Po kuhinjo kar v Ikeo?

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Še mojih 5 centov o S-budget kuhinji.

Ista stvar, 5-10 let je bila zahteva 5 let nazaj. Šel sem do kolega v Dipo, malo smo risali, malo čačkali, dal popust na leseni del. Izbral sem mehko zapiranje predalov, sicer pa nesijajne bele fronte in temen pult. Zraven so bili kompleti aparatov od-do.. vzeli smo najdražji Zanussijev paket (napa, vg. hladilnik, indukcija, pečica, pomivalec, korito). 6 metrov kuhinje. Cena komplet z aparati 3,5k€. Šel iskat sam s kombijem, poklical strica mizarja in sva zmetala skupaj. Ko je dajal skupaj me je dvakrat vprašal koliko sem zares plačal in rekel da je nad pričakovanji. Po 5 letih uporabe-ko svinja z mehom praktično, otroci se obešajo po predalih, loputajo, ipd..-ji čisto nič ne fali, ima kakšen feler ki sem ga načaral sam s "samsvojmojster" postopki sicer pa mi ni žal nič. In še to, po 5 letih nič ne kaže koliko časa jo bomo še rabili, tako da je možnost da tudi preseže namen..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.136
113
so mi v več salonih kuhinj povedali, da na bele kuhinje se palijo samo še slovenci :)

Slovenec gor ali dol, smo meli temno, s temnim pultom...nikoli več. Vedno luč, jebeštrga kaj se vidi, odseva temno iz vseh strani, kr naj bo moderno temno. Pride bela nazaj, kot pri avtih ;) pol bomo pa mi spet na pravem vlaku.

aja, za kuhinje ki se ne uporabljajo je pa lahko tudi zlata s črnami obrobami in brez luči.

Vem da sva skoraj šla v nakup temno modre/črne, temno sive dieter knoll, ki je bila v lesnini. Je bila vau za pogledat, pa lučke itd.. Potem pa ko greš blizu ko je vse črno in temno ko v rogu, si prav vprašaš, kje najdeš paradižnik če se ti odkotali. Tako da, hvala ne.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.136
113
S-budget kuhinje imajo vratca...Recimo tudi zgornja črna, vidim da ima cca 7 predalov, recimo naša kuhinja je metrsko tam tam ima 17 al 18. Pa vsak predal je cca 100€ z malo bolj zajebanimi vodili (30 do 50kg nosilnosti). Je tako razlike na uč ene 1500 € pa smo komaj štartali.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.673
3.559
113
S temno kuhinjo samo po sebi ni nič narobe. Težavo vidim samo v tem da stoji v 10m2 veliki kletni sobi z enim oknom. Mam tudi sam temno, ampak je svetlobe toliko, da luč prižgeš ko je zunaj tema, nič prej (prostor ima 60m2, 3 velika okna, ena stena pa je steklena, velikosti 4x2m).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.136
113
Vratca so pač klasika, odpreš in potem nalagaš samo na začetek police, tisto kar imaš zadaj nikoli več ne uporabljaš, torej uporabljaš cca 30cm police pri globini 60 cm omare.
Predal pa gre v celoti ven, tako da je uporabna celotna širina recimo cca 55 cm globine. Vratca in police so pač na precej cenejše..pant za vrata stane med 1,5 do 5 €, vodilo za predal pa od 15 do 50, plus še sam predal (različni cenovni razredi). Pa si tam ko ni muh, ko se začne seštevat.

malo lahko pogledaš okovja, avgustin.si se mi zdi, pa hitro vidiš zakaj so neke kuhinje enostavno dražje.

Do elektrike sploh nisem prišel, ker tisto je pa brutalno precenjeno. Čeprav včasih kakšna funkcija precej olajša nekatere zadeve. Recimo el. odpiranje hladilnika če nima ročajev. Dobra zadeva in v praksi tudi odlično deluje. Sam tudi zapre vratca na kratko, če po pomoti "rukneš" vrata.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Še mojih 5 centov o S-budget kuhinji.

Ista stvar, 5-10 let je bila zahteva 5 let nazaj. Šel sem do kolega v Dipo, malo smo risali, malo čačkali, dal popust na leseni del. Izbral sem mehko zapiranje predalov, sicer pa nesijajne bele fronte in temen pult. Zraven so bili kompleti aparatov od-do.. vzeli smo najdražji Zanussijev paket (napa, vg. hladilnik, indukcija, pečica, pomivalec, korito). 6 metrov kuhinje. Cena komplet z aparati 3,5k€. Šel iskat sam s kombijem, poklical strica mizarja in sva zmetala skupaj. Ko je dajal skupaj me je dvakrat vprašal koliko sem zares plačal in rekel da je nad pričakovanji. Po 5 letih uporabe-ko svinja z mehom praktično, otroci se obešajo po predalih, loputajo, ipd..-ji čisto nič ne fali, ima kakšen feler ki sem ga načaral sam s "samsvojmojster" postopki sicer pa mi ni žal nič. In še to, po 5 letih nič ne kaže koliko časa jo bomo še rabili, tako da je možnost da tudi preseže namen..

Tudi jaz imam kuhinjo, ki je prišla z aparati 2800€ v stanovanju kjer sem jo jaz uporabljal 5 let, zdaj pa 3 leta 3-je različni najemniki, in je kot nova. Manjša kuhinja v L, na uč bi rekel 2,5x3m zunanji rob, aparati hladilnik, pečica, steklokeramika Beko s 5 let garancije. Ima pa mehko zapiranje, neka dražja vodila za predale, debelejši pult, lepše kromirane ročaje, malo boljša pipa in korito.. Par takšnih detajlov se mi zdi, da naredi veliko pri poceni kuhinji. Vzel sem jo pa takrat v Kuhinje Jager (pri teh, ki imajo trgovine po štajerskem koncu).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

S temno kuhinjo samo po sebi ni nič narobe. Težavo vidim samo v tem da stoji v 10m2 veliki kletni sobi z enim oknom. Mam tudi sam temno, ampak je svetlobe toliko, da luč prižgeš ko je zunaj tema, nič prej (prostor ima 60m2, 3 velika okna, ena stena pa je steklena, velikosti 4x2m).

Tudi jaz nebi dal temne kuhinje v 10m2 kletno sobo z enim oknom...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Eno vprasanje. Ali dam lahko v levi kot hladilnik, kjer je sedaj za vodo nastimano 40cm od stene in vodo speljem cca 40cm v desno, kjer bi bilo korito. Brez, da bi štemal!

Ali bo treba stemati in premikati cev?
 

Priponke

  • 073B9E33-369A-483A-8E3A-7D47FBC808FF.jpeg
    073B9E33-369A-483A-8E3A-7D47FBC808FF.jpeg
    953,9 KB · Ogledi: 317

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če te v globino ne moti, da ti vzame cca 10 cm potem lahko, pa na padec odtoka pazi.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Nekaj globine boš izgubil. Saj smo vsi štemali, ko smo imeli že na fertik pobeljeno. :fredi: Saj veš, elektrika pa voda...
Dotok vode do pipe ni problem, odtok že malo bolj, pazi na padec. Če imaš izvlečno pipo, bo treba štukat, verjetno pa ne bo lepo šla nazaj v položaj. Pomivalni stroj boš pa verjetno priklopil na odtok umivalnika?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Eno vprašanje še imam. Med katerimi elementi mora biti 60-80cm pulta? Korito in pečica kakor vem morata biti narazen. Korito in indukcija tudi? Kaj pa pomivalni in ostalo?

Hvala.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.136
113
mi imamo cca 1 m med indukcijo in koritom. je potem super delovna površina. pomivalni mora biti zraven korita, (že zaradi odtoka in dovoda vode). na isti strani,da ne nosiš preko usrane in mokre posode.
Pomivalnega nekateri tudi dvignejoza 30 cm, ce imajo to možnost. Pečico daš pod indukcijo in rešeno, če nimaš ne vem kako prostora.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mi doma nimamo elementa med indukcijo in koritom, je pa eno in pol pomivalno korito in polovička na strani indukcije - mogoče pa nam je zato že dvakrat pisker gor padel in steklo uničil. ;)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
mi imamo cca 1 m med indukcijo in koritom. je potem super delovna površina. pomivalni mora biti zraven korita, (že zaradi odtoka in dovoda vode). na isti strani,da ne nosiš preko usrane in mokre posode.
Pomivalnega nekateri tudi dvignejoza 30 cm, ce imajo to možnost. Pečico daš pod indukcijo in rešeno, če nimaš ne vem kako prostora.

Prostora imam premalo, doktoriral bom iz tega in žnj možnih variacij. o_O