Po kuhinjo kar v Ikeo?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Hej.

prosil bi še za nasvet glede nakupa kuhinje. Gre za precej enostaven tloris 3m x 1,6m v črko L, 3 minutna skica priložena. :D Odtok je na level delu, tja bi sicer dal raje hladilnik pa potem podaljšal pult konkreten L, ampak mislim, da ne bo šlo. na levi strani ne gre v L, ker bo tam miza in drugi elementi...

Simple kuhinja, modernega stila, veliko predalov, omaric, bela barva + lesen pult.

Do tu, bi raje naredil po naročilu kuhinjo. Ampak, na tej lokaciji bom živel maks 5-10 let, ker planiram potem nekaj večjega. Pa ne morem čakati 2 meseca+ na kuhinjo, NAJKASNEJE v enem mesecu mora biti od naročila do montaže končano. Torej je vejretno najboljša odločitev za nakup Ikea kuhinj, preko njihovega planning orodja? Pa potem mi jo nekdo zmontira tu.

Nekdo mi je priporočal Hišnika Janeza, ne poznam sicer. Pošlješ kaj rabiš, gre v Ikeo in zmontira. Še čakam stroške za to.

Ima kdo drug kakšno boljšo idejo kje nabaviti? Na kaj paziti? nisem še nikoli kuhinje nabavljal...
1539005038445.png
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Do sedaj zase kupil že ene tri Ikea kuhinje. Splaniraš z njihovim orodjem, rezerviraš v tebi najbližji Ikea-i, greš gor s kombijem in doma sam zmontiraš. Verjemi, da boš zmontiral enako - če ne še bolje (če le nimaš dveh levih rok in si desničar) kot katerikoli mojster. Časovno pač rabiš dvakrat dalje kot "mojster", ampak če si se kdaj igral z lego kockami je to-to!

Najprej sestaviš vse posamezne omarice in tako naprej.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Meni pri postavitvi kuhinje veliko pomeni, da imam ob koritu na obeh straneh prosto, na eni strani umazano, na drugi strani čisto. Pri koritu velikokrat stojiš dalj časa in je meni beden filing, če dalj časa stojiš tik ob steni. Prav tako je fino pri kuhališču imeti obe strani frej, da lahko iz plošče odlagaš na obe strani. Jaz bi se poigral z idejo, da bi res dal hladilnik v levi kot, vmes 60 pulta, korito, pult, indukcija v desni kot, desno od kuhališča pa imaš "izdajni" pult. Nekako po principu priprave - od leve proti desni. Predvidevam, da tudi iz desne prideš v prostor in odložiš robo na pult... Tudi optično ti ne bi zabilo prostora. je pa odvisno od oken, postavitve prostora... Inštalacije pa se dajo takorekoč povsod premakniti.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
ta postavitev ni ok. načeloma se pri projektiranju kuhinj upošteva pot hladilnik-korito-pult-štedilnik.
nekako v tej smeri naj bi potekala priprava hrane.

sam imam kuhinjo iz Ikee. načeloma je ok.vem pa da če bi še enkrat kupoval, se verjetno ne bi odločil za to varianto. ko zložiš vse poti tja in nazaj,montažo in posledično čas si na istem kot če vzameš v momaxu ali pa lesnini.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Uhh ne momaxa pa ikee primerjat, razen ce v ikei gledas res pofl pa low low kuhinje. Imamo kar nekaj izkusenj z ikeo in to ze dolga leta, tako kot je en pred menoj napisal, v konfiguratorju narises se poigras premetavas...ko imas kar zelis mas tudi ceno in vse...gasa po robo in doma sestavis...je tako enostavno kot lego kocke...

Pa btw ikea ima 25 let garancije na kuhinje, mene je enaka no da ne bo narobe razumljeno enak dizajn prisla v ikei 4k€ ceneje kot alples, pa se dvojno korito domsjo mi je top
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Kaj pa pokriva garancija? Men je rolo crknil, pa noben noce nic slisat, ker so pač zdej zunaj nove kolekcije in takega roloja ni vec v programu...
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Ob naročanju za primerjavo preveri cene izbranih sestavov med ikea.at, ikea.it in ikea.hr! Boš presenečen :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja vsaka država ima drugačen DDV + za "revnejša" tržišča se prilagodiš s ceno + Zagreb ali Celovec ali Gradec ali Villese (oz. kje je najbližja v I) je ZELO velika razlika v št. prebivalcev in zaledju. Zagrebška Ikea futra celo bivšo YU.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Mc, praviš, da si naročil tudi pult v Ikei.

Kako je z dolžino in izrezi? Si naročil prej in ga samo dvignil, oziroma kašen je postopek?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Imaš dve dolžini (stanje tri leta nazaj), vzameš kar rabiš (nisem prepričan, ampak pri dražjih ti ga zrežejo na mere, tudi luknje) doma postaviš, zarišeš (neverjetno kako "novodobni" gradbeniki falijo z vinkli) in odrežeš ali pa daš odrezat bližnjemu mizarju. Lukenj sem se dolgo izogibal, nazadnje pa sem ugotovil, da po predlogi zarisat s svinčnikom, zvrtat debelo luknjo in potem z vbodno žago zrezat, pa silikonom zaščitit robove (to naredijo redki sestavljalci ker se jim mudi) znam tudi sam, sploh ker pri umivalnikih in kuhalnih ploščah +- pol cm sploh ni problem.

Kot rečeno, namesto 8 ur pač delam dva dni, ampak je rezultat pač točno tak kot ga hočem, ne pa da mi "majster" kotne letve žaga z narobne strani in so vidne ploskve "natrgane",...
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Ja vsaka država ima drugačen DDV + za "revnejša" tržišča se prilagodiš s ceno + Zagreb ali Celovec ali Gradec ali Villese (oz. kje je najbližja v I) je ZELO velika razlika v št. prebivalcev in zaledju. Zagrebška Ikea futra celo bivšo YU.
Tole z bivšo jugo pa ne drži. V začetku avgusta lani so odprli Ikeo v Beogradu, Slovenci pa tudi na veliko hodimo v bližji avstrijski in italijansko.
Pa da ne bom off topic. Imam ikeino kuhinjo že več kot 16 let, in to eno cenejših (belo tehniko in pult sem kupila pri nas) in lahko jo samo pohvalim, prav tako kot ostale ikeine zadeve, pa jih nimam malo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na Zagreb gravitira 1/3 Slovenije + cela HR in Bosna - ja ni cela YU, je pa večinoma tisti najbolj premožen del + ne pozabit "na povrat DDV" za srbe. ;)
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Na Zagreb gravitira 1/3 Slovenije + cela HR in Bosna - ja ni cela YU, je pa večinoma tisti najbolj premožen del + ne pozabit "na povrat DDV" za srbe. ;)
Heh, ja, davek in carina, pa več računov za en nakup. Ni čudno, da so bili moji nakupi takrat tako zelo poceni ;)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja, aparati so cenejše sorte, kuhinja pa čisto spodobna, vse na Grass vodilih (mehko zapiranje), korito in armatura Alveus (Kovinoplastika Lož), Napa je Faber, dve viseči omari s "havba" sistemom zapiranja, na pogled in otip :D kvalitetna izdelava, fronte lakirane, visoki sijaj.
Treba je iti osebno v salon in dat izračunat.
Alples ima malo hecno cenovno politiko. Cene so kar visoke, na koncu pa užgejo tak popust da ti ni nič jasno. Jaz sem takrat, ko so mi naredili ponudbo, dobesedno padel na rit, sem šel k Prevcu bolj kot ne vprašat iz firbca, na koncu pa vzel vse pri njih, še celo otroške sobe.
Katalog na strani 57: https://www.alples.si/wp-content/uploads/2017/09/ALPLES-Kuhinje-05-19-2017-LR.pdf?mainSelect=1899
Edit: če je interes, lahko popoldne naredim kako fotko (če bo pospravljeno :zardelalter:) pa prilepim kako zadeva izgleda pri nas. Elementov je cca. 5 metrov (osnovnih in visečih).
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
da je kuhinja na grass vodilih ne pomeni nič..isto kot na blum. Blum ima 24 cenovnih razredov vodil. Cela znanost.