Klima

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Tehnično vprašanje za kakšega monterja (igi?)

Dementen fotr pušča v svojem delu klimo na ful in odprta okna (poleg vseh prižganih luči). Jaz pa plačujem po 140evrov za štrom na mesec. Ali lahko kako brez vstopa v stanovanje odklopim zunanjo enoto in s tem onemogočim klimo?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Ja. Odpreš pokrovcek kjer pride elektrika not (nad ventili) in jo odklopiš. Ker pride napajanje v zunanjo enoti
 
Tehnično vprašanje za kakšega monterja (igi?)

Dementen fotr pušča v svojem delu klimo na ful in odprta okna (poleg vseh prižganih luči). Jaz pa plačujem po 140evrov za štrom na mesec. Ali lahko kako brez vstopa v stanovanje odklopim zunanjo enoto in s tem onemogočim klimo?


ima klima wifi opcijo? morda bi jo s telefonom lahk kontroliral. Če je vezana v vtičnico, dobiš vtiče ki jih lahk prek wifija nadzoruješ itd
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Če je na vtičnico vstekana, potem dobiš wifi ali vtičnice na daljinca s katero na daljavo ofklopis elektriko.
Če pa ni in nimas dostopa, potem pa res zunaj pod elektriko odklopis.
Pazi da te ne bo poslatala. Ali pa vsaj kak fid prej ven vrzi... Pa končne sponke gor zasravfi
 

DenisK

Zelenc'
12. jul 2020
6
1
3
Hvala vam za info... Škoda res, bom poskusu poiskat nekoga res kompetentnega. Vem, da je blo že ogromn napisanega okol katere klime so ok, nikjer pa nisem zasledil konkretno za klimo Gree U-Crown. Priznam da sem jo vzel zarad dizajna in prebiranja poljskih forumov... Ima kdo info iz prve roke za ta model. Glasnost, uporabnost, udobje pri hlajenju/gretju... Za ceno 1100eur pričakujem, da ne bo tko zlo "kitajska"
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.556
688
113
Tehnično vprašanje za kakšega monterja (igi?)

Dementen fotr pušča v svojem delu klimo na ful in odprta okna (poleg vseh prižganih luči). Jaz pa plačujem po 140evrov za štrom na mesec. Ali lahko kako brez vstopa v stanovanje odklopim zunanjo enoto in s tem onemogočim klimo?

senzorje na okna - odprto okno, ni pogoja za vklop klime
 
Hvala vam za info... Škoda res, bom poskusu poiskat nekoga res kompetentnega. Vem, da je blo že ogromn napisanega okol katere klime so ok, nikjer pa nisem zasledil konkretno za klimo Gree U-Crown. Priznam da sem jo vzel zarad dizajna in prebiranja poljskih forumov... Ima kdo info iz prve roke za ta model. Glasnost, uporabnost, udobje pri hlajenju/gretju... Za ceno 1100eur pričakujem, da ne bo tko zlo "kitajska"

to je kt dacia..emabalaža je bolj tko tko, vsebina je pa zakon. Za ta dnar je to top klima
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Mah kakšne senzorje neki. Samo zunanjo enoto bom probal odstraniti v celoti. A cevi v plini lahko od zunaj zaprem da odstranim zunanjo enoto? Je pa prestara da bi imela wifi.
 
Mah kakšne senzorje neki. Samo zunanjo enoto bom probal odstraniti v celoti. A cevi v plini lahko od zunaj zaprem da odstranim zunanjo enoto? Je pa prestara da bi imela wifi.


sam potem se ne bo mogel hladiti..... menajva klime pride u poštev? kupiš enega kitajca za 300,400 € z wifijem pa se fotr lahk hladi ti pa ne bankrotiraš...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Glede na objave mislim da se mu je.be za to kako se bo hladil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Ti samo elektriko odklopi, pa reči da je crknila. Potem naj pa tako z wifi kupi. Tisto pa nekomu prodaš za nekaj evrov (če boš ustrezno po navodilih ujel plin v zunanjo enoto)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Če prav razumem, živite v eni hiši, ki ima dve stanovanji in vsi vkup imate 140€ položnice. In ne fotrova klima... Da ne boš zdaj zaratil na polno, potem bo pa račun 135 ali pa 130€...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Meni se vse skupaj bere kot poskus kraje zunanje enote, ker drugače ne razumem, zakaj bi odstranjeval zunanjo enoto, namesto da bi jo zgolj odklopil z elektrike!?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ja, dobil si me. Lahko pošljem naslov na ZS da me prijaviš oblastem. Pa tok dobr plan sem imel.

Briga me koliko bo prihranka, debilno je debilu razlagati naj ugaša če mu skurjeni možgani ne sledijo obljubam. Je Bojan se najbolje razbral moje občutke.

In naprej, se lahko tudi plin in karkoli je treba za odklop naredi na zunanji enoti? Vse skupaj je moje, da se ne bo kdo limal na vprašanja lastništva in podobno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Lahko zgolj v ventilator zatakneš palico, da se ne bo vrtel. Klima bo javljala napako in ne bo delovala. Ne štekam v čem je finta dol odmontirati enoto, namesto da jo zgolj odklopiš od napajanja? Potem kar z brusilko zareži v bakreno cev, pa je to to ... pa je prasec nikoli več ne bo laufal. :bonk:
 
Ja, dobil si me. Lahko pošljem naslov na ZS da me prijaviš oblastem. Pa tok dobr plan sem imel.

Briga me koliko bo prihranka, debilno je debilu razlagati naj ugaša če mu skurjeni možgani ne sledijo obljubam. Je Bojan se najbolje razbral moje občutke.

In naprej, se lahko tudi plin in karkoli je treba za odklop naredi na zunanji enoti? Vse skupaj je moje, da se ne bo kdo limal na vprašanja lastništva in podobno.


plinska požarna pipa? bi s tem prekinik dotok plina? kdo je tovj dobavitelj plina? Jaz bi se direktno na njega obrnil. Ja zagotovo se da ustaviti tudi dotok plina
 

DenisK

Zelenc'
12. jul 2020
6
1
3
Živjo,

Spet uletavam v pogovor... Imam še eno vprašanje glede klime gree u crown.
Serviser je prišel montirati klimatsko napravo Gree U crown 3,5kw, pri čemer smo že naredili pred-inštalacijo pri obnovi stanovanja, kjer nam je instalater vgradil cevi primerne za 3,5kw klimatske naprave. Izkazalo se je, da ima gree u crown večji premer, kljub 3,5kw moči. Obstoječa instalacija ima cev za tekočino premer 10mm, gree u crown pa ima premer 12mm. Kaj pomeni za samo klimatsko napravo in njeno delovanje, če se priklopi na napeljavo manjšega premera (v tem primeru 2mm manjši). Monter pravi, da se je prvič srečal s tem primerom in nima pravega odgovora, niti se še ni srečal s klimo takšne moči in po njegovih besedah s tako nestandardnim premerom cevi na sami klimatski napravi. Prosim za čimprejšnji odgovor (razbijanje stene in nova napeljava ne pride v poštev zaradi same specifike stanovanja in obnove).

Hvala, lp
 

DenisK

Zelenc'
12. jul 2020
6
1
3
Klima je na pol z montirana, vrnt je ne morm, zamenjat prov tko ne. Hladilo se bo stanovanje 42m2.