KLIMA - NAKUP

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
inkedtaka-jutri-nasa-his.jpg


Tako sem si zamislil
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Nimam.izkusenj z ogrevanjem prostorov s klimami pod stropom. Oziroma imam slabo (klima nad omaro, hladi odlicno, greje slabo ..... Sploh ce je klima v drugem prostoru.
Zato moras pri ogrevanju upostevat fiziko. Topel zrak je vedno pod stropom, tam imas preklade ki ti bodo bremzale pretok zraka.
Al.montiras "talno" klimo, ali pa obicajno pri tleh....
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Ključno je, da piha navzdol in se giblje ko je spodaj. To bi moglo delat, skrbi me samo odboj od zida nazaj v prostor 4. Hlajenje z odojem dela dobro imam doma klimo na hodniku in odboj v 2 prostora za klimo. gretja tudi preizkusiti ne morem, ker imam tako kot ti omaro takoj pod notranjo enoto.
 
Citat:
Uporabnik map pravi:
Ključno je, da piha navzdol in se giblje ko je spodaj. To bi moglo delat, skrbi me samo odboj od zida nazaj v prostor 4. Hlajenje z odojem dela dobro imam doma klimo na hodniku in odboj v 2 prostora za klimo. gretja tudi preizkusiti ne morem, ker imam tako kot ti omaro takoj pod notranjo enoto.

mi mako klimo pod strpom na hodniku. Na koncu hodnika na desni strani je vstop v dnevno, na levi strani hodni sta 2 spalnici, ena je naravnost. Klima shladi komplet stanovanje, pa segreje tud.

Ekstremi kot so burja v sunkih 100+ km/na uro ali pa juli ko je blizu 40 C jo postavijo v slabo luč, sicer se pa obnese.

jo pa rabimo 3/4 leta (hlajenje gretje).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Jaz imam na omari 30+, pred omaro na tleh pa 20-.
Ce rocno nazgem ventilator da se naredi prepih, potem se nekako zmesa, sicer se greje samo.zep nad omaro.
Je pa.res da.je klima pri meni primarno.za hlajenje. Tako da gretje se resuje tudi drugace ce je potrebno. Pa jaz imam bistveno.manj prostora kot ti.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Sej, jest imam isto v stanovanju. Klimo na hodniku, pod njo omara. Piha v prostor lahko samo naravnost. (najvišji položaj) in eno loputo imam obrnjeno skrajno levo, tam se zrak od zida v hodniku odbija nazaj v spalnico in pada proti tlom in dobro shladi. Drugo loputo imam obrnjeno skrajno desno in piha proti kuhinji. Ta vrata v kuhinjo vedno zaprta in se od njih odbija spet nazaj v dnevno sobo, vmes na hodniku so še vrata v otroško sobo, katero tudi shladi. Tak da stanovanje se celo shladi brez problema. Točno nasproti klime je kopalnica, ki se tudi shladi, če so vrata odprta.. Ko daš gretje segreje 1 meter od klime in je konec, morala bi biti usmerjena v tla, ker se topli luft dviguje ampak je omara na poti, potem pa pride do tega efekta kot ga ti opisuješ. Drugače gretja ne rabim, ker imam centralno, jo pa vsake toliko tudi čez zimo zalaufam za kake pol ure, da se plin malo premeša.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.391
6.553
113
V kopalnici daš kalorifer, nima je smisla ogrevati s klimo. Ostalo pa kot narisano.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.391
6.553
113
Drugače pa se lahko na hodniku namesti klimo nad vrata, verjetno je prostor? ali pa sploh ne, zakaj bi sploh ogreval hodnik? Itak je idealna temp v spalnici nekje 18-19 stopinj, kar dvomim da bo nižje, če se bo dnevna ogrevala na ~22.

Sicer odvisno od lokacije, etc.

Mi imamo recimo podobno situacijo, ogreva se samo dnevna, na 23-24 stopinj, v spalnici ne pade pod 22 :/
 

macpic

Zelenc'
31. maj 2014
2
0
1
Zanima me, ali ima kdo kakšne izkušnje, pozitivno/negativno mnenje o naslednjih ponudnikih oz. monterjih klime. Pridobil sem njihove ponudbe:
http://www.klimaelektro.si/, Ljubljana
https://www.ream.si/, Trzin
http://www.lmt.si/
oziroma ali mi priporočate kakšnega drugega monterja v Ljubljani.

Nagibam se k klimi Gree Lomo 3,5 kW (hlajenje 47 m2 stanovanja). Kako je Mitsubishi v tem cenovnem razredu, npr.:
MSZ-HJ35VA za 680 €,
MSZ-DM35VA za 725 € ali pa
Toshiba MIRAI RAS-13BKV-E za 690 €?