Klima z montažo?

Kaj pa recimo taka poceni micka, zdi se mi izjemno poceni glede na brand? Kaj je slabsa od micke za 1.200, razen vgrajenega wifija in mogoce kancek boljsih izkoristkov?


zmogljivost, boljši načini čisščena zraka (plazma namest filtrov) tišje delovanje
 
Kaj pa recimo taka poceni micka, zdi se mi izjemno poceni glede na brand? Kaj je slabsa od micke za 1.200, razen vgrajenega wifija in mogoce kancek boljsih izkoristkov?

dodaj še območje delovanja ogrevanja (če jo rabiš za gretje je to zelo pomembno)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Kaj pa recimo taka poceni micka, zdi se mi izjemno poceni glede na brand? Kaj je slabsa od micke za 1.200, razen vgrajenega wifija in mogoce kancek boljsih izkoristkov?

Jaz bi izpostavil regulacijo (kako zvezno se prilagaja na potrebe) tako kompresorja kot ventilatorjev. To za sabo potegne tudi malenkost različno glasnost. Nekaj je razlike tudi v sami zmogljivosti, ker oznaka modela 2.5kW ni vedno enako 2.5kW. Inverterji znajo namreč delovati preko nazivne moči. In to koliko čez se dostikrat razlikuje med modeli.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Sem montiral eno... znancu.

Veš če želiš prostor OHLADITI moraš ohladiti zrak v njem in ga premešati. Ni druge.

Zdaj Samsung je na loputice navrtal male luknjice, da zrak bolj razprši. Ampak, ko klimo vklopiš in hoče od nje, da hladi, te loputice odpre in deluje kot vsaka druga. Ko pa je prostor enkrat ohlajen, loputice zapre in piha samo še skozi tiste drobne luknjice.

Ta moj znanec jo ima sicer na hodniku, ki res ni primerno mesto za klimo (ampak žal edina opcija je bila tam) in pravi, da mora imeti nastavljeno vedno tako, da so lopute klasično odprte, ker drugače ni nič od nje.

Mogoče da bi v kakšnem manjšem prostoru to celo lahko deloma delovalo. Ne pričakuj pa revolucije.

Imaš novo Micko LN serija. Ima dodatne lopute, ki usmerijo hladen zrak tako, da malce dlje ostane višje, preden začne padati proti tlom. V praksi dejansko pod njo ne piha. Če pa je to dovolj, da "preskoči" sedežno pa vprašanje. Lahko enkrat stestiram doma in se usedem pod njo :)


Tale LN serija je preimenovana FH serija ?
Ali so FH serijo ukinili ?
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Jaz bi izpostavil regulacijo (kako zvezno se prilagaja na potrebe) tako kompresorja kot ventilatorjev. To za sabo potegne tudi malenkost različno glasnost. Nekaj je razlike tudi v sami zmogljivosti, ker oznaka modela 2.5kW ni vedno enako 2.5kW. Inverterji znajo namreč delovati preko nazivne moči. In to koliko čez se dostikrat razlikuje med modeli.

Se pravi Mitsubishi se potem bolj 'stegne' pri hlajenju kot recimo Sinclair? Če na primer rabim ogladit 80 m2 s 3,5kW klimo, boljš da vzamem Mitsubishi manjšo ali Sinclair večjo, za nekje isto ceno?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Se pravi Mitsubishi se potem bolj 'stegne' pri hlajenju kot recimo Sinclair? Če na primer rabim ogladit 80 m2 s 3,5kW klimo, boljš da vzamem Mitsubishi manjšo ali Sinclair večjo, za nekje isto ceno?

Malce odvisno od modela do modela. TOP mitsubishi se bolj "stegne" kot vstopni model.

Če primerjaš samo da moraš en prostor ohladiti nek "kitajc" ne bo dosti slabše opravil nalogo. Bo pa sigurno bolj "robat" pri vzdrževanju temperature potem. 80m2 z 2.5kW bo kar težka, če je to kakšna sončna lega.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Ma kdo izkušnje s tem? Imel bi še za gretje pozimi v bloku, ker je zaenkrat samo kamin notri :D (cca 45m2)


Sem že kakšno zmontiral. Nekih bistvenih razlik med temi "kitajci" niti ni. Čeprav ta CH mi je čisto korektno deloval. Ni pa to primerljivo za nekim top modelom mitsubishija.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Ker se boš grel več časa kot hladil, razmisli o talni enoti, ali pa če obstaja kaka fora da bi tole montiral nižje nekam.
Zakaj
Ker boš tolpel zrak iz pod stropa težko spravil proti tlem.
Pri poletnem hlajenju pa velikokrat že veliko narefis, če klima samo vlago pobere v stanovanju.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem tudi že gledal neke zadeve kitajske za na klimo, pa je vse "čungalunga" izgled potem... Enako s pleksijem...

Mogoce izgleda "cungalunga" ... opravlja pa svojo funkcijo odlicno ... Cel v kuhinjo sedaj gre ohlajen zrak, kar prej ni ...

Pasted_Image_10_07_2020__10_01_24B8580D.png


Pasted_Image_10_07_2020__10_03_24B8586E.png


Vsekakor vredno tistih dobrih 15€, kolikor me je kostalo :) ... Edino problem je bil pri dostavi... Sele tretjic je prislo... Vedno preko Amazona ... Enkrat dobil po ene treh mesecih nedobave povrnjeno kupnino... drugic so ze takoj po narocilu poslali sporocilo, da v Slovenijo ne morejo poslati ... v tretje pa sem potem dobil... trajalo je slab mesec od narocila ... Zal nisem nasel nobenega, da bi to iz Evrope posiljal ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Obujam eno izmed starih tem...
Na kaj sploh biti pozoren pri nakupu klime (za hlajenje in gretje)? Kaj so tiste stvari, ki so vredne "doplačila"?
Razmišljam o nakupu... Hladilo (in morda občasno grelo) bi se glavni osrednji bivalni prostor nekje 60 m2. Nekih "wifi" zadev mislim, da ne potrebujem...
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
508
79
28
Ravno wifi je fajn, da lahko enostavno preko aplikacije naštimaš timer za cel teden, kdaj naj se prižge in ugasne.
Zjutraj npr. ce ustanes ob 6.30, nastimas da se prizge ob 6.00 in ko se zbudis prides v toplo dnevno.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Če si zaželiš wifi imaš za cca 10€ univerzalno zadevo za vse klime, delajo tedenski časovniki, nastavljanje na daljavo...ni da ni.

Broadlink Rm Mini3:​

KLIK
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Če si zaželiš wifi imaš za cca 10€ univerzalno zadevo za vse klime, delajo tedenski časovniki, nastavljanje na daljavo...ni da ni.

Broadlink Rm Mini3:​

KLIK
A se na tem lahko tudi ročno doda ir signal za neke x naprave?
Kako oddaja IR signal? Le v eno smer ali vsenaokoli? Ker imam napravi ravno na nasprotnih straneh.
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123