Po kuhinjo kar v Ikeo?

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja nakladaj je Blum made in China , samo ima 30 let garancije in je verjetno boljši, kot Blum made in EU, ki ga prodaja Odako, pa Starman, ki je 5 x dražji pa samo 2 leti garancije ima ... ;).
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Koliko let imaš, ne pomeni prav nič. Napiši, koliko otrok imaš, ki dnevno testirajo vse elemente v kuhinji na načine, ki niso predvideni.
Če bi živel sam, bi mi zdržala najcenejša kuhinja iz dipota 20let.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Koliko let imaš, ne pomeni prav nič. Napiši, koliko otrok imaš, ki dnevno testirajo vse elemente v kuhinji na načine, ki niso predvideni.
Če bi živel sam, bi mi zdržala najcenejša kuhinja iz dipota 20let.
In koliko slabša je torej v tvojem primeru ikea od dipota?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Koliko let imaš, ne pomeni prav nič. Napiši, koliko otrok imaš, ki dnevno testirajo vse elemente v kuhinji na načine, ki niso predvideni.
Če bi živel sam, bi mi zdržala najcenejša kuhinja iz dipota 20let.

To je pa tvoj problem, če ne znaš vzgajat otrok. Jest nisem v otroštvu ama ene stvari uničil v hiši, je ravno zadnjič debata tekla o tem. :D In ja, Ikeina kuhinja mi služi še šest let, ni enega vidnega znaka uporabe. Znanec kupil nekaj v Momaxu, svetloba leta za mojo v vseh pogledih. Sestra Dieter Knoll za preveč denarja v Lesnini, ji je žal, ker je bila prejšnja Ikeina boljše kvalitete, pa skoraj pol bi ji ostalo. :) Ni tukaj potrebne debate par strani, matematika je enostavna..pri Ikeini kuhinji dobiš največ za dan denar, tako kot pri telefonih dobič več pri Huaweiju oz. trenutno Xiaomiju kot pri Samsungu. Najbolj pametni so pa itak vedno tisti, kateri zadeve niso probali. :D
 
Nazadnje urejeno:

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Več je ljudi, ki stvar uporabljajo, hitreje se pokvari/poškoduje, pa tudi od same grobe/fine uporabe.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
jaz sem isto prišel s ceno Ikea / dan kuchen(lesni del brez aparatov, te sem posebaj kupil in bi jih v vsakem primeru)... Tako, da če se ne znaš pogajati, je to tvoj problem.

PS: Če nikoli nisi nič uničil, mogoče pa nisi bil razigran in ustvarjalen otrok
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Več kot 55% ti Lesnina ne da. :valjamse: A to je zdaj nek izgovor za večino novodobnih staršev, ki se ne znajo spopasti z vzgojo svojih sončkov? :zmaga:
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Meni je Rutar,... Če prideš s konkurenčno ponudbo od drugod. Nima veze koliko je številka popusta važna je končna cena in jaz sem isto prišel kot Ikea z original blum, pa predali s steklenimi stranicami in ne tistimi metalboxi.

Razen če si presran otrok bil. To da nisi nikoli z nožem po nesreči v kaj zarezal, ker ti je spodletelo ali kaj polomil po nesreči, si bil ali zelo prestrašen, vase zaprt otrok ali si pa v prazni sobi živel.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
To je pa tvoj problem, če ne znaš vzgajat otrok. Jest nisem v otroštvu ama ene stvari uničil v hiši, je ravno zadnjič debata tekla o tem. :D In ja, Ikeina kuhinja mi služi še šest let, ni enega vidnega znaka uporabe. Znanec kupil nekaj v Momaxu, svetloba leta za mojo v vseh pogledih. Sestra Dieter Knoll za preveč denarja v Lesnini, ji je žal, ker je bila prejšnja Ikeina boljše kvalitete, pa skoraj pol bi ji ostalo. :) Ni tukaj potrebne debate par strani, matematika je enostavna..pri Ikeini kuhinji dobiš največ za dan denar, tako kot pri telefonih dobič več pri Huaweiju oz. trenutno Xiaomiju kot pri Samsungu. Najbolj pametni so pa itak vedno tisti, kateri zadeve niso probali. :D

Glede vzgoje otrok se bova menila, ko jih boš kaj imel. Kakšen si bil, kot otrok ti, bom pa tvoje starše vprašal in ne tebe. Zase itak vsak misli, da je svetinja.
Ostalo pa itak kar nekaj. Ikea ni sinonim za kvaliteto. Je kompromis med ceno in kvaliteto.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Daj primer zakaj Ikea ni sn+inonim za vsaj nadpovprečno kvaliteto ?

To govorijo vsi, ki so kupili druge firme plačali, dvakrat več, pa dobili še slabše, kot v Ikeji, sedaj se pa tolažijo.

Npr. moja mati je kupila opevano EVE, ker živi sama, ne kuha skoraj nič in ima nad napo že 3 vrata v 6 letih sicer na garancijo + kao kulanca, vendar so ji ob zadnji menjavi povedali, da so zadnja zastonj, se pa vsaka zvije gladek bel sloj od malo povečane vlage nad kuhališčem.

Ikea niso vrhunske so pa odlične za tak denar in na zalogi in sestaviš si, kot te je volja, materiale, osnove......
 
  • Všeč mi je
Reactions: klekej

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
To ali ima slabo lakirano, ABS ni s poliuretanom lepljen, največja možnost pa je da ne uporablja nape ali je pa preslaba.

Visoko opevane so bulthaup ;)
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Daj primer zakaj Ikea ni sn+inonim za vsaj nadpovprečno kvaliteto ?

Ikea niso vrhunske so pa odlične za tak denar in na zalogi in sestaviš si, kot te je volja, materiale, osnove......

A si prebral svoj post, predno si odgovoril? Sam sebe zanikaš.

Imam kar precej pohištva iz Ikeje. Sem pa nehal tam kupovat. Se mi zdi, da so pač nek kompromis. Dobiš nekaj za ceno. Vseeno se mi zdi, da ni dovolj dobra kvaliteta, zato sem tudi nehal kupovati tam. Ampak, če ste ostali zadovoljni, je itak super. Če mora pa še na forumu pisat, da je vrhunska kvaliteta, potem pa naj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.194
113
"kartonaste" police so šle u k, po par mesecih...bom zdaj na hitro s trdim purpenom nafilal, da začasno rešim zadevo, potem pa na pravi les. Vglavnem nateg prve klase.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.413
5.443
113
V Ikei sva kupovala 2x. prvič 7 let nazaj in marsikatera stvar je še danes v uporabi in delujoča, pa govorimo o neumnostih za par evrov. Drugič spet 4 leta nazaj. Kot da ne bi v isti trgovini kupoval. Pofl tak, da še pogledati ne upam, da ne bo se kaj razpadlo... evidentna razlika je med stvarmi iste linije (ko pač dokupuješ). danes ne vem, kako je, ampak bo verjetno še nekaj save preteklo, da bom kupila še kaj drugega, kot kaki sortirnik.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.194
113
ja res, precej bolj moraš izbirati kot pred leti..sicer se pozna, precej stvari se izdeluje na kitajskem, tisto kar pa v EU pa so cene zbite v nulo -> potem pa je kvaliteta tam kot je.