pocizija na kolesu, višina sedeža, dolžina fajfe,...
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kaj pa priporočate do 50 EUR?

Rit imam utrjeno, ne boli...razen prva fura v sezoni. Tisto kar me moti so mravljinci v mednožju, ki se pojavijo, če je fura malo daljša npr. 2 uri.
probaj za začetek sedež nagnit malo naprej, za en zob.

Probaj za začetek nastaviti pravilno pozicijo na kolesu. Sedež mora biti v "vaservagi"!
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
A obstaja pravilna pozicija? Eni imajo stil bolj se naprej držat, eni malo bolj pokonci, sploh pri klancih je razlika.

Vedno obstaja pravilna pozicija in nima veze kako se drži oseba na kolesa. Res pa je, da jo sam težko nastaviš, najbolje obiskati nekoga, ki se s tem ukvarja. Večna problemov z sedežom je ravno zaradi pozicije.

Drugače pa, mislim, da imajo sedaj že praktično povsod napravo, da ti preverijo kateri sedež bi bil po teoriji najbolj primeren za tvojo rit.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Drugače pa, mislim, da imajo sedaj že praktično povsod napravo, da ti preverijo kateri sedež bi bil po teoriji najbolj primeren za tvojo rit.

Tega pa ženske verjetno ne marajo.
hysterical-1.gif


"Vi ste XL"
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Drugače pa, mislim, da imajo sedaj že praktično povsod napravo, da ti preverijo kateri sedež bi bil po teoriji najbolj primeren za tvojo rit.

In kakšna je ta naprava?
cool-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
taka naprava je spominska pena na pručki. se vsedeš gor in rit pusti odtis. glede na to se okvirno priporoča sedež.

glede zgoraj sedež v vaservago. jaz mam nagnjenega naprej in so vse težave odpravljene. Ko goniš v breg je v vaservagi. gonim pa 90% časa v breg.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
a to pomeni da je naklon sedeža odvisen od naklona klanca?? bolj strm klanec, bolj imaš nagnjen zic.
če voziš v breg se tudi potem spuščaš navzdol al kako?

ne uči krive vere... zic mora biti vodoravno+prava pozicija. pika.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Najbolje, da se oglasiš v kolesarski trgovini in ti bodo rade volje svetovali. Mogoče ni samo sedež v napačni poziciji... Tudi višina je važna -kolena ne bolijo v klance? Na osnovi tega, kje bolijo (spredaj ali zadaj) se dodatno korigira višina in pomik sedeža (naprej/nazaj). Vsekakor pa res -tu in tam vstani s sedeža in stoje goni, da se 'ljubavni mišič'' malo prekrvavi...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
glede zgoraj sedež v vaservago. jaz mam nagnjenega naprej in so vse težave odpravljene. Ko goniš v breg je v vaservagi. gonim pa 90% časa v breg.

Ne klati neumnosti prosim...
rolleyes-1.gif

Sedež,če je pravilna nastavitev,mora biti v vodoravnem položaju,nikakor ne sme biti nagnjen naprej!
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Bluznje na kubik o vodoravnosti. Naj si sam vsak nastavi kako mu pase. Sam sem imel nekoc vodoravno. Jajca so mi nonstop spala, bolela, na strmih klancih sem lezel nazaj. Ker sem se naprezal da ne lezem nazaj, je posledicno hrbet bolel.
Sedez sem spredaj postavil bolj dol in so vsi problemi bli reseni. Ni vec pritiskalo na pirhe in na strmih klancih sem sedel fiksno, brez lezenja nazaj.
Ce pa se ze razmislja o novem sedezu, jaz imam odlicne izkusnje z wtb rocket in devo.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Bluznje na kubik o vodoravnosti. Naj si sam vsak nastavi kako mu pase.

Res je,če nekomu zelo "paše" imeti sedež pod kotom 45%,naj si ga pač tako naštima. Ampak pravilen položaj je vodoraven!
Si kdaj naredil 200 km naenkrat s svojim sedežem,nagnjenim naprej?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
a to pomeni da je naklon sedeža odvisen od naklona klanca?? bolj strm klanec, bolj imaš nagnjen zic.
če voziš v breg se tudi potem spuščaš navzdol al kako?

ne uči krive vere... zic mora biti vodoravno+prava pozicija. pika.

torej zakaj mi [cenzura] zaspi če mam v vaservagi, če je pa en zob naprej pa ne. ajde pametni razloži.
eno je teorija no pa praksa.
in tisti en zob naprej tudi na razvnini ne dela težav, da bi naprej lezla rit. po bregu dol pa itak ni možno sedet.
 

Podobne teme