Klima z montažo?

igi

Guru
13. okt 2007
5.403
1.020
113
Celje
Obišči stran
Sinclair ali Micka?

Micka je 150€ dražja. Ponudbo imam od dveh različnih lokalnih prodajalcev/montažerjev.
Obe imata wifi

Ostali podatki so pa men kot laiku tam-tam...
Potrebuje se za manjši prostor, za hlajenje v špicah in gretje v prehodnem obdobju.



Če rabiš za manjši prosto, zakaj potem 3.5kW modeli?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.897
404
83
Če rabiš za manjši prosto, zakaj potem 3.5kW modeli?
Prostor je 3.5x2, na vrhu odprtih stopnic. Tako, da bo nekaj šlo tudi dol.
Ko se neha delat, se odprejo vrata od spalnice in bo pihalo "direkt" v spalnico.

Sinclair mi je priporocil prodajelc po ogledu na licu mesta.

A ni boljše močnejša, da dela na "manj obratov" kot neka svohnejsa, ki mora biti skos na full?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
micka je jurja, sinclair pa 850...

zakaj micka? pač zanima me kaj je tisto za kar se mi splača dat več:)
Ker je to to.Vredno svojega denarja.Jo imam že 2 leti.Deluje vrhunsko...šepetajoče tiho i brez ene napake.Poleti skoz laufa do jeseni.Nato nadaljuje z ogrevanjem stanovanja preko cele zime ob majhni porabi električne energije.
Tako da se kr odloči za micko...boš videl v kratkem da ti ne bo žal... :zmaga: :zmaga: :zmaga: :nazdravje:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.455
5.930
113
pri taščici
Prostor je 3.5x2, na vrhu odprtih stopnic. Tako, da bo nekaj šlo tudi dol.
Ko se neha delat, se odprejo vrata od spalnice in bo pihalo "direkt" v spalnico.

Sinclair mi je priporocil prodajelc po ogledu na licu mesta.

A ni boljše močnejša, da dela na "manj obratov" kot neka svohnejsa, ki mora biti skos na full?
Za 7m2 3.5kw?
Aja, jaz 70m2 (cel stuk ) reguliram z 2.5kw.
Je pa res naivno pricakovat, da bos po enotedenskem dopustu konje bil cel teden 30+ hiso ohladil v polnure na 22C. Pa ce tudi bi imel 5kw klimo.
Igijeva 2.5kw Micka ze desetletje hladi mansardo na obali. Streha izolorana z 10cm 0,40 volne, druge izolacije ni.
Ce klimo zkljutraj ugasnes je popoldne posteno preko 30 v mansardi pri zaprtih oknih in vratih .
Klima pa lepo mirno prede 24/7 s porabo do nekje 10kwh/dan
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Mene res zanima, kdo od monterjev priporoča raje Sinclair od Micke. Jaz osebno prvič slišim za Sinclair, ampak ok.
Ker kdorkoli od monterjev dela dolgoročno bo raje svetoval Micko. Zakaj, ker za stranko praktično ne bo več slišal. Ker nihče od teh si ne želi klica na Pag :evil: v sredi avgusta, čuj ti, klima ckrnala, dej pridi zrihtat.
Če pa dela kratkoročno (koliko časa ta že montira klime?), potem pa ima verjetno pri Sinlcairu večji RVC in ga briga za to, kaj bo s strankami, saj bo drugo leto montiral že sončne elektrarne :). Ali pa ima Sinclair 5 letno garancijo, pa obvezen letni servis za 100 EUR.

Pri 150ih EURih ne vem no, to je praktično no brainer. Pa komentar Igija si preberi in Hanzija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo
Sinclair ali Micka?

Micka je 150€ dražja. Ponudbo imam od dveh različnih lokalnih prodajalcev/montažerjev.
Obe imata wifi

Ostali podatki so pa men kot laiku tam-tam...
Potrebuje se za manjši prostor, za hlajenje v špicah in gretje v prehodnem obdobju.



sinči greje pri miceno nižji temperatudi kot mici. To je bojl kot ne edina vichting razlika med njima. Glede na to da jo boš rabil za hlajenje vzemi raje mici, če pa misliš gret tudi preko zime pa kak drug model poglej. Tale mici greje samo do -10
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.455
5.930
113
pri taščici
sad
Nisem se toliko spodtaknil ob znamko, kot ob moc klime.
Ce bi imel clovek nabasano server sobo veliko 7m2 bi se nekako razumel da sili v 3,5kw.
Za vse ostalo je pa v vecini potreb dovolj 2.5kw.
Na sihtu v delavnici veliki 200m2 je 5kw. Pa se lepo pozna ko dela.
Je pa res da tista klima pa ne zabusava ko je enkrat 30+ in laufajo 4 cnc pod njo.
Ampak vazno da vlago odvaja iz prostora.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.662
1.266
113
No pisat da je dovolj ce lovis minimalno moc je neumno. Zelo dobro vem kaj da od sebe 5, 4.2 ali 3,5w. Imam vse 3. In 3,5 pocasneje ohladi 50m² app kot pa Petka stanovanje blizu 120m², pri cemer je dvojna kubatura zaradi enormne visine stropa. V glavnem, 5kw mi stanovanje (nad mano samo streha bloka - poleti pekel) s 30⁰ ohladi (dnevna s kuhinjo in jedilnico ki predstavlja skoraj pol stanovanja) na znosnih 24 prej kot v 15min.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.455
5.930
113
pri taščici
Ja, tudi s sportnim avtomobilom prideš iz lj v Koper v pol ure. Z obicajnim pa v eni uri.
Imas športnega?
Tudi s kombijem je lazje oripeljat pralni stroj kot s jaravanom/enoprostorcem. Imaš kombi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
sad
Nisem se toliko spodtaknil ob znamko, kot ob moc klime.
Ce bi imel clovek nabasano server sobo veliko 7m2 bi se nekako razumel da sili v 3,5kw.
Za vse ostalo je pa v vecini potreb dovolj 2.5kw.
Na sihtu v delavnici veliki 200m2 je 5kw. Pa se lepo pozna ko dela.
Je pa res da tista klima pa ne zabusava ko je enkrat 30+ in laufajo 4 cnc pod njo.
Ampak vazno da vlago odvaja iz prostora.
Nisi me razumel: ravno zato sem tebe omenil, ker si kot igi omenil, da verjetno kupuje po nepotrebnem premočno klimo ;).
No pisat da je dovolj ce lovis minimalno moc je neumno. Zelo dobro vem kaj da od sebe 5, 4.2 ali 3,5w. Imam vse 3. In 3,5 pocasneje ohladi 50m² app kot pa Petka stanovanje blizu 120m², pri cemer je dvojna kubatura zaradi enormne visine stropa. V glavnem, 5kw mi stanovanje (nad mano samo streha bloka - poleti pekel) s 30⁰ ohladi (dnevna s kuhinjo in jedilnico ki predstavlja skoraj pol stanovanja) na znosnih 24 prej kot v 15min.
Zakaj pa nimaš 10kW klime v tem stanovanju? To bi ti shladila v prej kot 5ih minutah. Lahko pa 20kW noter vržeš in boš imel v dveh minutah ledenico. Pa v kafiču bi bil glavni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

igi

Guru
13. okt 2007
5.403
1.020
113
Celje
Obišči stran
No pisat da je dovolj ce lovis minimalno moc je neumno. Zelo dobro vem kaj da od sebe 5, 4.2 ali 3,5w. Imam vse 3. In 3,5 pocasneje ohladi 50m² app kot pa Petka stanovanje blizu 120m², pri cemer je dvojna kubatura zaradi enormne visine stropa. V glavnem, 5kw mi stanovanje (nad mano samo streha bloka - poleti pekel) s 30⁰ ohladi (dnevna s kuhinjo in jedilnico ki predstavlja skoraj pol stanovanja) na znosnih 24 prej kot v 15min.
potencialni uporabnik gleda razliko 150€ med dvema znamkama. in na drugi strani zapravlja po nepotrebnem za močnejšo klimo, ki je načeloma ne rabi, če bo res hladil 7m2. Lahko pa, da ima celo stekleno steno, skozi katero cel dan sonce nabija, no takrat pa tudi 3,5kW ne bo dovolj.

Predimenzionirana klima ima res prednost, da hitreje ohladi prostor, ampak po drugi strani pa je dosti bolje, da takrat, ko je potreba leti ves čas in se prostor niti ne segreje. Na drugi strani pa je en kup slabosti. Saj ista logika, je pri toplotnih črpalkah in se vsi trudimo, da nimamo predimenzioniranih.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
V glavnem, 5kw mi stanovanje (nad mano samo streha bloka - poleti pekel) s 30⁰ ohladi (dnevna s kuhinjo in jedilnico ki predstavlja skoraj pol stanovanja) na znosnih 24 prej kot v 15min
Klimo vklopiš maja in izklopiš oktobra. Pa sploh neveš, da laufa. Če jo pa vklaplaš takrat, ko ti je že hica pa valda bo močnejša prej shladila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.455
5.930
113
pri taščici
Potem pa so ljudje prehlajeni zaradi klime, pa astme in bronhitisi....
Hčerka je prišla julija direkt iz porodnisnice pod klimo.
Klimo je imela 2m stran nad glavo. Celo poletje. Po 12 letih se nic od zgoraj nastetega.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.662
1.266
113
Klimo vklopiš maja in izklopiš oktobra. Pa sploh neveš, da laufa. Če jo pa vklaplaš takrat, ko ti je že hica pa valda bo močnejša prej shladila.
Orly? Jaz klimo v nacinu hlajenja prizgem mogoce 40x v letu za uro, dve. Se ne zadrzujem kaj dosti v stanovanju, spalnice pa ne hladim.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.897
404
83
Kako micko povezs na wifi?
Priložena navodila so neumna in ne popolna.
Nekaj sem našel na netu. Celo mi jo je uspelo videt v melcloud appu, ampak je potem skos offline.
Pravega postopka se vedno ne vem...

7sek drzim tipko,
Potem se povezem na wifi od micke
Mi odpre neko njeno stran
Vpišem ime mojga wifija in password.

Naprej pa več ne znam oz kot sem rekel, je offline...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.751
2.109
113
z androidom sem se jahal ko budala nikakor mi ni uspelo pvoezat, pa nisem nepismen v tej smeri bi prej rekel obratno... ko sem že skroaj bil na tem da otrgam notranjo enoto sem si rekel da probam na IOSu in tam iz prve...
torej z anroidom nikakor z applom iz prve, ko je bila naprava dodana pa je normalno delalo na androidu
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.185
275
83
Vsi iot laufajo na 2,4ghz, tebi pa telefon na 5ghz poveze pol pa ne gre. Probaj fon na 2,4ghz wifi povezat pa tam parit... priznam pa da se ne spomnim kako sem zrihtal, pa imam 3 te module , 2 na klimah pa eno na tc, vse micke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi