Klima

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
ne vem če ima vsaka štromarska trgovina izolacijo za cevi klima naprav, zato vprašujem kje.
Hanzi, točno tako, vmes pa lepilo ali lepilni trak
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
igi & co.:

Iz stanovanja selimo klimo Samsung MH040FXEA2B - zunanja enota in dve notranji enoti MH026FBEA.

Odmontirano po igijevih navodilih - je pa itak že plin manjkal, ker je ena cev puščala.

Torej klimo bi bilo treba generalno očistit - ena notranja enota je "zašmolcana" od nikotina in prahu, druga malo boljša - Klima Petek nam ponujajo čiščenje ene za 180€ in sicer nekaj s paro in razkužitvijo - po moje je treba menjati tudi filtre.
Potem pa je treba vse skupaj montirat v hišo.

A je tukaj kak interesent za "biznis" - Maribor okolica.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
igi & co.:

Iz stanovanja selimo klimo Samsung MH040FXEA2B - zunanja enota in dve notranji enoti MH026FBEA.

Odmontirano po igijevih navodilih - je pa itak že plin manjkal, ker je ena cev puščala.

Torej klimo bi bilo treba generalno očistit - ena notranja enota je "zašmolcana" od nikotina in prahu, druga malo boljša - Klima Petek nam ponujajo čiščenje ene za 180€ in sicer nekaj s paro in razkužitvijo - po moje je treba menjati tudi filtre.
Potem pa je treba vse skupaj montirat v hišo.

A je tukaj kak interesent za "biznis" - Maribor okolica.
Igi?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
igi & co.:

Iz stanovanja selimo klimo Samsung MH040FXEA2B - zunanja enota in dve notranji enoti MH026FBEA.

Odmontirano po igijevih navodilih - je pa itak že plin manjkal, ker je ena cev puščala.

Torej klimo bi bilo treba generalno očistit - ena notranja enota je "zašmolcana" od nikotina in prahu, druga malo boljša - Klima Petek nam ponujajo čiščenje ene za 180€ in sicer nekaj s paro in razkužitvijo - po moje je treba menjati tudi filtre.
Potem pa je treba vse skupaj montirat v hišo.

A je tukaj kak interesent za "biznis" - Maribor okolica.

Postavka čiščenja je pretirana, če mene vprašaš. Zdaj ko je dol odmontirano, se plastike poberejo stran, ventilator ven, našpricati z meglijem in wap. Ostali deli (alu rebre) pa bi bilo mogoče res fino s kakšnih parnim čistilcem potegniti, če je zapacan. Pa paziti, da se elektronika, ventilatorji, senzorji ne namočijo. Jaz bi za takšno čiščenje vzel tam nekje 85€/kos + nekaj za zunanjo, če je tudi tako zapacana. Dobro lahko pa da je res tako katastrofalno in da se bo porabilo 5 ur za eno enoto :)

Je pa montaža 10 let stare klime ZELO nehvaležna. Ker se lahko zgodi, da potem pa nekaj ne bo delovalo (lahko da že prej ni) in je pol res veliko dela šlo v nič... Ker materiala za popravilo ne bo nikjer...

evo eno takšno čiščenje pred kratkim... Klima potem kot nova :)
 

Priponke

  • IMG_3191.JPG
    IMG_3191.JPG
    307,9 KB · Ogledi: 291

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
igi se zavedam rizika pri montaži stare klime, ampak konec koncev, klima je zastonj in če ne bo delala, bo napeljava ostala, pa nova klima gor - mi pa drugače deluje kar precej dobra tale. Zunanja je precej čista - je bila montirana v loži bloka, prav tako druga notranja - za ono "bolj usrano" pa bo šlo kaki dve uri ziher.

Aja prej so se notranje enote odzivale na vse komande, le hladilo ni, ker je plin "izginil" - pa puščanje sem ob demontaži našel in je bilo na spoju dveh cevi instalacije.

A bi tebe zanimalo vse skupaj, oz. ali koga priporočaš?

Aja jutri jo vržem komplet v avto in jo lahko tudi kam "na hof" pripeljem, pa mogoče "na ponku" povežeš vse skupaj in potestiraš pol pred pravo montažo. Se nam pa nič ne mudi, jutri, pojutrišnjem bo OK. :D;)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Iscem neko poceni klimo za spalnico 20m2. Ker bo samo v spalnici, ne mislim dajati nekih velikih denarjev za to. 20m2 bo hladilo 2 meseca letno.




Cena po kateri jih dobim so vse tu tu. Katero vzamem? Ali je vseeno?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Vivax je OK ,ker je dejansko Midea tak da samo nabavi.

Mislim pa da vse kar si prilepil je ista klima z različnimi nalepkama.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Če jo misliš tudi ponoči laufa, glej da ne bo preveč glasna. Ta je že kar... To ni simpl zraven spati.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Glasnost ne bo problem, ker v sobi spi se dojencdk, ki mu igra white noise. Smo ze vajeni
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Vprašanje....v dnevni imam nad oknom in balkonskimi vrati cca. 34 cm prostora za montažo notranje enote. Je to ok ali potrebuje notranja enota zgoraj več prostora kot tistih nekaj centimetrov, ki mi jih ostane?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Vprašanje....v dnevni imam nad oknom in balkonskimi vrati cca. 34 cm prostora za montažo notranje enote. Je to ok ali potrebuje notranja enota zgoraj več prostora kot tistih nekaj centimetrov, ki mi jih ostane?

odvisno kaj želiš montirati. Kakšen top model bo kar težko stisniti na 34cm, ker ga je potrebno še priklopiti... Oziroma je bolj odvisno kam bodo potem šle cevi, in je bo fizično mogoče priklopiti. Klima bo pa načeloma delovala tudi na teh nekaj cm.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mobifrik99

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
odvisno kaj želiš montirati. Kakšen top model bo kar težko stisniti na 34cm, ker ga je potrebno še priklopiti... Oziroma je bolj odvisno kam bodo potem šle cevi, in je bo fizično mogoče priklopiti. Klima bo pa načeloma delovala tudi na teh nekaj cm.

Top modeli so širši?
Ker ravno kontra kupujem, za tisti en mesec hude vročine letno, torej nekaj hudo poceni, ker se mi mansarda zagreje v tistih dveh tednih špic sezone, pozno popoldne...drugače je ok
 
Top modeli so širši?
Ker ravno kontra kupujem, za tisti en mesec hude vročine letno, torej nekaj hudo poceni, ker se mi mansarda zagreje v tistih dveh tednih špic sezone, pozno popoldne...drugače je ok


v merkurju maš greeja (aermec) za okrog 800 €. Tista enota je dokaj majhna, ozka (mamo mi doma tako), je pa klima 2,7kW. Če ti je to okej si ga zmagal
 

DenisK

Zelenc'
12. jul 2020
6
1
3
Živjo,

Sem nov na forumu, me pa večkrat zanese v to temo k vidm, da se dobit zlo koristne info. Imam vprašanje in sicer a g. Igi se opravlja montaže klim, glede na to, da o njemu krožijo same pohvale, bi najraje montažo prepustil njemu.

Lp, Denis
 

heinz

Pripravnik
29. apr 2016
75
14
8
Jaz se ga pred kratkim kontaktiral in je na koncu dogovarjanja poslal mail, da mi ne more zmontirat v doglednem roku....

po vprašanju kakšen je ta dogledni rok, če bi bil pripravljen počakat morda glede na vse pohvale tukaj gor odgovora na žalost nisem prejel...

želim ti več sreče :)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Je napisal v eni temi, da se ne ukvarja več s tem. Da mogoče za kakšno čisti izi montažo še najde čas, drugače pa ne ...