KIA Soul EV

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Za ameriške mere riti je problem ja.
smile-1.gif

Za normalne riti, pa se še 5 odraslih riti spoka celo v kakega Yarisa in preživi pot Koper-Maribor in nazaj brez večji travm.

Sorry, ampak zame je normalno sedenje da ima kam dat noge (da se nikamor z njimi ne tiščim) in da se ne butam s komolci. Vse ostalo ge gužvanje.
Saj se tudi jaz spomnim časov, ko nas je šlo 5 z jugotom srfat, ampak to še ne pomeni, da to sprejmem za kaj normalnega ali udobnega. Če se te dni familiarno vozimo s TTjem (pa ni nobenih majhnih otrok v igri) to še ne pomeni, da je TT družinski avto ali kaj več kot dvosed z dvema zelo zasilnima sedežema.

Tako je, jst imam dva stolčka zadaj v avtu in ni variante da peljem zadaj še eno osebo, pa naj ima še tako ozko ritko, tako da mi je praktično popolnoma vseeno tudi če bi imel le štiri sedeže.
zmaga.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Povprečen avto ima v sebi večino lčasa manj kot 2 osebi. Povprečna SLO družina ima manj kot 4 člane.

Dajmo ne sodit po sebi, kar se mene tiče, so lahko vsi avti 3-sedežniki.

Povprečje je v življenju lahko koristen podatek,velikokrat pa je precej neuporaben! Recimo,v povprečju se lahko 99% časa pozimi vozimo z letnimi gumami,ampak to ne pomeni,da je pametno imeti pozimi letne gume na avtu,ker problem je ravno v tistem 1% časa,ko bo zapadel sneg in bomo obtičali na cesti...
evil.gif

Sicer pa,ravno ko rečeš "dajmo ne sodit po sebi",točno to v istem stavku narediš še sam ("kar se mene tiče,so lahko...")
grims-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Svoj primer sem navedel zato, da ti pokažem, da to nima smisla. Ker drugače bi imeli 3 sedežne avte.

Letne gume imaš zlahka pozimi, le tisti 1% šač ne greš na cesto.

Skratka, "velikokrat pa je precej neuporaben" pomeni le, da tu in tam komu pač ne bo OK. Jebiga, shit happens.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Samo ta off. V verso gredo 3 otroski romer kidfix not. Levi in desni na isofix, srednji nima tega.

Koliko kosta ta Kia? Enkrat sem se vozil z bencinsko, pa sem bil kar pozitivno presenecen. Smo jo dobili ko je Vw na cesti obstal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Samo ta off. V verso gredo 3 otroski romer kidfix not. Levi in desni na isofix, srednji nima tega.

Koliko kosta ta Kia? Enkrat sem se vozil z bencinsko, pa sem bil kar pozitivno presenecen. Smo jo dobili ko je Vw na cesti obstal.

Malo manj kot 30kEUR z odšteto subvencijo + Orlando se je zdilal, da je za ceno osnovne dobil še plus paket, to je usnjeni sedeži s hlajenjem (poleg gretja, ki je že v osnovnem paketu) + električno gretje zadnjih treh sedežev.

Na Kii se pa boste za Soul EV pogovarjali z Alter uporabnikom andrejb
wink-1.gif
(glej četrto stran)
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.937
2.418
113
Ker naredi tako dober test oz. spise vtise, naredi razpredelnice itd. da ti ni treba it na testno voznjo, sploh.
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Vtise spišem tudi jaz, posnamem video posnetke z embedanimi podatki vožnje in naredim satelitske posnetke vožnje s hitrostjo. Kar poglej si malo moje prispevke pri Amperi, Priusu Plug In in Modelu S.

Ampak, kljub vsemu pa še vedno ni narejenega ultimativnega testa, to je, če se z enim polnjenjem pride iz Kopra do Ljubljane. Vožnja do HE Vuhred me ne zanima.

Poleg tega pa nekdo, ki je prvi v Sloveniji zaaral Soul EV-ja ni dobil za en dan za voziti, kaj šele za čez vikend.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Najprej bi moral izsilit testno vožnjo potem pa zaarat
wink-1.gif
Sedaj imajo cekine v blagajni in jasno da dajejo na test novim potencialnim kupcem, res ne vem kaj tu ni jasno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Na testni vožnji je bil - eno urni, za kaj več pa se 'ni dalo zmeniti', češ, da imajo avto tudi še novinarji.
Andrejb je tudi meni ponudil 1 urno vožnjo, pa sem rekel, da bom počakal, ko bo avto na voljo za vsaj cel dan, ker 1 ura je zame premalo. Vozilo hočem dobro spoznati, preden si ustvarim dokončno mnenje.

No, za eno dnevno testiranje mi je andrejb rekel, da bo potrebno počakati par tednov, da se avto sprosti, no potem pa na sestanku DEVS-a zvem, da se je David zmenil za sposojo za čez vikend.

Toliko o zasedenosti...

Priusa Plug-in prototipnega sem dobil na testiranje 2x po en teden 3/4 leta, preden je sploh prišel v prodajo, nemško Ampero tudi za 5 dni, mislim, da celo 2x 5 dni cca 1 mesec, preden je šla v prodajo.
Potem sem se odločil za nakup svoje Ampere in ker je bilo za odobritev Ekosklada počakati čez vikend, preden sem lahko svojo Ampero odpeljal, mi je prodajalec AT Vis zrihtal njihovo Ampero (VIS02), da sem jo imel do takrat, ko sem svojo lahko odpeljal.

To je customer service, ne pa nateg svoje lastne stranke, ki je ravnokar zaarala za 30kEUR avto.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Pa si jim omenil, da jih boš skurcal na forumu :D bi ti ga hitro dali za vikend.

Nisem rekel da so fer, ampak imajo svoje interes in ta je samo eden.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
No, za eno dnevno testiranje mi je andrejb rekel, da bo potrebno počakati par tednov, da se avto sprosti, no potem pa na sestanku DEVS-a zvem, da se je David zmenil za sposojo za čez vikend.

Ne vem kaj je tu problem. Enodnevne izposoje so pač ZASEDENE, postavi se v vrsto. Čez dva tedna ko boš ti imel avto cel dan bodo tudi meni rekli da lahko dobim avto za cel dan šele čez en mesec pa ne bom težil tebi da imaš kakšne privilegije. Get the point?

Izposoja čez vikend je enakovredna eno/celo-dnevni ker avtohiša ne obratuje čez vikend. Ali pač pričakuješ da mora nekdo ki si v petek izposodi avto tega vrnit v soboto popoldne kjer ga čaka referent ki smao zanj pogrne rdeč tepih in preda ključe avta drugemu interesentu in enako se ponovi še v nedeljo?!
tongue-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz

Ja, verjetno se je David za test res zmenil že prej, tako da ga je dobil za vikend (ker je rezultate testa objavil na spletu se verjetno smatra da je "novinar"), kupec, ki ga je zaaral bi se pred tem moral zmeniti za vikend testno vožnjo, tako pa je izvisel.
Pri Oplu so očitno dosti bolj fleksibilni.
zmaga.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
LOL katera drama. Avto mi na test ne dajo, vueee. A vidva z Orlandom hodita? WTF. no. Sej bo, bo Orlando kupil, pa ti ga bo posodil. Pa ne boš rabil fehtat ne andreja ne za elektriko. Pogreje me. Otroc.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
A pri 130 km/h kdo meri to? al je to prepovedana cona in daje nekak vedet da ti avti niso za AC. Drguače pa dost dober doseg te škatle..200 km je že kar uporabno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Pri 130kmh je že kar konkreten zračun upor, zato se te hitro izogibajo, raje merijo pri 110kmh
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
ksz

Ja, verjetno se je David za test res zmenil že prej, tako da ga je dobil za vikend (ker je rezultate testa objavil na spletu se verjetno smatra da je "novinar"), kupec, ki ga je zaaral bi se pred tem moral zmeniti za vikend testno vožnjo, tako pa je izvisel.
Pri Oplu so očitno dosti bolj fleksibilni.
zmaga.gif

Ne poznam ozadja te zgodbe in kakšni so bili dogovori okoli enodnevne izposoje,vsekakor je pa precej čudno,da kupcu,ki že zaara Soula EV,ne omogočijo testa za en dan!? Ampak kot pravim,ne vem kakšni so bili dogovori,zato težko kaj več komentiram...

Glede na stanje zasedenosti avtomobila pa z lahkoto rečem samo to,da je KIA brcnila mimo s tem,da ima na voljo samo en avto za celo Slovenijo (slišal sem,da je menda celo edini za celo bivšo jugo,kjer je KMAG tudi zastopnik)!
Opel ima to drugače rešeno,testnega avtomobila si skoraj nikoli ne izposojajo novinarji,ampak je tam zato,da ga testirajo kupci,avtomobile za novinarske teste pa priskrbijo v veliki večini primerov pri GM SouthEast Europe s sedežem na Madžarskem,kar se vidi po tem,da ima večina Oplov na testih madžarske tablice.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
LOL katera drama. Avto mi na test ne dajo, vueee. A vidva z Orlandom hodita? WTF. no. Sej bo, bo Orlando kupil, pa ti ga bo posodil. Pa ne boš rabil fehtat ne andreja ne za elektriko. Pogreje me. Otroc.

hysterical-1.gif