Po kuhinjo kar v Ikeo?

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Ikea kuhinje so zakon. Že najcenejše imajo vse bloom vodila, za dani denar dobiš v Lesninah, Merkurjih, Dipotih klaso ali celo dve nižje. Imam njihovo kuhinjo in je po petih letih kot nova. Mizarji jih vsi kritizirajo, zadnjič pa mi je en zaupal zakaj, hehe.. tenko piskajo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
ne vem če, ko sva midva gledala, ne bi z ikeo nič posebej cenej prišla, kot lesnina novel (višji rang) kuhinjo. Hudič je pač v detajlih. Če greš v neko osnovo, potem je mogoče res ikea najboljša izbira.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Višji srednji in navzgor rang kuhinj v Ikea-i je praktično enako drag kot ostale, razlika je le v času ko jo imaš not postavljeno.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Ne vem sicer kako je danes, ampak nekoč je bilo v Ikei tako, da ne glede na to katerega cenovnega razreda si izbral fronte, so bili korpusi, panti, vodila, predali in vsa ostala oprema in dodatki enaki za vse kuhinje. Tukaj je potem lahko hitro prišlo do razlike v ceni fajn Ikei v prid.

Sem šla pogledat, zgleda da je še vedno enako. Namesto Faktum je Metod, korpusi so isti, fronte pa po izbiri.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Še eno vprašanje. Korita v Ikei so ok? Katere materiale priporočate sicer? Celo življenje sem imel inox, vidim pa da ima večina novih kuhinj drugi material. Žena pravi, da rabimo eno korito z odlagalno površino poleg.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi v Ikea-i cena določa kvaliteto - sicer pa vidiš na prvi dotik. Korpusi so isti, panti in vodila ne nujno (so pa generalno sedaj vsi na mehko zapiranje).

Mi imamo 3X korita Ikea inox in smo zadovoljni.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
kaj je moderna kuhinja in zakaj rata draga.

1. korpusi iz boljših materialov, fronte mdf al neki.
2. Predali in ne vratca na odpiranje
3. vesoljska vodila,magari poglejte malo youtube, pač to vse stane,super nastvljiva pa da ni vse razjahano cez eno leto.
4. fronte in material. Ce so zadeve barvane precej podraži zadevo, kot pa če je lepljen gor vinil al kaj ze limajo,
5. tip barve itd, robovi kako so narejeni, spet podraži zadevo.
6.brez ročajna kuhinja je spet dražja (vodila, robovi)
7. kakšpni posebni funkcionalni predali itd, spet zadevo podražijo
8. če imaš kakšno nestadarno dimenzijo in hočeš kakšno svojo rešitev, si pa na industrijskih gotov in moraš do mizarja..
9. Pult, ko greš na keramiko denarnica kriči (Neolith)
10. korita z inox "ostrimi" robovi (to tudi izdelujjo samo boljši proizvajalci, tisti ki kopirajo, se tega ne morejo it, ker je postopek izdaleve zapleten) precej dražja kot z velikimi radiji.
Pa še kaj sem pozabil, sem lani doktoriral skoraj iz vsega tega.

Vse skupaj pa je ničvredno, če ti jo slabo in površno zmontirajo potem skupaj.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Garancija ikea kuhinje - sicer v DE ampak...https://www.ikea.com/ms/de_DE/media...pdf?icid=de|itl|fy14_service|textlink|kw3|207

Korito imam sam domsjo dvojno ( meni in pomembneje zeni vsecno veliko - pa se malo posebno ker gleda ven iz pulta in roba :) - (vidno sicer slabse na teli sliki) in pa kuhinjo tako - samo pult je temno rjav - https://www.ikea.com/de/de/catalog/.../ikea_kitchens/roomset/Grosse-Familienkueche/

Kar se apratov tiče jih naceloma dela elektrolux zanje imajo pa vsi 5y garancije - pri nas imam sicer bosch

edit:
se garancija v hr - ce je komu blizje:
https://www.ikea.com/ms/hr_HR/pdf/guarantee/METOD_Guarantee_HR.pdf

ni neki extra ampak....se karkoli je bilo z ikeo v 20 letih, sem mailal na customer service pa so mi poslal po po posti... bp

kar se montaže tiče pa kot rečeno - lego kocke - no ce ravno ni kdo lev lev - tam pac placas montazo - meni osebno ni tezko reskirat dan/2 pa naredim sam

ps.s imajo pa vedno vsake oci svojga malarja prednosti in slabosti in hvala bogu je trg poln vsega in ima vsaj prosto izbiro in si vzame kar mu je najljubse .- tukaj nekaj prepricevat je bz...so samo osebni komentarji in izkusnje
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dipo (Rutarjev nizkocenovec) = Momax (Lesninin nizkocenovec) se pa nekatere stvari precej prekrivajo z matičnimi hišami, le da so tam praviloma kar nekaj dražje (ali pa tudi cenejše - kakor kdaj).

Sajkek je lepo razdelal kako ločiš kvaliteto.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Sicer tako kot sem napisal, če kdo vzame na znanje, prav, če ne, tudi prav. O Alplesu namreč krožijo neke govorice o blazno visokih cenah, pa se je potem izkazalo drugače.
Je pa izjemno simpl se oglasit pri njih (saloni po celi Slo.) , izris (vsaj od oka) ti naredijo hitro (če se prav spomnim tudi brezplačno), prav tako okvirni predračun.
Če je kaka posebnost glede prostora, izdajo naročilo direkt v fabrko in naredijo kak kos (korpus, polica, karkoli) po meri in se da vse zmenit.
Pri nas je od prvega obiska do montaže trajalo cca. 2 meseca, lahko bi bilo še kak teden prej, pa sem bil v fazi razkopavanja in flikanja kuhinje in še ostalih prostorov. Omenjena so bila tudi vodila - po dobrem letu je vse tako kot prvi dan ko so monterji odšli, vse v liniji, nič dodatno nastavljali, nič popravljali. Če bi imel npr. za opremit kako vikendico, bi verjetno spet vzel pri njih, če bi se mi šlo samo za ceno, bi lahko predale in tisto odpiranje navzgor odmislil in v večini nametal navadne omarice s panti. Bela tehnika je pa povsod zamenljiva in pravzaprav omejena samo z debelino denarnice. V glanem skuha se bp, napa zauga, pečica peče, voda teče in korito požira. Pa še lepo izgleda.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Takole je zgledala takoj po montaži, enaka je še zdaj (dons je našarjeno, ne bi slikal :oops1:), samo steno smo kasneje še oblekli:

p1050281.jpg