Po kuhinjo kar v Ikeo?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
zaradi mene lahko imaš potisk pa dva ročaja gor. mislim, a je kaj narobe s teboj?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
trda buča. Itak da je odvisno od fronte..Kakšno želiš fronto, takšen pant izbereš. Vse ostalo je alter.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Končano. :cool: Hvala vsem za nasvete. Če rabi kdo monterja kuhinje, ki si zasluzi nobelovo nagrado, naj javi. M

Ps: Ja tudi pomivalca od Boscha je zmontiral v kuhinjo. Brez kakrsnih koli vodil. Pravi, da se samo znat moras. 3-je monterji so mi rekli, da ne bo slo, mogoce z vodili...
prosim slikaš kako je zrihtal to?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Leseni del kuhinje, brez korita in pipe in bele tehnike in montaže.

Ikea 1400 EUR (od tega bom vrnil za cca 150 EUR robe, ki ga nisem rabil)
Prištel za 150 EUR materiala za po meri delo in dodatne omarice ob levi steni. Nprz za ikeino izvlečno za olje ipd ni ostalo dovolj placa. Je mizar vzel Ikeino 20x80cm izvlečno, odreza 5cm stran, pa še ni bilo dovolj. Potem pa je zmontiral notri tako, da imata omarica od korita in izvlečna omarica eno skupno stranico. In pride na mm lepo notri. Zgornji del s policami pa mi je sam naredil, da ni luknja. otok je tudi malo custom made. Omarice od ikee, ampak cokel in cela zadnja in stranska stran sta custom made, zaradi večje stabilnosti. Ikea ima 4 nogice tko proti sredini in moraš šraufat otok v tla 15cm. Tega nisem hotel.

Smo še zmeraj na 1400. Pult Keindl ultrapas za cca 220 EUR (preko frendice iz mizarstva).

Tako, da leseni del cca 1600 EUR + montaža + aparature + korito in pipa.


Korito in pipo nabavil Blanco iz nemčije: http://www.bielmeier-hausgeraete.com dal cca slabih 500 eur, pri nas je slabih 700 ista kombinacija.

Aparature so best buy za budget, ki sem si ga dal.


Bom slikal kako je montiral pomivalca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Toliko, da je bila zmontirana... Kaj te žuli? Predrago? Zmontiraj sam.
Meni se zdi lepo narejeno, dela je pa z eno tako kuhinjo, če jo hočeš lepo pedantno skupaj spravit dva dni za enega. Ajde recimo 12 ur, t.j. 30€/h. Ker za to skup spravit rabiš še kaj več kot samo eno Makito in ker ni nujno da je bilo na roke brez DDV, se mi sploh ne zdi pretirano, če je tutokompleto narejeno kot se šika.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A sem tebe vprašal za mnenje?

Nič me ne žuli, me samo zanima koliko časa je rabil za 3m, ker jaz točno vem koliko bi rabil in bi imel več kot 30€/h. Sem že kar nekaj Ikea-i skup postavil. ;)
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Samo brez panike, nič hudega nisem mislil.
Sem jih jaz že tudi kar nekaj zmontiral, zato pa... Ker instagram monterji ponavadi samo vidijo kako bodo vratca gor dali, pol pa se neha.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Torej 400€ na roke za montažo. Koliko ur dela?

Veliko ur. Če bi računal na uro, bi me delo prišlo več kot kuhinja. :) Ne računa na uro ampak na meter kuhinje, tako da si vzame čas in naredi, tako da je 110%, če ne več. Janez je ponujal za 600 eur, s tem da tu notri ni enga kupa stvari, ki jih je še naredil zame vmes, ker nisem imel časa. Šel parkrat v bauhaus, pa po pult pa v hobby program..., pomagal v stanovanju zmontirat še en kup luči, poštemal malo steno, zakital, prevezal štrom itd... tako, da sem mu dal na koncu 100 eur tringelta, da je bilo lepo fer. Od zdej naprej mam tega mojstra za vse kar bom rabil.