Klima

I

Izbrisan uporabnik 17097

Kdaj je najboljši čas za nakup oziroma montažo klime? Za to poletje je že kar pozno? Klima se bo uporabljala samo za hlajenje. Se splača počakat do jeseni, zime? So takrat cene kaj nižje? Če sedaj naročim bom itak čakal mesec ali več, da majster pride, pogleda in potem da vse zmontira?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.003
113
Celje
Obišči stran
Kdaj je najboljši čas za nakup oziroma montažo klime? Za to poletje je že kar pozno? Klima se bo uporabljala samo za hlajenje. Se splača počakat do jeseni, zime? So takrat cene kaj nižje? Če sedaj naročim bom itak čakal mesec ali več, da majster pride, pogleda in potem da vse zmontira?

Pri klimah priznanih znamk ni nihanja nabavnih cen glede na sezono. V sezoni imajo načeloma tudi vsi monterji dovolj dela (ni vazno ali je en ki ve kaj dela ali pac en “zidar” ta teden klima montira ker je slisal da se ful splača.)
Izven sezone pa “zidar” spusti ceno montaze ker ga nihče ne pokliče.
Monterjem, ki pa jim ni vseeno za svoje stranke in so dobri, ne manjka dela tudi izven sezone. Zato cene bistveno ne spustijo. Je pa res, da trenutno ko je zunaj vroče bi lahko igral na karto, “plačaj več in pridem prej” ampak ta sistem meni ni najbolj blizu, zato imam naceloma ves čas zelo podobne cene.


Ce iščeš najcenejšo možno varianto, potem počakaj na odprodaje “kitajčkov” ki se jih bodo trgovine poskusile znebiti konec sezone. Pa enega poceni “zidarja” in si zmagal.
Če kupuješ kaj bolj konkretnega pa lahko racunaš na kakšnih 5% razlike...
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Hvala igi za odgovor. Koliko časa približno pa traja nekomu kot si ti od prvega vpoklica do zaključka montaže, sedaj trenutno v višku sezone.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kot kaze, monterji se prevec dobro zivijo... ker se nobenemu ne ljubi priti, ce je stanovanje s sestem stuku (ceprav je parkirisce pred blokom in dovolj veliko dvigalo)... Eden je celo prisel pogledat.... pa potem niti ni poslal predracuna oz. ponudbe... kljub poskusu kontaktiranja preko telefona oz. SMSa ... V medijih pa stalno reklame... pa da je montaza v roku 5 dni... Kot kaze letos ne bo nic... Cez zimo bodo pa izgovori, da je premraz :) ...

igi ... ti se delas te zadeve in je tvoj delokorog tudi v LJ?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.003
113
Celje
Obišči stran
Kot kaze, monterji se prevec dobro zivijo... ker se nobenemu ne ljubi priti, ce je stanovanje s sestem stuku (ceprav je parkirisce pred blokom in dovolj veliko dvigalo)... Eden je celo prisel pogledat.... pa potem niti ni poslal predracuna oz. ponudbe... kljub poskusu kontaktiranja preko telefona oz. SMSa ... V medijih pa stalno reklame... pa da je montaza v roku 5 dni... Kot kaze letos ne bo nic... Cez zimo bodo pa izgovori, da je premraz :) ...

igi ... ti se delas te zadeve in je tvoj delokorog tudi v LJ?

Še. Če ni preveč zakomplicirano ;)

Sporoči mi kaj rabiš in kakšno slikco lokacije. Pa ti pripravim ponudbo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.858
113
pri taščici
Igi je vcasih se na obali kaj naredil. In to ceneje kot monter iz sosednje ulice. Na obali imajo fizikalni radniki zlatarske cene
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Igi je vcasih se na obali kaj naredil. In to ceneje kot monter iz sosednje ulice. Na obali imajo fizikalni radniki zlatarske cene
Evo, jst tud nabavil klimo, ker drugače bi mojega starega cucka res kap. Naročil in plačal sem v ponedeljek, včeraj dobil klimo, v petek najkasneje pa baje pridejo zmontirat:)
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Vem ja:D

Saj bo še kdaj vroče. Pa še alternativno gretje bom imel pozimi. Bomo vidli ali bo kaj koristi.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
V spalnici imam eno Delongi klimo. Stara kar nekaj let, vsaj 10 bi rekel, je pa laufala zelo malo. Definitivno potrebuje nov plin pa verjetno še kakšen servis. Ko jo zaženem je kar glasna, verjetno ker je premalo laufana in stara.

Pozna kdo stroške takega remonta? Torej plin in nekakšen servis. Bi šel še letos v to če ne gre za absurdno številko.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.003
113
Celje
Obišči stran
V spalnici imam eno Delongi klimo. Stara kar nekaj let, vsaj 10 bi rekel, je pa laufala zelo malo. Definitivno potrebuje nov plin pa verjetno še kakšen servis. Ko jo zaženem je kar glasna, verjetno ker je premalo laufana in stara.

Pozna kdo stroške takega remonta? Torej plin in nekakšen servis. Bi šel še letos v to če ne gre za absurdno številko.

Zakaj bi ti plin menjal? Kar tako preventivno? kdaj si to nazadnje naredil na hladilniku?
Če je s klimo in instalacijo vse OK (da ne pušča ali da ni porozna) nimaš kaj menjavati...

Glasnost je pa težko oceniti takole preko spleta. Je kak ležaj? kar razrahljano ali pač normalno za klime tega letnika...
Hladi normalno?

Ti verjetno rabiš "servis" v smislu čiščenja.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ne hladi nič, plin je potrebno dodati ali karkoli se naredi. Sem mislil da je to tako kakor na avtu.

Se ti tudi s servisom ukvarjas? Če imaš čas bi se lahko zmenila da prideš pogledati in ocenis koliko bi me to koštalo oziroma če se sploh da urediti da bo normalno delovala. Da vidim če naj to uredim ali raje denar prihranim za septembrski remont kamina.
 

domen2003slo

Zelenc'
2. mar 2018
19
0
1
Prosim za pomoč...

katero od teh dveh bi izbrali ? Gre za nakup preko TS na obroke

Panasonic CS/CU-FZ35 ali Samsung Wind Free E AR12NXWXCWKNEU

primarno namenjena hlajenju flata slabih 60m2 (ni potrebno celotnega) in pa podpora ogrevanju ali pa primarno (izolacija bloka dobra)

hvala
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Igi, kaj se svetuje za primere, ko je klima potrebna samo za hlajenje, pa še to le v extremno vročih dnevih, kot sta bila recimo zdaj dva tedna.

Meni kaj drugega, kot nek poceni gree ne pade na misel...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.003
113
Celje
Obišči stran
Igi, kaj se svetuje za primere, ko je klima potrebna samo za hlajenje, pa še to le v extremno vročih dnevih, kot sta bila recimo zdaj dva tedna.

Meni kaj drugega, kot nek poceni gree ne pade na misel...

Glej... razlika med poceni in dražjimi modeli so kar občutne. Če pa vse to vzameš v zakup in je pomembno samo, da ohladi, potem ja, je tudi moj nasvet vzemi nekaj pocenskega. Gree pa je vseeno od cenejših "kitajčkov" tudi moja izbira. Je res malenkost dražji od nekih noname, ki se pojavljajo na trgu, ampak vseeno je malce boljši in nekoliko boljši suport.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Hm no ja, itak da so razlike, samo so razlike, iz ekonomskega vidika, upravičene?

Problem je, ker zadevo "projektiram" na slepo, zadeva je še v izgradnji in ne morem zagotovo vedet potreb. Mogoče zato najbolje nekaj najceneje, pa se magari čez nekaj časa menja?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Lahko bi sicer dal micko LN not, pa ne bi bilo debate, ampak vseeno raje grem 50x na kosilo v jack n joe za to razliko v denarju ;)