Klima za krajše obdobje

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zanima me, če obstaja kakšna varianta klime, ki bi jo bilo možno montirati začasno, čez pol leta pa spet prestaviti.
Da je prenosna klima to kar iščem, sem malo skeptičen, saj nisem prepričan da bom zadovoljen z njo. Vseeno pomoje klima mora imeti zunanjo enoto, da opravlja svoje delo tako kot treba.
Torej me zanima, če se dobi kakšna klima z izi montažo in demontažo, da jo prestavimo. Letos bo namreč v mansardi spet neznosno vroče, pozimi pa se selimo v drugo stanovanje, tako da bi klimo demontirali in jo namestili v novem stanovanju.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Moja starša imata prenosno klimo z ločeno zunanjo enoto, pa jo malo prestavljata.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Zakaj misliš,da nebi bil zadovoljen s prenosno klimo? Če imaš na kakšen način speljati vroč zrak po cevi ven iz stanovanja,je to po mojem boljša rešitev kot pa montaža klime za pol leta.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Zanima me, če obstaja kakšna varianta klime, ki bi jo bilo možno montirati začasno, čez pol leta pa spet prestaviti.
Da je prenosna klima to kar iščem, sem malo skeptičen, saj nisem prepričan da bom zadovoljen z njo. Vseeno pomoje klima mora imeti zunanjo enoto, da opravlja svoje delo tako kot treba.
Torej me zanima, če se dobi kakšna klima z izi montažo in demontažo, da jo prestavimo. Letos bo namreč v mansardi spet neznosno vroče, pozimi pa se selimo v drugo stanovanje, tako da bi klimo demontirali in jo namestili v novem stanovanju.

"Pogoltneš" dobrih 200€ in pač plačaš premontažo
wink-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz

Kupi eno poceni klimo z vključeno montažo in jo pusti v mansardi, za novo stanovanje si pa omisli novo ali kot ti je svetoval igi, požreš tistih 200eur +- za premontažo.
wink-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Zakaj misliš,da nebi bil zadovoljen s prenosno klimo? Če imaš na kakšen način speljati vroč zrak po cevi ven iz stanovanja,je to po mojem boljša rešitev kot pa montaža klime za pol leta.
Vroč zrak je možno speljati ven kar skozi steno, brez problemov. Kako debela pa je ta cev?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Če moraš prebijati steno je isti šment če vzameš prenosno split ali pravo klimo - > zadnja izbira je boljša.Kakorkoli obrneš, prenosne so drek.

Kot pravi Gorenjc vzemi Zibro.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Zakaj misliš,da nebi bil zadovoljen s prenosno klimo? Če imaš na kakšen način speljati vroč zrak po cevi ven iz stanovanja,je to po mojem boljša rešitev kot pa montaža klime za pol leta.
Vroč zrak je možno speljati ven kar skozi steno, brez problemov. Kako debela pa je ta cev?

Če je vroč zrak po cevi možno speljati ven skozi steno brez problemov,potem sploh nimaš kaj za razmišljat,kupi prenosno! Ponavadi je problem v premeru te cevi,ki je cca. 10 do 15 cm. Če lahko to ven spelješ brez problema,si zmagal.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Zakaj misliš,da nebi bil zadovoljen s prenosno klimo? Če imaš na kakšen način speljati vroč zrak po cevi ven iz stanovanja,je to po mojem boljša rešitev kot pa montaža klime za pol leta.
Vroč zrak je možno speljati ven kar skozi steno, brez problemov. Kako debela pa je ta cev?

Če je vroč zrak po cevi možno speljati ven skozi steno brez problemov,potem sploh nimaš kaj za razmišljat,kupi prenosno! Ponavadi je problem v premeru te cevi,ki je cca. 10 do 15 cm. Če lahko to ven spelješ brez problema,si zmagal.

moraš vedeti, da kolikor tega vročega zraka "pihneš" ven iz stanovanja, toliko ti pride noter toplega od zunaj. Split klima ti pa meša samo notranji zrak.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Če topel zrak spelješ ven, mora nekje priti drug zrak notri. Ta zrak je ponavadi bolj topel kot pa želiš imeti ti. Zato zagotovo ni tako učinkovita kot klasična, kjer potuje samo plin po cevi med notranjo in zunanjo enoto
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Moja izkušnja s prenosno je da sicer hladi, ampak samo dokler je prižgana. Ko je pa prižgana je pa tako glasna, da si težko v istem prostoru.

Začaran krog neuporabnosti.
 

GreKom

Zelenc'
7. nov 2009
8
0
1
47
Maribor
Obišči stran
Sem imel prenosno na mansardi, pa lahko samo potrdim hermannovo izjavo. Po eni sezoni sem že zmontiral tapravo.

Prenosna je bila glasna da niti govorit nisi mogel, gledanje televizije pa je bilo samo sanje.