KLIMA - NAKUP

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Škoda ker Miele ne dela klim.
Problem pri prenosnih klimah je izpuh zraka ki je na prosto. Posledično moraš ta zrak nadomestiti z zunanjim zrakom ki pa je spet vroč.

Kakorkoli
V naslednjih dneh gremo do 40C, tako da ti bo klima prav prisla
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Žal,za fiksno ni varjante.Itak,bi jo rajš naštimal pa maš mir.Lahko pa rečem,da je tale na vrhuncu.Za izpuh zraka,imam narejeno.Da piha ven na prosto skozi okno.So prejšnji stanovalci,tudi imeli prenosno.In so na oknu nardil izrez.Tako,da sem samo to cev dal v odprtino.In je to to.
Sem pa med delovanjem,pretipal celo ohišje klime.Niti malo se Ne greje.Čist hladno je
smile-1.gif
.Tak da res ni kr neki...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Če ti je 47 dB tiho, potem si napol gluh.

Koliko kondenza proizvedene na uro ?

Spomeniško varstvo ali zakaj prenosna ?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Sploh nisem na pol gluh haloo...

Hočem povedat,da je fuul tišja od onih k imajo 65 db.K ropotajo k tank.Smo jih zalaufal v trgovini...nočem jih zastonj...

To kar sem uzel je mercedes.Deluje kot fiksna klima.Zelo učinkovita.Skratka vredna svojega denarja.

Vem,da so fiksne komaj 22db itd.Samo žal,ni izvedljivo.Je tud teh 47db prijetno tiho.Ponoč spim v drugi sobi...in jo sploh ne slišim iz sosednje sobe.

Sej veš kako je,če živiš v bloku...in je nova fasada...pa še lastnik nisem...in ti je lahko vse jasno...
 
Citat:
Uporabnik NoFear85 pravi:
Pozna kdo Gree klimatske naprave? Kako je kaj z njimi?

gree so v bistvu klime durgih znanih manufaktorjev, sam logo je gor gree. Nekaj je stare tehnologije, nekaj nove. Gree nudi proizvodne obrate, v zameno dobi sodelovanje. Sodelujejo z argom, aermecom, ne dosti nazaj so najavili sodelovanje mislim da z daikinom. Na splošno, če kupiš nek middle class zadevo (okrog jurčka) dobiš dost za vložen denar
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Sporoči stanje po enem mesecu
wink-1.gif


Na vsak način, če ni opcije za stensko varianto, je bolje tudi taka, kot crkovati od vročine.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
pri nas , še nikjer nisem videl takih oken ( to so ameriško/angkleški sistemi ). ponavadi folk neka čara, in vrtajo luknje v steklo, ali pa eno stranico okna zamenjajo,napeljejo izpuh v zračnik/domnik....
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Prejšnji stanovalci.So dali izrez nardit na oknu.Ker so tud imel prenosno klimo.Tako da,nisem imel problemov.Enostavno sem,cev potisnal v odprtino oz izrez okna.In je to to.
Tako kot si dal prvo sliko.Neki podobnega.S tem,da imam samo izrez v velikosti cevi.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Vsekakor vam sporočim.Mislim,da ne bo problema.Kok je pokazala...kakšno moč in učinkovitost daje od sebe
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Vsekakor vam sporočim.Mislim,da ne bo problema.Kok je pokazala...kakšno moč in učinkovitost daje od sebe
smile-1.gif

Izpušna cev ven je samo 30-50% problema učinkovitosti prenosne klime. Sam imam iz PU izolacijske plošče narjeno fronto ki jo namestim fiksno v okvir okna, klima gre na notranjo okensko polico in komplet "zunanji del" klime je ločen od notranjosti. Torej vstopni zrak vleče od zunaj in ga tudi piha potem ven .. s tem nikjer ne vleče noter toplega zrak kot je to pri rešitvah samo z "izpušno" cevjo.

Obstajajo pa tudi klime ki imajo dve cevi in delajo točno tole, torej čez topli del klime menjajo samo zunnji zrak in ne ustvarjajo podtlaka v stanovanju.

Aja še okoli kondeza s prenosno klimo (ker se ves čas omenja). Najcenejša no-brand klima iz Obija (pod 200EUR) ima že urejen izpuh kondenza preko izpušne cevi, tako da v režimu hlajenja ni treba praznit nobenih posodic ker se kondenz "šprica" čez hladilna rebra zunanjega dela kar BTW celo povečuje efektivnost (večji COP/EER faktor).
 
Nazadnje urejeno:

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Kakšne so te nižjecenovne klime znamke Vox? Potreboval bi zgolj za hlajenje
 
Citat:
Uporabnik map pravi:
Alter znalce bi nekaj vprašal, posebej klima mojstra Igi-ja

Na kak način z klimo ogreti tole

https://mega.nz/#!9Md1RBDK!d878jmEmlucM4z9A3Bxm9mfFCvNfQBqxMrgKad8q7_E

Kvadrratura 68 m2

7=terasa
5=kopalnica, ni nujno za ogrevat-el. radiator
6=špajza - ni nujno za ogrevat

Predvidevam da z 2 manjšima klimama, kam jih postavit?

nism alter znanec, bi pa gledal kaj v tej smeri

argo i series
http://www.argoclima.com/en/discover-iseries-system/
http://www.argoclima.com/wp-content/uploads/2016/08/BROCHURE_iSERIES_AQUA-UNIT_low-3.pdf

fajn je vedet kake so notranje enote (čiščenje zraka...al so filtri ali elektrofilter+plazma. če je slednje je amerika če ne boh pomagaj)

aermec ma tud neki podobnega, pa kak emmeti bi tud znal biti nevaren (za zgoraj opisano kombinacijo)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
To je verjetno predrago. Drugače je to tloris montažne hiše, ki mi je neznansko všeč, je tudi opcija TČ zrak, voda in talno gretje za 9K+ tamali ddv. kar mi je preveč glede na to da bi se uporabljalo kot vikend, mogoče za penzijo tudi bivanje. Mi gre pa na jetra ko stisne fejst vročina, zato klima v vsakem primeru, bi pa še ogreval, pa kdaj pozimi kak dan bil gor. je pa vse še projekt, nič dokončnega.
 
Citat:
Uporabnik map pravi:
To je verjetno predrago. Drugače je to tloris montažne hiše, ki mi je neznansko všeč, je tudi opcija TČ zrak, voda in talno gretje za 9K+ tamali ddv. kar mi je preveč glede na to da bi se uporabljalo kot vikend, mogoče za penzijo tudi bivanje. Mi gre pa na jetra ko stisne fejst vročina, zato klima v vsakem primeru, bi pa še ogreval, pa kdaj pozimi kak dan bil gor. je pa vse še projekt, nič dokončnega.

glede cene je treba povprašat. če te zanima lahk malo prr nas povprašam pa malo čez mejo pogledam. Po moje nek hud bavbav ne bi smel biti

drugače če maš dimnik daš peč na pelete + radiatroje, Včasih je to kombinacijo delal zibro, sedaj se trži pod blagovno znamko qlima, pa palazzetti (palazzett.it) ima tud nekaj takih peči na voljo. Za hlajenj epa eno klimo z dvema ali vč notranimi enotami (multisplit). Pazi da ne bo filtrov, ampak filtracija kot je zgoraj navedena

kar se TČ za sanitarno vodo tiče, maš male tč od gorenja za cca tisočaka,
http://www.gorenje.si/izdelki/.../modeli/stenske
http://www.ariston.com/it/Scaldacqua_a_Pompa_di_Calore/versioni_monoblocco_split
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Pustiva sedaj to. Če ima kdo kako idejo za postavitev 2 klim oz. 2 notranjih enot.

Sam sem planiral nekoko tako.

1. enota na hodniku med prostoroma 6 in 4. Leva loputa obrnjena nekoliko levo in greje hodnik + kopalnico, ter proti kuhinji. desna loputa skrajno desno greje hodnik in spalnico št. 3, ter se od zida od hodnika odbija še nazaj v prostor štev. 4.

2. enota v dnevni sobi na steni prostora štev 6. leva loputa naravnost v dnevno sobo, desna skrajno desno v kuhinjo

To bi nekako moralo delovati.