Kolesarski sedež

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ko smo že pri širini krmila (da naj bo v širini ramen)... včasih vidiš kakšnega na MTB, je od zadaj videti, kot bi Harleya vozil...

to je pa to ko ste pametni o zadevah o katerih nimate pojma oziroma se držite biblij ki temeljijo na 30 let stari praksi cestnih koles. Dolžina fajfe se tudi gleda tak, da ti krmilo pokrije sprednjo os ne?
Vsedi se na MTB in krmilo v širini ramen pa po vrh še 100mm fajfo. pa idi na teren.
Malo si preberi zakaj se fura 740+ krmila na 40-60 ali krajših fajfah, In kaj s tem pridobiš.
Jaz vozim 55mm fajfo in 760 krmilo in negrem več na ožje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
čisto osnovna oprema ampak delalo bo vse. Sploh pa za kako ezahtevno uporabo. kake makedamske potke in to je vrh glave.
Ko bo želela kaj več bo najprej menjala vilco. Bremze če nebo nekih dolgih zahtevnih spustov bojo ok, v najslabšem primeru bo na dolgih spustih v drugem delu pač uporabljala dva prsta in ne samo enega na ročki.

itak je pa prva stvar če ji okvir paše.
 
Nazadnje urejeno:

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Morda lahko za ~50 € najdeš kakšnega za odtenek boljše opremljenega..

Ampak če ji je ta res LEP, potem ne delaj študij
cool-1.gif


Kot je rekel Luka: delalo bo, in če nima kondicije kot konj in nima 100 kil, ga ne bo kar tako preforsirala
grin1.gif
 

Iztoks

Zelenc'
15. dec 2018
14
1
3
oj pa da malo oživim temo ;)
Trenutno imam Selle Italia X1 sedež. Kolo je Wilier GTR cestno- novo na trenažerju in iščem nov sedež: Nekako sem se že odločil za Selle SMP. Vprašanje je samo še kateri model. Kolebam med Extra ali pa Hybrid. Oba imata sicer možmost gel varijante pa mi nekak ta gel ne sede :confused:. Ima kdo izkušnje s omenjenimi modeli ali pa kak predlog? ;)
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
Poln
oj pa da malo oživim temo ;)
Trenutno imam Selle Italia X1 sedež. Kolo je Wilier GTR cestno- novo na trenažerju in iščem nov sedež: Nekako sem se že odločil za Selle SMP. Vprašanje je samo še kateri model. Kolebam med Extra ali pa Hybrid. Oba imata sicer možmost gel varijante pa mi nekak ta gel ne sede :confused:. Ima kdo izkušnje s omenjenimi modeli ali pa kak predlog? ;)

Zakaj boš nov zic menjal oz. Zakaj ti ne paše?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
oj pa da malo oživim temo ;)
Trenutno imam Selle Italia X1 sedež. Kolo je Wilier GTR cestno- novo na trenažerju in iščem nov sedež: Nekako sem se že odločil za Selle SMP. Vprašanje je samo še kateri model. Kolebam med Extra ali pa Hybrid. Oba imata sicer možmost gel varijante pa mi nekak ta gel ne sede :confused:. Ima kdo izkušnje s omenjenimi modeli ali pa kak predlog? ;)
Jaz imam tegale. Meni več kot odlično služi. Sploh ko sem našel pravi naslon. Še "hoferjeve" hlače me na njemu niso ožulile do vrha Mangarta... :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Iztoks

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ima kdo izkušnje s omenjenimi modeli ali pa kak predlog? ;)
Težko boš najdo človeka, ki ima tvojo rit da ti lahko pove kako mu sedež ustreza.
Dokler svoje riti ne položiš gor ugibaš. pa lahko prebereš 100000 revjujev kjer ga hvalijo ot nekaj najboljšega kar se je dotaknilo njihove riti.
 

Iztoks

Zelenc'
15. dec 2018
14
1
3
Težko boš najdo človeka, ki ima tvojo rit da ti lahko pove kako mu sedež ustreza.
Dokler svoje riti ne položiš gor ugibaš. pa lahko prebereš 100000 revjujev kjer ga hvalijo ot nekaj najboljšega kar se je dotaknilo njihove riti.

To mi je kristalno jasno. Mene samo zanima mnenje.........
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Sem pa prebral debato pametnjakovičev dolgo par let. Res je, potrebno je najt na fitingu optimalno nastavitev in idealno je, da je sedež v vagi (seveda največji pametnjakoviči vago postavijo narobe in imajo v bistvu sedež nagnjen nazaj in jih bolijo jajca), lahko pa nekaterim glede na pozicijo paše malenkost naprej. En konec vage se postavi tja, kjer sedejo sedalne kosti, ponavadi je to najširši del sedeža in drugi konec položimo na špico in tu pol iščemo vago. Seveda optimalno nastavitev za vsakega posameznika. Splošne nastavitve so že davno out, čeprav jih Penko še kar trobi.
Sam sem imel leta v nulo po Penkotu nastavljeno kolo, pol sem šel pa na fiting, ker me je stalno bolelo v levem podplatu. Pa mi reče, najprej sedež skor za 2 centi gor, pozicija mal naprej, ožja balanca, skrajšat reach.... Glede podplata pa....ti si pa picajzelj a....kaj...ja, ker si blokerje v nulo simetrično nastavil, sam ti pa nisi simetričen. Zasuk blokerja za 5 stopinj in bolečine so šle. V bistvu mi je kar ekstremno spremenil pozicijo in ker je blo na začetku sezone z dvigom sedeža nismo šli postopoma. Posledica....hja zdej jest vozim kolo, prej je kolo mene, muskelfiber je pa tud v mišicah v nogah, kjer sploh nisem vedel, da so, tko da fiting je must go.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Iztoks

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Kar spet ne drži z vago. Poglej kaj se je v svetu kolesarstva zgodilo ko so spremenili pravilo. Kak je večina nagnila sedeže naprej. So meli vodoravne samo zaradi pravil
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
V bistvu drži, sam Penko je kazal vago čez cel sedež, v resnici se jo pa postavi na del, kjer sedejo sedalne kosti (rahlo naprej nagnjen sedež pride tako po Penkotovi metodi vaganja, za večino sedežev). Ta pozicija sedeža je osnovna, katero se potem seveda prilagaja potrebam posameznika, da se razumemo. Meni za trenutni sedež paše v vago. Bom pa za novo kolo probal stestirat kaj boljšega, ker bo moja rit precej več na kolesu, kot do sedaj. Govorim za cestno kolo, o MTB nimam blage veze.
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme