KLIMA - NAKUP

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No kul, po eni strani ok, vsaj ni treba zmetat toliko več €, da bi imel te fancy filtre.

Kakšna je razlika v ceni (samo razlike ne točne cene na opcije) med:

- zunanjo split enoto za 2 notranji enoti in 2 notranji enoti z montažo vsega.
- zunanjo split enoto za 3 notranje enote in trenutno samo 2 notranji enoti zmontirani? ()

Seveda imam v mislih najcenejše mitshubishi klime, gre se za manjše prostore, tako da potrebe po fancy modelih ni. Trenutno je v uporabi klima MSZ-HJ35VA pa je čisto dovolj, še predobra
wink-1.gif

razlika v ceni je dejansko montaža, ki je odvisna od zahtevnosti (računaj 200€ za neko povprečje kasneje) in pa cena notranje enote spet odvisna od ranga. Računaš lahko na kakšnih 250€ za srednji model.
Pri najcenejših niti ne moreš kupiti "brez notranjih enot", ker je kao kompet.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
No to me je bolj zanimalo, če je zunanja enota pri 2 vs 3 notranje bistveno dražja, če sploh.

Kako pa se načeloma rešuje hiše, če tam sploh pride v poštev klima za gretje, ker če je 4-6 prostorov ki jih je treba ogrevat, pa skoraj nima smisla in je bolje kakšna toplotna in pač klasično ogrevanje z radiatorji, ali?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No to me je bolj zanimalo, če je zunanja enota pri 2 vs 3 notranje bistveno dražja, če sploh.

Kako pa se načeloma rešuje hiše, če tam sploh pride v poštev klima za gretje, ker če je 4-6 prostorov ki jih je treba ogrevat, pa skoraj nima smisla in je bolje kakšna toplotna in pač klasično ogrevanje z radiatorji, ali?

Ja bistvena cena je v zunanji enoti. Sem tudi že kakšno s 5 notranjimi enotami zmontiral
cheer.gif


Drugače pa za hišo ogrevat je toplotna črpalka najboljša izbira. Hlajenje je pa spet vprašanje kako rešiti. Ker samo s hlajenjem tal/stropov nastane velik problem z vlago...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Najbolj se ti splača prezračit
wink-1.gif


Minuto na prepih vsa okna...ga ni filtra, ki bo to speljal v doglednem času.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Pa zrači se po 10min pa še smrdi, pomoje krivo da samo na eni strani okna, pa ne more lepo zrak zakrožit?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Prepih mora bit...saj če ne gre drugje (si ne predstavljam najbolje) pa podji odpret še v spalnico..bistveno je, da potegne čez (se bo že premešalo).

Malo oglja na filtri na noben način ne bo delalo čudežev.

(mi smo ga dobili zraven pri napi...tako no
grims-1.gif
...se mi je zdelo da je malo za šalo, malo za res...montiral ga seveda nisem).
 
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Prepih mora bit...saj če ne gre drugje (si ne predstavljam najbolje) pa podji odpret še v spalnico..bistveno je, da potegne čez (se bo že premešalo).

Malo oglja na filtri na noben način ne bo delalo čudežev.

(mi smo ga dobili zraven pri napi...tako no
grims-1.gif
...se mi je zdelo da je malo za šalo, malo za res...montiral ga seveda nisem).

precej okenskih proizvajalcev ponuja različn eprezračevalne sisteme tko da ti vedno - stalno doteka svež zrak v stanovanje. Ta opcija + 2, morda 3 zračenj epo 5, 10 minut in si ga zmagal
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Napa nič ne pomaga, je konkretno odzračevalna, ker ko dežuje, se lepo sliši dež.

Ampak pač..določena hrana smrdi, recimo pečenje lososa, konkretno. Ali pa waflje če si delam, uff...

Ali pa če se v pečici kaj speče, kakšna rebra, to je potem vonj ves dan prisoten. Pridejo obiski po par urah, pa takoj prepoznajo, kaj je bilo za kosilo
wink-1.gif
 
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Napa nič ne pomaga, je konkretno odzračevalna, ker ko dežuje, se lepo sliši dež.

Ampak pač..določena hrana smrdi, recimo pečenje lososa, konkretno. Ali pa waflje če si delam, uff...

Ali pa če se v pečici kaj speče, kakšna rebra, to je potem vonj ves dan prisoten. Pridejo obiski po par urah, pa takoj prepoznajo, kaj je bilo za kosilo
wink-1.gif

poskusi z izparilnikom (onim na čajno lučk) + eterično olje (jih dobiš v muellerju, dišavna niso tko efektivna).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.889
113
pri taščici
In kaj potem ce zavohajo kaj si jedel. Vsaj pomeni da si znas kaj skuhat in imas kuhinjo za kuhat in ne zato da drugi fousijo zganjajo na njej.
Jaz preluftam celo hišo (odgrnem tudi zavese vsaj na treh odprtinah) in zaprem nazaj. Raje vidim da "voham" ribo kot pa ambipur in podobne cisto "naravne" osvezilce. A tukaj pa vas nic zdravje in okolje ne skrbi. Kako za vraga so lahko vcasih brez teh osvezilcev preziveli (in imeli manj alergij in sodobnih bolezni)
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pa zrači se po 10min pa še smrdi, pomoje krivo da samo na eni strani okna, pa ne more lepo zrak zakrožit?

Kaj pa, če bi nasproti okna postavil kakšen ventilator, ki bi pomagal mešat zrak?
Pa tudi nape so različnih moči, kar se tiče vleke.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Ma vse sem vklopil kaj je možno, napo na max, klimo na ventilator na max in vrata tudi max, 10min se je zračilo, da je padla temp na 17.

Pride ženka domov pa "kaj to tak smrdi".

No...saj ni bilo mišljeno iskanje rešitve za trenutne razmere, toliko da vem kaj je treba paziti v novem stanovanju, da so okna na obeh straneh, da se lahko normalno prezrači, zanimalo me je samo če bi klima na kak način lahko pomagala in očitno ne, kar je sicer dobro, manj stroškov pri nakupu
wink-1.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Napa nič ne pomaga, je konkretno odzračevalna, ker ko dežuje, se lepo sliši dež.

Ampak pač..določena hrana smrdi, recimo pečenje lososa, konkretno. Ali pa waflje če si delam, uff...

Ali pa če se v pečici kaj speče, kakšna rebra, to je potem vonj ves dan prisoten. Pridejo obiski po par urah, pa takoj prepoznajo, kaj je bilo za kosilo
wink-1.gif

Mapa lepo odzracuje ce ima izpolnjene pogoje.
Torej dosti velik pretok zraka
In
Kolicino zraka na voljo. Torej ce zelis izsesavati zrak, mora svezega nekje noter vlect. Recimo okno odpret takrat.
Potem nebo vonjav v prostoru.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Vzeto na znanje iz tega foruma, je ceneje imeti dve klimi, kot eno zunanjo enoto + dve notranji?

Zunanje enota potrebuje za delovanje sveži zrak? V stanovanju na balkonu imam klimo. Če bi kdaj balkon želel zastekliti, bi to šlo? Dnevnega prostora seveda nebi širil ven. Zanima me samo, če je dovolj, da je eno okno sredi vročine vseskozi odprto? Ima zunanja enota kakšne druge omejitve?
 
Citat:
Uporabnik Abomination1 pravi:
Vzeto na znanje iz tega foruma, je ceneje imeti dve klimi, kot eno zunanjo enoto + dve notranji?

ponekod tudi upade kvaliteta multi split sistemov proti mono split. Drugačle pa cenovno si tam tam, ni nekih hudih razlik.

Zunanje enota potrebuje za delovanje sveži zrak? V stanovanju na balkonu imam klimo. Če bi kdaj balkon želel zastekliti, bi to šlo?

tam kjer maš klimo moraš omogočiti svež zrak, torej tam bo okno se moralo odpirati (najboljša je drsna verzija)

Dnevnega prostora seveda nebi širil ven. Zanima me samo, če je dovolj, da je eno okno sredi vročine vseskozi odprto? Ima zunanja enota kakšne druge omejitve?

ima omejitve, samo tebe se te v tem primeru ne bodo dotikale (min, max temp pri kateri klima še deluje)