Kia Stinger

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Tole je verjetno bla kaka 850 tonska, ki se je basala v avto.
Za prevoz zajetnih tovorov večjih dimenzij (dekline, ki rade papajo) pač Alfa ni, bo treba F350 izbrat tako kot v ZDA. :cool:
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Najbrz je nekje slisala /prebrala da ie treba pri zadnjem.pogonu obteziti prtljaznik s cementom. Pa ga je pol palete (pol tone) not nalozila, potem sla pa.malo na posrek zimske urice
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Dones sem videl stingarja v živo. Zelo lep avto, nimam kaj proti rečti. Kot da ni KIA. Moje oči seveda. Če jo bom kdaj kupil? Ne. Če bi imel dost denarja bi jo kupil? Nevem, ker ni moj stil avta. Izpod črte meni je zelo lep avto in verjetno bo marsikaterem šiptarju luleka skrajšal v kaki nemški trojici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Orange

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
A to še obstaja? Dirkanje z avti po naših uničenih cestah? Sem mislil da je to že vsaj 10 let out. Koliko sem slišal je ravno obratno, ne smeš imeti temnjenih stekel in moraš se zelo počasi peljat. Zakaj? Da vsi vidijo kdo je not sicer je brezveze :valjamse:
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
A to še obstaja? Dirkanje z avti po naših uničenih cestah? Sem mislil da je to že vsaj 10 let out. Koliko sem slišal je ravno obratno, ne smeš imeti temnjenih stekel in moraš se zelo počasi peljat. Zakaj? Da vsi vidijo kdo je not sicer je brezveze :valjamse:
A zato imaš lahko samo zadnje šipe zatemnjene. Da se vidi ko vozi kola :D
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
"Izpod črte meni je zelo lep avto in verjetno bo marsikaterem šiptarju luleka skrajšal v kaki nemški trojici."
Tole je pa izjava tedna...:p .... Po testih sodeč jih je res že nekaj skrajšal.

Mi pa ni jasno, zakaj mislijo eni, da bi morali na ameriških primerjavah primerjati Stingerja s Panamero Turbo, saj stane verjetno vsaj 3x več od GT Stingerja. In zakaj ne bi smela biti to običajna Panamero, ki je še vedno za kakšnih 40K dražja od Kije. Ob tem, da se Američanom precej jeb... za znamke in kupijo večinoma tisti avto, ki ponuja v danem trenutku glede na njihov budget, ki si ga določijo glede na letno plačo, več od ostalih.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.979
9.094
113
39
MB
a fordov f150 se pa največ proda v uzbekistanu? al to samo zato ker še kia nima pickupa :eek:
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Temu se pa reče samozavest...bi bilo zanimivo, če bodo naredili kaj takega tudi v Evropi:cool:
Kia Wants You To Test Drive A Stinger GT Against A Porsche Panamera
Kia is feeling very confident about its new Stinger GT sports sedan. So confident, in fact, it has created the “Stinger Experience”, a series of test drive events "coming to select cities across the US. Along with professional driving instructors on hand, these events will also include the Audi A5, BMW 640i Gran Coupe and the Porsche Panamera."
https://carbuzz.com/news/kia-wants-you-to-test-drive-a-stinger-gt-against-a-porsche-panamera
Temu se reče le kvazi marketinška poteza.
In s to potezo bodo dobili en kup radovednežev, ki se bodo prišli ''vozit'', vmes bo pa morda kakšen kupec, ki bi jo itak kupil.
Ker ne poznam niti enega potencialnega kupca Panamere, ki bi tudi v sanjah pomislil na Stingerja kot alternativa.

In po mojem mišljenju si Kia s takimi stvarmi zabija žebelj v krsto pri številu prodanih enot. Ker namesto, da bi zadevo pravilno pozicionirali proti realni konkurenci (ala recimo Arteon v Evropi), se s takimi zadevami samo smešijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Za Stinker loverje, danes ste imeli pri oddaji Avtomobilnost (SLO2) hiter test... :) Kot so dejali strokovnjaki, koncurenca Insigniji, Arteonu in novemu 508 :) Velika težava je menda poraba ki pa niti na AC ne gre pod 10L :)
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Zdaj mi pa povej, kateri BMW, MB ali Audi z okoli 370 KM popije manj kot 10L na AC?
Glede primerjave z Arteonom, so bili pa že Nemci dovolj jasni - ampak slovenčeki, bomo itak še 10 let po tem, ko bodo pri Volkswagnu ukinil recimo TDI motorje, govorili, da so najboljši na svetu.

V nemškem Auto Bildu pa pišejo: da je Arteon precej slabši od Stingerja
icon_cool.gif

VW Arteon vs Kia Stinger (Goldenes Lenkrad 2017) Test/Review/Details

Poudarki:
Arteon je v osnovi vseeno samo zelo dolg Golf.
-Arteon znotraj izgleda kot službeni passat mojega svaka.
-VW izgleda lepo, a je treba klub visoki ceni še drago doplačati barvo, feltne itd...
-Arteon je znotraj 1:1 Passat
-V avtu za 50 jurjev je Head Up displej izveden zelo neugledno (omenja nekaj v zvezi z hokejeskim pakom, ali šipco...)
-VW, radio zgleda res lepo, a dajte nam PROSIM nazaj gumb za nastavljanje jakosti (za tipkanje po +- tipkah je treba pogledati dol, pa še radio je nameščen prenizko)
-Arteon ima sicer dober motor, podvozje in zavore, a vse skupaj nekako ne paše v to klaso - manjkata dva cilindra
-Princip, da se vse jemlje iz iste police v tem primeru pač ne deluje
-KIA ima 7 let garancije, medtem ko Arteon ostaja pri zakonskem minumu.

Najboljša je pa ta: Arteon ist enifach zu fiel Golf fur ist Geld (Arteon je enostavno preveč Golfa za svoj denar).
Zmagovalec je lahko samo en in to je KIA Stinger!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zdaj mi pa povej, kateri BMW, MB ali Audi z okoli 370 KM popije manj kot 10L na AC?
Glede primerjave z Arteonom, so bili pa že Nemci dovolj jasni - ampak slovenčeki, bomo itak še 10 let po tem, ko bodo pri Volkswagnu ukinil recimo TDI motorje, govorili, da so najboljši na svetu.

V nemškem Auto Bildu pa pišejo: da je Arteon precej slabši od Stingerja
icon_cool.gif

VW Arteon vs Kia Stinger (Goldenes Lenkrad 2017) Test/Review/Details

Poudarki:
Arteon je v osnovi vseeno samo zelo dolg Golf.
-Arteon znotraj izgleda kot službeni passat mojega svaka.
-VW izgleda lepo, a je treba klub visoki ceni še drago doplačati barvo, feltne itd...
-Arteon je znotraj 1:1 Passat
-V avtu za 50 jurjev je Head Up displej izveden zelo neugledno (omenja nekaj v zvezi z hokejeskim pakom, ali šipco...)
-VW, radio zgleda res lepo, a dajte nam PROSIM nazaj gumb za nastavljanje jakosti (za tipkanje po +- tipkah je treba pogledati dol, pa še radio je nameščen prenizko)
-Arteon ima sicer dober motor, podvozje in zavore, a vse skupaj nekako ne paše v to klaso - manjkata dva cilindra
-Princip, da se vse jemlje iz iste police v tem primeru pač ne deluje
-KIA ima 7 let garancije, medtem ko Arteon ostaja pri zakonskem minumu.

Najboljša je pa ta: Arteon ist enifach zu fiel Golf fur ist Geld (Arteon je enostavno preveč Golfa za svoj denar).
Zmagovalec je lahko samo en in to je KIA Stinger!
To ja! Razjezi se!
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Če je slovenska RTV merilo za Evropo, potem nam pa res ni pomoči. :mad:
Po tej plati so Nemci precej bolj kredibilni, čeprav ocenjujejo za njih avtomobil tuje znamke, ki odžira kruh njihovi domači industriji. In če Nemci napišejo, da je Stinger dober, potem je verjetno v resnici zelo dober.
Pripomba o visoki porabi, o kateri govorijo v RTV članku, je pa itak privlečena za lase za avto, ki stane 60k eur in ima 370 KM. Taka konjenica ne rezgeta sama od sebe...niti pri BMW niti pri Panameri - poglej si uradne podatke.
Sicer je pa po mojem poraba irelevantna v primerjavi s pri avtomobilu takšnega razreda bolj ključnimi zadevami
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
No ja, tole zgoraj je pač reklama. Je pa dovolj tudi drugih, bolj neodvisnih poročil, ki pravijo da se avto pelje res dobro. V bistvu je pa tudi v tem testu rezultat pričakovan, saj gre pri BMW in Porscheju za bolj "običajni" izvedbi, medtem ko je KIA tukaj v top izvedbi, z top podvozjem in tehnologijo (primerljivo bi bilo M6 in Panamera Turbo, kar pa cenovno vemo kje je). So seveda še druge razlike, zaradi katerih je jasno v kateri razred kdo paše.

Itak pa Stinger ni nekaj konkurenca oziroma ne vidim situacije, da bi se recimo potencialni kupec Panamere odločil za pol cenejšo kio. Verjetno je bolj ideja da bi prepričali koga, da si namesto 320d z nekaj opreme vzame pač nekaj bolj eksotičnega.