Kolesarski sedež

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Imam gorsko kolo Cube Acid 29, ki ima sedež Kolesarski sedež Scape Active 8. Na netu nisem našel nič info o tem sedežu.

Na daljših turah se mi zgodi, da mi "zaspi" mednožje. Rabim boljši sedež al kaj? Ne bi rad težav z erekcijo čez par let.
smile-1.gif


Če je treba menjati, kaj priporočate za neko normalno ceno. In kako širok sedež izbrati?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.915
278
83
tam ko se terc po tori rola
Gel prevleka je...kozlarija. Kupi si sedež v kolesarski trgovini. Jaz imam Specializedov geliran sedež BG s precepom. Ture 150-180 km v enem šusu niso preveč utrujajoče za zadek. Če ti mednožje ''zaspi'', sediš preveč na špicu sedeža, oziroma kolki niso podprti... Ja, gorsko kolo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
vsako teoretiziranje in mnenja drugih so nekoristna. Vsaka rit je drugačna in edina rešitev je sprobat čimveč sedežev, dokler ne dobiš pod rit takega kot paše tebi.
večina trgovin ima testne sedeže.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Najprej z nekom ki res ve kaj govori preveri VSE nastavitve kolesa; višino sedeža, njegov naklon, položaj naprej/nazaj, višino krmila, naklon in dolžino fajfe. Pred tem bodi prepričan da je velikost okvirja prava zate, enako dolžina gonilk,
Potem pa naprej.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Odrevenelost mišic na riti in dalje je lahko normalen pojav, ker enostavno mišice niso v kondiciji. Če pa delaš večkrat dolge ture potem imaš lahko napačen sedež, od predpogoju da je kolo nastavljeno pravilno.

Večina sedežev ki pride zraven gorskih/treking koles je preveč udobnih in nudijo premalo opore za rit. Narejeni so da so pač udobni za makadam in vožnjo po brezpotjih, po drugi strani ti pa na dolgih turah delajo sranje.

Za dolge ture sicer išči trde in ozke "tekmovalne" sedeže, sliši se še tako čudno ampak tak sedež nudi največ opore. Razne gel prevleke kot so nekateri svetovali imajo ponavadi ravno kontra učinek, mikro blaženje imaš še vedno z vstavkom v hlačah kjer je precej bolj idealno kot pa obloge na sedežih.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Gel prevleka je...kozlarija. Kupi si sedež v kolesarski trgovini. Jaz imam Specializedov geliran sedež BG s precepom. Ture 150-180 km v enem šusu niso preveč utrujajoče za zadek. Če ti mednožje ''zaspi'', sediš preveč na špicu sedeža, oziroma kolki niso podprti... Ja, gorsko kolo.

zakaj je kozlarija,ali zato ker ni 50€,lej men na spiningu pomaga,je kot dan in noč,je pa res da ni fancy in ne stane 50+€
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.915
278
83
tam ko se terc po tori rola
Primerjati spining in dejansko kolesarjenje ne gre.... Povedal sem samo moje mnenje, ga nikomur ne vsiljujem. Sem pa dal skozi kar nekaj koles in sedežev, tako da zase vem. Vsakdo ima drugačno rit, če lahko tako rečemo...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kaj pa priporočate do 50 EUR?

Rit imam utrjeno, ne boli...razen prva fura v sezoni. Tisto kar me moti so mravljinci v mednožju, ki se pojavijo, če je fura malo daljša npr. 2 uri.
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Na skoraj vsakem sedežu ti bo mednožje zaspalo,če boš neprekinjeno čepel gor 2 uri. Obvezno se moraš vsaj na približno vsake 5 minut za 5 ali 10 sekund dvigniti s sedeža (abzicati,po domače),pa ti ne bo nič zaspalo tam spodaj...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kaj pa priporočate do 50 EUR?

Rit imam utrjeno, ne boli...razen prva fura v sezoni. Tisto kar me moti so mravljinci v mednožju, ki se pojavijo, če je fura malo daljša npr. 2 uri.

loh ti paše čist x sedež kot večini,tko da če bo nekdo rekel da je nek sedež to boš na koncu lahko razočaran,
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Za dolge ture sicer išči trde in ozke "tekmovalne" sedeže, sliši se še tako čudno ampak tak sedež nudi največ opore. Razne gel prevleke kot so nekateri svetovali imajo ponavadi ravno kontra učinek, mikro blaženje imaš še vedno z vstavkom v hlačah kjer je precej bolj idealno kot pa obloge na sedežih.

Imaš prav,čeprav nekateri bi nujno rabili strokovno nastavitev,ker če se držiš na kolesu narobe (turistično),verjamem da takega kolesarja boli rit
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Mi je dalo misliti. Bom premislil če sploh kupiti nov sedež. Malo večkrat bom vsal s sedeža, pa videl če se bo nelagodje ponavljalo. Mogoče sem pretiral z vožnjo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ko maš spust, sedi tako, da stisneš rit in sediš samo na ritnicah. oz. vstaneš na pedale. Sicer se čudno sliši, a meni precej pomaga. Že če se samo v pedaliranju v klanec za par sekund dvigneš vsake kvarte, narediš veliko. Če pa dol stopiš, pa tudi ne škodi. Meni so jajca bolj pomembna od doseženega časa.
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kaj pa priporočate do 50 EUR?

Rit imam utrjeno, ne boli...razen prva fura v sezoni. Tisto kar me moti so mravljinci v mednožju, ki se pojavijo, če je fura malo daljša npr. 2 uri.

kupovanje zica se začne pri 150€, ne pri 50€...s slabim zicom si lahko zdrgneš mednožje do krvi, fašeš tur, dobiš hemeroide itn...
Sam delam veliko km, pa furam zic za cca 180€, katerega bom moral po cca 3 sezonah zamenjat, ker je že rahlo znucan...
Rit pri kolesarjenju nabolj pasino trpi in tako kot so ti nekateri predlagali, mora biti zic čim bolj trd, ne mehek...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kaj pa priporočate do 50 EUR?

Rit imam utrjeno, ne boli...razen prva fura v sezoni. Tisto kar me moti so mravljinci v mednožju, ki se pojavijo, če je fura malo daljša npr. 2 uri.

kupovanje zica se začne pri 150€, ne pri 50€...s slabim zicom si lahko zdrgneš mednožje do krvi, fašeš tur, dobiš hemeroide itn...
Sam delam veliko km, pa furam zic za cca 180€, katerega bom moral po cca 3 sezonah zamenjat, ker je že rahlo znucan...
Rit pri kolesarjenju nabolj pasino trpi in tako kot so ti nekateri predlagali, mora biti zic čim bolj trd, ne mehek...

sploh ni res,kupovanje zica se začne pri riti in ona pove kateri ji najbolj paše.lahko je to zic za 50 ali 500€,je pa res da se s prvim zicem ne moreš pobahati kolegom koliko si zanj odštel,jaz funkcioniram povsem normalno po 100km na "original" zicu pa dvomim da je bil več kot 80€
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kaj pa priporočate do 50 EUR?

Rit imam utrjeno, ne boli...razen prva fura v sezoni. Tisto kar me moti so mravljinci v mednožju, ki se pojavijo, če je fura malo daljša npr. 2 uri.

kupovanje zica se začne pri 150€, ne pri 50€...s slabim zicom si lahko zdrgneš mednožje do krvi, fašeš tur, dobiš hemeroide itn...
Sam delam veliko km, pa furam zic za cca 180€, katerega bom moral po cca 3 sezonah zamenjat, ker je že rahlo znucan...
Rit pri kolesarjenju nabolj pasino trpi in tako kot so ti nekateri predlagali, mora biti zic čim bolj trd, ne mehek...

sploh ni res,kupovanje zica se začne pri riti in ona pove kateri ji najbolj paše.lahko je to zic za 50 ali 500€,je pa res da se s prvim zicem ne moreš pobahati kolegom koliko si zanj odštel,jaz funkcioniram povsem normalno po 100km na "original" zicu pa dvomim da je bil več kot 80€

Glede na to da tlačiš gel prevleko na zic, te težko sploh jemljem resno. Kolikokrat na teden pa narediš teh 100km?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kaj pa priporočate do 50 EUR?

Rit imam utrjeno, ne boli...razen prva fura v sezoni. Tisto kar me moti so mravljinci v mednožju, ki se pojavijo, če je fura malo daljša npr. 2 uri.
probaj za začetek sedež nagnit malo naprej, za en zob.
 

Podobne teme