Klopni meningoencifalitis cepljenje - Y/N

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Jaz sem mojega dal pri 2 letih cepit.
Za zdaj je bp, pa je minilo že skoraj leto.

Sam sem imel borelijo, foter ima že 3 potrjene seve klopnega meningitisa. Zdravje ga že zajebava.

Ko bo možno, dam cepit tudi malo, ki je sedaj slabih 5 mesecov.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Ja, tudi jaz bom našo dala cepit naslednjo pomlad, pri dveh letih.
Letos bomo še malo bolj previdni (pa rada bi, da najprej damo skozi vsa obvezna cepljenja). Midva sva tudi oba cepljena.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.537
113
Kje pa živite, sredi gozda? Jaz že menda 5 ali 10 let sploh nisem imel klopa, pa sem iz območja, ki bi bilo gosto poseljeno s klopi....pač se človek malo pazi, pa ne lazi toliko po gozdovih ali pa uporablja tiste spreje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Torej, razmišljam, da bi svojo 3 letno smrklo dal cepiti proti tej nadlogi. Kaj pravite strokovnjaki tu gor?

za letos si verjetno res zamudil, ker med prvo in drugo dozo res ni dobro, da kakega klopa dobi, zato se ponavadi daje prva doza pozimi

v moji familiji se vsi že vrsto let cepimo, moja boljša polovica, pa se je lani pozimi prvič

smo veliko v gozdu in na travnikih, ampak klopa pa dobiš ravno 1x na leto, ali pa še to ne, samo jebat ga, boljše da me vsake 3-5 let špikajo z iglo, kot da 1x dobim KME...
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
V tem času sem vsak dan v gozdu, imel že enega klopa, en lezel, vsako leto se mi jih prime okoli 10, naštejem pa jih 100, ponavadi ni dneva brez klopa, ki leze, cepim se ne.

Si bom pa omislil kakšno ½mazilo½, včasih mi je to zelo pomagalo.

 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mazila ne pomagajo proti klopnemu meningoencifalitisu.
smirk-1.gif


Sam sem cepljen že kakih 15 let, kljub temu, da sem imel vse skupaj enega klopa v zadnjih 20 letih, čeprav dosti lazim po goščah (in to ravno lani, kolega pa v tistem momentu poleg mene kakih 50). Ampak s tem se ni za hecat.
 

B81

22. jul 2007
34.496
8.961
113
Ti si sam en vlki klop, ki si se prisesal na alter in nam zdaj kri piješ
evil.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kje pa živite, sredi gozda? Jaz že menda 5 ali 10 let sploh nisem imel klopa, pa sem iz območja, ki bi bilo gosto poseljeno s klopi....pač se človek malo pazi, pa ne lazi toliko po gozdovih ali pa uporablja tiste spreje.

stari je gozdar, jaz pa sem tudi veliko zunaj, čeprav nisem videl klopa, tega, ki me je ukužil.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Telefon mi ne dela tako da ne morem klicarit naokoli...

Kje se pa da cepiti?? V vsakem ZD? Se je potrebno naročiti ali se lahko kar pride?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Ponekod se moras narociti (IVZ Ljubljana), ponekod pa samo prides. Resnicno bolje, da poklices.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Cepi pa je. Jaz ga še nisem fasal, ampak odkar z biciklom okol rinem pa sem rekel, da se ni za hecat. Tretja doza me čaka drug teden.
smile-1.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kje pa živite, sredi gozda? Jaz že menda 5 ali 10 let sploh nisem imel klopa, pa sem iz območja, ki bi bilo gosto poseljeno s klopi....pač se človek malo pazi, pa ne lazi toliko po gozdovih ali pa uporablja tiste spreje.

Za klopa ne rabiš iti v gozd lahko greš samo v kakšen park ali pa na travnik in ga imaš.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Cepi, kaj še čakaš. Mi smo lani imeli en sam samcat obisk v gorenjskih gozdovih in po nekaj urah odstranili klopa, pa je bilo prepozno. Diagnoza KME, LB, LM. Oboje, oziroma vse tri bolezni.
En teden v infekcijski, kjer zaradi narave bolezni v bistvu samo lajšajo stanje, zdravit tako nimajo kaj, potem pa gremo domov, pa nas po enem tednu pokličejo še zaradi dodatnih ugotovljenih diagnoz poleg KME. Sledi še štirinajstdnevno intravenozno antibiotično zdravljenje.
Še sreča, da tamali še ni v puberteti, da so posledice minimalne.
Smo imeli pa lansko drugo polovico leta čisto uničeno zaradi tega. Še sedaj, ko se pojavi kak znak, ne veš ali je to posledica bolezni ali kaj drugega.
Pa smo tudi mi odlašali s cepljenjem.