Kolesarski sedež

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
a to pomeni da je naklon sedeža odvisen od naklona klanca?? bolj strm klanec, bolj imaš nagnjen zic.
če voziš v breg se tudi potem spuščaš navzdol al kako?

ne uči krive vere... zic mora biti vodoravno+prava pozicija. pika.

torej zakaj mi [cenzura] zaspi če mam v vaservagi, če je pa en zob naprej pa ne. ajde pametni razloži.
eno je teorija no pa praksa.
in tisti en zob naprej tudi na razvnini ne dela težav, da bi naprej lezla rit. po bregu dol pa itak ni možno sedet.

zanič nastavljena pozicija, mogoče tud napačna velikost okvirja... al pa se voziš 10km ture
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Spet se nekaj posplošuje. Če voziš večinoma v klanec je boljše imeti sedež nagnjen rahlo navzdol, vsaj take imam jest izkušnje (MTB). Cestaki pa ravninski gorski kolesarji, seveda 100% verjamejo teoriji v vaservago postavitvi sedeža.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Če lulek zaspi pomeni da sedež pritiska direktno na žilo in tak sedež takoj zamenjat.
tudi sam vozim specialko in sedež v vaservago je ni vedno najboljša izbira. Za ravnino in dolge ture bi rekel DA, vendar le če sediš dokaj pokončno. Če pa si v aero pozi in bolj ležiš nagnjen naprej ali če voziš predvsem klance je pa dejstvo da ko se gre v klanec avtomatično lezeš naprej in potem sediš na trdi špici in tam se pač ne da sedet. Če ga nagneš malenkost naprej imaš zadaj vsaj nekaj opore, torej v tem primeru bi rekel NE vaservagi in tudi sam imam tako nastavljeno.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
eno je teorija no pa praksa.
in tisti en zob naprej tudi na razvnini ne dela težav, da bi naprej lezla rit. po bregu dol pa itak ni možno sedet.

Kot že rečeno,če tebi paše imeti tako zic nastavljen,ga pač imej,ni pa treba razlagat,da je to pravilen položaj
ne-ne-1.gif
Ker sigurno delaš nekaj narobe: ali se redko dvigneš z zica (vsaj na par minut,za par sekund),kar je najpogostejši razlog,da kolesarje boli rit,ali pa imaš zic ali balanco previsoko/prenizko,torej geometrije položaja na biciklu nimaš optimalne!
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
884
84
28
select 1 from dual;
Tudi vidva zagovarjata vaservago kot edino pravilno. Ne govorimo tu da je potrebno sedež spustiti za 45 stopinj navzdol ali navzgor, ampak mogoče samo malo. Vsaka rit je drugačna , vsak sedež je drugačen, eni so ravni od začetka do konca, drugi se vzdignejo proti koncu sedeža, ali spustijo na začetku. Meni na SLR Kit Carbonio bolj paše da imam sedež za par stopinj (cca 3) nagnjen navzdol kot čista vaservaga.

In imam narejen bikefitting, rit me ne boli oz. jo začnem malo čutit po 2h+ in mi ni potrebno vsake nekaj minut vstajat in gonit stoje.

Se pa strinjam, da je vaservaga dobro izhodišče, ki si ga potem prilagodiš glede na svoje potrebe.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Sem nabavil Specialized Phenom sesež. Danes sprobal na 35km in 850m visinske turi in se dobro obnese. Sem potem se za par minit sprobal prejsnji sedez, pa je kar razlike.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
jaz sem lahko po 8ur na kolesu pa me ne boli... ne rit, ne karkoli drugega..

Jaz tudi. Z zicom malo pomaknjenim navzdol. Ce je ravno, me boli. Kaj pa zdaj?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
In kaj predlagas? Dam v vago, mednozje mi zaspi, ampak pustim tam, ker ba siolu tako pise?

Glej, ne da se mi vec, ampak eni ste res trdi do konca. Kaj res ne kapiras da nekomu lahko pase se kako drugace, kot biblija zapoveduje?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
264
83
tam ko se terc po tori rola
Ko smo že pri širini krmila (da naj bo v širini ramen)... včasih vidiš kakšnega na MTB, je od zadaj videti, kot bi Harleya vozil... Jaz imam krmilo ožje od širine ramen, mi odgovarja. Pa smo spet pri tem, da ni univerzalnega pravila, kako mora biti in nič drugače.. Tisti moj sedež (Specialized, gel polnitev), takšnega je Robič svoje dni tlačil z ritjo čez Ameriko. In zmagoval, ne da bi mu butt in lešnike zgulilo... A je bil možakar tako dober ali pa sedež ni bil ravno zanič...
wink-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Ja itak da ni univerzalnega pravila, samo eni tega nikakor be dojamejo.
Pri mtb je tak da sirina vpliva na kontrolo. Za po sodru in do prve gostilne je vseeno, na terenu pa ne. Bolj je divji teren, bolj sirsa naj bo. Zato pa imajo dh in fr bajki tako siroke.
Ampak verjetno spet nekaj bluzimo, ker na siolu drugace pise
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
ksz

Imam podoben problem kot avtor teme, prav tako na MTB 29". Torej mednožnje med kolesarjenjem zaspi in je potem še lep čas vse skupaj rahlo odrevenelo, kar me je začelo malo skrbeti.

Veliko dobrega sem našel o sedežih Selle SMP, ima kdo kakšne izkušnje z njimi?

Recimo kaj takšnega...

https://www.mimovrste.com/sedezi-kolo/sellesmp-sedez-4bike-extra-crn?v=726721

Trenutno imam sedež Selle Italia Q-bik brez odprtine kar verjetno ni ravno blagodejno za mednožnje oz. presredek, sploh ob predpostavki da mora podpirati mojih 110kg?

V tej temi omenjate nastavitev naklona sedeža, kaj pa nastavitev naprej-nazaj?

Kje na štajerskem bi mi znali dobro svetovati glede izbire sedeža, pomeriti sedalne kosti itd.?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pa ko boste že lih svetovali, jaz imam probleme s Trekingom (ja faking trekingom) - specialized Cross Trail - začnejo me bolet zapestja in mrtvi mi roke - ima neke debilne ergo form gripe gor. Ga imam pa itak samo za izlete, da lahko otroški sedež gor zmontiram, ker ne gre ne na specialko ne na dh...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
ksz

Imam podoben problem kot avtor teme, prav tako na MTB 29". Torej mednožnje med kolesarjenjem zaspi in je potem še lep čas vse skupaj rahlo odrevenelo, kar me je začelo malo skrbeti.

Veliko dobrega sem našel o sedežih Selle SMP, ima kdo kakšne izkušnje z njimi?

Recimo kaj takšnega...

https://www.mimovrste.com/sedezi-kolo/sellesmp-sedez-4bike-extra-crn?v=726721

Trenutno imam sedež Selle Italia Q-bik brez odprtine kar verjetno ni ravno blagodejno za mednožnje oz. presredek, sploh ob predpostavki da mora podpirati mojih 110kg?

V tej temi omenjate nastavitev naklona sedeža, kaj pa nastavitev naprej-nazaj?

Kje na štajerskem bi mi znali dobro svetovati glede izbire sedeža, pomeriti sedalne kosti itd.?

Kot rečeno, meni Specialized Phenom, ki sem ga takrat kupil, zelo pomaga. Se mi praktično to ne dogaja več, tudi na dolgih turah. Prej pa na vsaki... Odličen sedež drugače.

http://www.specialized.com/us/en/ftb/saddles/mtb-saddles/phenom-comp
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Pa si ziher da ima zic veze z zapsetjem?

verjetno imaš rpeveč agresivno držo naprej, poleg tega posledično zapestja pod velikim kotom.

Če je možno zamenjaj 'fajfo' na balanci...daljšo in z večljim kotom (da ti bo prišla više) in boš bolj vzravnano sedel.
 

Podobne teme