KLIMA - NAKUP

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Evo, smo se odlocili za MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VE. Pride montirat v soboto. Za primorski konec bo do - 15 stopinj dovolj. Hvala za nasvete.

Montaza je na obstojeco instalacijo ja.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Tudi v primeru, da je cevi le cca 1m?

Cevi ne moreš menjati ali želiš "šparati"? Če jo lahko jo menjaj!

Itak pa 1m cevi načeloma ni dovolj za klimo. Predpisano je minimalno 3m. Obstaja razlog za to.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Evo, smo se odlocili za MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VE. Pride montirat v soboto. Za primorski konec bo do - 15 stopinj dovolj. Hvala za nasvete.

Montaza je na obstojeco instalacijo ja.

FH je letos ves januar delovala b.p., pa nisem iz primorske. To je top klima, nič bat. Račun bil samo 35 eur za ogrevanje medtem ko sosedje dali 90+ za plin.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imel sem nekaj podobnega, samo vlaga se je odvajala po posebni cevki v nastavljeno posodo. Res je bila glasna, ker pa je zvok enakomeren, se nanj hitro privadiš. Hladila je pa kar konkretno, še boljše je pa bilo razvlaževanje. V nekaterih dneh se je v posodo dnevno nateklo tudi 10 litrov vode.
 
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Zanima me,če ima kdo doma,prenosno klimo?In kako se zadeva obnese?Ker za ono nimam možnost.Gledam razne znamke teh prenosnih klim.Pa so vse kr glasne.Najdu sem tole,k bom dal link.Je najtišja izmed vseh.Kok more bit pretoka najmajn da bo učinek?
Rabim samo za hlajenje stanovanja.

https://www.ideo.si/klimatske_naprave_in_dodatki/prenosna_klimatska_naprava_P426_QLIMA

Kaj pravite na tole?

Hvala.

tud take se dobijo

https://www.google.it/imgres?i...BQ..i&w=600

to so večinoma italijani, torej kake olimpia splendid, argo, itd. te zadeve malo preglej, če te zanimajo eksotične prenosne klime (beri, da ima še zunanjo enoto)

sicer so prenosne bolj tko tko, za prvo silo.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Prenosna klima je drek in stran vržen denar.
Učinek minimalen, hrupno, vodo (kondenz) moraš odlivati.

Spomeniško varstvo da ne smeš imeti prave ?


Če imaš navadna okna, googlaj "window air conditioners".

window-air-conditioner-buying-guide-hero.jpg
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Tud meni,ne diši ta prenosna klima.Bom se pozanimal,če mi bi dovolil,da si nardim klimo z zunanjo enoto.
In da bo imela tih invertr motor,da sploh ne veš da deluje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
prenosna ni uporabna. Moreš vedet da to kaj vročega zraka izpiha (to seveda vleče ven "hladn" notranji zrak) to more nekje spet vročega od zunaj not potegnit. In nikoli ni hladno.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To ne bo ravno držalo. Iz prve roke ti povem, da prenosna klima kar konkretno hladi. Seveda pa ima precej nižji EER kot vgradna.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Glej sem bil tisti sucker in sem verjel takim, ki so mi govorili, da konkretno hladi in sem jo nabavil...
Jaz nočem več, da se kdo nategne zaradi tega ker to prebere.
Prenosna klima je zadnja možna pogojna zasilna varjanta kjer nič drugega ne pride v poštev.
 

Tony_Soprano

Alter Mafia
7. jun 2008
1.405
0
36
Živjo,
jaz tudi kupujem klimo (prvič) in si nekako ogledujem https://www.bigbang.si/klime/ar12mspxbw... . Bila bi v dnevni sobi s cca 70 m2 in če bi uspelo naj bi zrak še malo zajadral po hodniku in v kako sobo več. Primarno pa v dnevni sobi.
Ta me je dost navdušila s to windfree tehnologijo, ampak je moj glavni pomislek da se bo teh 21 000 luknjic zabasalo s prahom slej kot prej.
Ima kdo kak input? Lahko tudi drugo (cenejše) priporočilo.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Tony_Soprano pravi:...jaz tudi kupujem klimo (prvič) in si nekako ogledujem .
Za 70m2 (samo) dnevna utegne bit mogoče prešvoh ...glej prvo močnejšo, pa boš lahko ohladil skozi vrata še malo več ...

Citat:
Uporabnik NoFear85 pravi:
Pozna kdo Gree klimatske naprave? Kako je kaj z njimi?
Baje so v redu ...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik NoFear85 pravi:
Pozna kdo Gree klimatske naprave? Kako je kaj z njimi?

To je isto kot bi vprasal ali je Kia ok vozilo.
Je. Pripelje te od A do B. In dragi modeli imajo tudi dobro opremo in specifikacije. Sam nekateri vseeno raje dajo par € vec in kupijo VW.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Pozdravljeni

Toliko da vam sporočim,da sem nabavil prenosno klimatsko napravo znamko DELONGHI.

Čeprav,sem bil fuul v dvomih.Ker mi je skor vsak reku,da so prenosne klime neučinkovite.Je tale moja ravno nasprotno.
Naprava je ZELO učinkovita.Prostor mi je v majn kot 1 uri ohladila, iz 28 na 23c.Nisem mogu vrjet.Površino 30m2.Poleg tega je prijetno tiha.Glasnost na minimalni hitrosti je 47db.Na maximum je 63 db.Kamot lahko ponoč laufa.Ima tri stopnje hitrosti in tri stopnje glasnosti.Minimalna hitrost 47db,srednja 50db,maximum 63db.Skratka zelo zadovoljen z njo.Ne obžalujem nakupa.Že v trgovini,ko smo jo priključli.Sem reku, ti greš 100% poleg mene domov
smile-1.gif
.Priporočam nakup,če kdo nima možnosti za fiksno klimo.Žal,pr meni to Ni blo izvedljivo.Zato sem mogu kupit prenosno.

https://www.ideo.si/klimatske_...ILENT_DE_LONGHI