Klima za dedka in babico

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Iščem zanesljivo in enostavno klimo z montažo. Ideal bi bil Panasonic, ker je mama slišala, da je to dobra firma.
Nobenega WiFi, samo daljinec. Prostora je na voljo dobrih 80 cm širine na steni.

Nimam pojma o nujni moči. Klima bo na južni strani stanovanja v bloku v dnevni sobi velikosti 30 m2. Soba je povezana s kuhinjo 16 m2.

Če se odpre vrata naj bi se shladila se vsaj predsoba 6 m2.

Iščem konkreten nasvet za klimo z montažo ( telefon montažerja v naslednjih 2 tednih, da bi lahko bila klima za rojstnodnevno darilo.)

Lokacija Ljubljana center.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Mogoce lahko daš Link na temo z odgovorom? Gre mi za konkreten odgovor kako močno, katero klimo in katerega montažerja ki to v 2 tednih ( sedaj med poletjem) naredi.
 
Iščem zanesljivo in enostavno klimo z montažo. Ideal bi bil Panasonic, ker je mama slišala, da je to dobra firma.
Nobenega WiFi, samo daljinec. Prostora je na voljo dobrih 80 cm širine na steni.

Nimam pojma o nujni moči. Klima bo na južni strani stanovanja v bloku v dnevni sobi velikosti 30 m2. Soba je povezana s kuhinjo 16 m2.

Če se odpre vrata naj bi se shladila se vsaj predsoba 6 m2.

Iščem konkreten nasvet za klimo z montažo ( telefon montažerja v naslednjih 2 tednih, da bi lahko bila klima za rojstnodnevno darilo.)

Lokacija Ljubljana center.
želje, zahteve pričakovajna?
sta starša alergika, rabiš tudi za gretje ali sam poleti za hlajenje?

glede na to da sta starejši osebi bi jaz gledal da imaš aktivno čiščenje zraka plazmaquaid in podobne zadeve. odpade čiščenje raznih mikropfiltrov in podobnih zadev, zrak pa je super prečiščen

jaz bi gledal kake gree je tiste na vrhu, kak aermec. Te so s takšnimi funkcijmai cenovno dost sprejemljive (okrog jurčka 200 +- kak stotak)

vzemi 3.5 kw bo dovolj

...obrni se na forumaša IGI ja on je iz CE, morda pa dobi kaj časa da se zapelje do prestolnice.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lani smo mojim staršem (2X) in ženinim kupili 3 klime iz Jagra - inverter, osnovni timer, možnost wifi, z montažo 550+-€. Glede na to koliko jih laufajo - zadnjič je mati prijavila, da je crknila, ker se ne vklopi, pa so bile baterije v daljincu fuč - je to vse overkill! Enaka klima dela pri hčeri že 4 leta.

Je pa res, da gor ne piše Micka, Pana ali Gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Ja kaki vivax ali Tesla so ok.
Maxom pri Bauhaus u.
V glavnem je zadaj midea in ni slaba za svoj denar.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Pri klimah je po mojem mnenju enostavna logika. Če rabiš za 14 dni na leto za ohladit stanovanje v vrhuncu vročine, potem bo dobra praktično vsaka klima. Bo malo glasnejša in manj ekonomična, ampak bo že.
Če pa rabiš klimo, ki bo delovala več časa čez leto, se pa splača stegnit do Mick in podobno. Imam izkušnje z obemi in delajo obe že več kot 10 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja kaki vivax ali Tesla so ok.
Maxom pri Bauhaus u.
V glavnem je zadaj midea in ni slaba za svoj denar.
Ja Tesle so naše, stari pa kurblajo na sezono 3X - prvič, zadnjič in nikoli več.

Naša Pana laufa zadnje dni od jutranjega zračenja bajte, do 3:30 zjutraj non stop, je pa res, da imam 15tko, vsi ostali v ulici pa 12tke.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
je spalnica na drugi strani neba in ni tako toplotno obremenjena, in bi zato dal klimo v dnevno?

v teh dneh jaz dnevno kolnem zabitega investitorja bloka, ki je dal vso instalacijo klime vgraditi v dnevno namesto v spalnico... sta pa res oba prostora na isti strani bloka...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Investitor nima nič s tem, razen, da je naročil arhitektu in strojniku, da se v projekte vključi predpriprava za klimo. ;)

Je pa drugače nekak standard, vsaj pri nas, da klima ni v spalnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
V skrajnem primeru lažje spis v dnevni kot pa rojstni dan praznuješ v spalnici.
Tudi jaz jo imam v dnevni(kuhinji, jedilnici) je pa res da je to na zahod in bolj obremenjeno z vročino kot spalnica na vzhodu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in McGiver

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Klima se rabi 2 meseca na leto, v vročih dneh. Mora pa biti zanesljiva, da ne bi stari starši imeli problemov. Naj bi tudi ne pihala preveč - torej ne prepih hladnega zraka ampak naj ohladi ko staršev ni v bližini in da ne bi fasali prehlada.

Višek izobrazbe: kak konkreten nasvet?
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
30 m2 je večja soba, tako da ne bo problema. Jaz jo imam ob televizorju ampak na robu druge stene, tako da piha stran in ne proti sedežni. Nerabita wifi, junija prižgeš in septembra ugasneš.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Je pa drugače nekak standard, vsaj pri nas, da klima ni v spalnici.

Res je. Pa je tako najbolj smiselno?

Če pomisliš, kdaj te vročina najbolj moti? Večina ljudi podnevi še pregura, če je vroče; ponoči pa je spati na pregretem zraku precej težje. Ravno za spanec rabi človek najnižjo temperaturo prostora (btw., to velja tudi pozimi...).

Obenem je dobro upoštevati, da si večino časa 5 dni/teden vsaj dopoldne na šihtu/zdoma; v spalnici brez klime pa spiš 7 dni/teden.

Pa še naslednje: tudi, ko si ves dan doma, se zdi še kar dober scenarij, da imaš čez dan prižgano klimo v spalnici, nato pa odprta vrata na hodnik in iz hodnika do npr. dnevne sobe, ki jo tako posredno hladiš, brez da bi ti pihala klima v glavo. Ne bo tako hladno, kot če bi imel klimo direktno v dnevni, nekaj učinka pa le bo. Ko greš spat, pa klimo ugasneš in spalnica je že ohlajena kot je treba.

Idealen scenarij bi seveda bil, da imaš več notranjih enot, ki so vgrajene tako v dnevni sobi kot v vseh spalnicah/otroških sobah (odvisno od potreb, izoliranosti objekta, lokacije in velikosti oken...). Za ckrnit smešno je, kako se zida nova več sobna stanovanja, vsa kao nadstandard, za sto in stotisoče evrov, vgradijo ti pa eno notranjo enoto, in to seveda v dnevno sobo. :valjamse: :valjamse: :valjamse: :jok:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Ob dobri klimi se bp lahko tudi spi. Tudi če je prižgana.
Imam srednji rang Micke, stara je 8 let v 15m2 veliki nizki mansardi pa je prižgana poleti 24/7.
Čutiš da piha ko stojiš do 2m direkt pred njo
Ko se umaknem z linije pihanja je vse ok.
Tudi spanje pri prižgani klimi ni problem. Tvoj recept z ugašanjem klime ko prideš spat v ohlajen prostor se preverjeno podere v eni uri v mojem primeru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in tony