KIA Soul EV

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Koliko je cena primerljivega soul modela z ICE motorjem, če primerjamo opremo recimo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
To pa potem ni več tako huda razlika in je čisto upravičena, 3k...

Sem pa presenečen, da je ena kia tako draga, sem vedno mislil da so to cheap avti, z ne kaj preveč kvalitetno izdelavo. Se še spomnim tiste finte izpred par let z garancijo 7 let, potem pa stroški servisa 300€ in več, ipd
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Tudi Škoda je bila včasih krneki, pa jo poglej danes.

Časi se spreminjajo. Soul EV je zelo simpatičen avto s polno feature-ji. Bi ga imel.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
soul je že v fosilni verziji odločno predrag...

nekoč sem se vprašal, če bo moj naslednji avto električni, ampak od tega je že 7 let, pa še vedno nič res uporabnega in po normalni ceni...škoda...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
brez nič ni nič, meni je golf GTE ingolf E ter KIA soul povsem uporaben (dnevno) avto, ampak je treba evrčke pokazat
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Hm, samo je pa tudi res, da za 30k dobiš že kar poštenega BMWja, ki je tapravi avto, ne pa golfa/kio.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
ja, ampak ponavadi sta vedno dva avta v familiji, zaradi služb itd.
"ta pravi" avto imam že sedaj, za 1/3 tvojega zneska

med tednom bi se bp vozil Trzic-Lesce okolica - Trzic, prakticno zastonj, s tem da z golfom GTE bi lahko šel brez problema v Turrach smučat, za vikend na obisk na morje v istro itd.
iz istega razloga ne morem imeti enega avta + službenega, ker če gre moja v službo jaz ne morem čez mejo smučat s službenim polimanim avtom
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Jaz ne vem a mam pokvarjen sarkazm detector a misliš resno? Če resno, potem začni googlat "TCO"
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hm, samo je pa tudi res, da za 30k dobiš že kar poštenega BMWja, ki je tapravi avto, ne pa golfa/kio.

A ni že končno čas,da nehaš s temi svojimi neumnimi primerjavami,ki nimajo nobenega smisla?
bonk.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
štromdžije, zakaj se ne morete sprijazniti, da se pri veliki veæini prebivalcev slo raæunica za elektriæarja žal nikakor ne izide...saj ne rečem, zoe za ceno 16-18 jurjev je sprejemljiv nakup...ČE ne bi bil zraven še najem baterije za 79 evrov...let's face it, za razliko v ceni s primerljivim fosilarjem se s slednjim voziš še pa še pa še pa še, preden izenačiš razliko v nabavni ceni.

Aja, pa æe je sila, v fosilarja vržeš 10 litrsko kantico z gorivom in če zaškodi, lahko mirno sredi ničesar v 2, 3 minutah natakaš goriva za dodatnih 150 km vožnje (kar je sploh max doseg velike veæine elektrowagnov)...kako to zgleda pri štromarju, pa mi menda ni treba pisati, kajne
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
štromadžije, WTF? OK, a je res težko razumet, da je rabljen BMW za 30k € veliko dražji nakup kot EV za 30k €?

Ah ta večna preračunavanja kaj se splača, avto je strošek odločiš se koliko si letno za neko kilometrino pripravljen dat, potem pa izbiraš kaj za tak strošek dobiš, nakupna cena je samo del tega stroška. Če je nekomu EV všeč za vozit, ker je v nekaterih pogledih enostavno boljši avto, še ni treba to obsojati in ocenjevati z ekofrikom. OK?

In v življenju še nisem imel v prtljažniku polno kantico bencina, ker ga prodajajo na vsakem koraku, tudi v litrskih steklenicah če je treba.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Dvomim, da kdorkoli dandanes kupi EV zaradi ekonomike, enostavno so predragi če se primerja kaj se za ta denar dobi.

So izjeme, recimo kakšni taxiji, ampak to pustimo zdaj tu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Zakaj EV ostaja pregrešno drag, mi ni jasno, se spomnim pred 15 leti ko so prišli ven LCDji, so tudi bili dragi ko žafran, zdaj so pa smešno poceni. Samo EV hudič drži ceno, vsa ostala normalna elektronika pa je vsako leto hudo cenejša.

Rekel bi, da nikomur niti ni v interesu, da bi EV masovno zaživel, modele delajo znamke predvsem zaradi reklame, tudi Tesla.

IMO.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Ma elon veliko bolj grande projekte kot ta tesla za drobiž; hint space
wink-1.gif


Mu bo pa pomoje sfalilo kakšno življenje, dve, da se bo tisto realiziralo in komu se bo, bo imo nov najbogatejši zemljan
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
sicer je offtopic, ampak ze tko se en kup ljudi boji letenja, kaj sele, da bi se usedli na raketo
smile-1.gif

a Tus je ze sel v vesolje?
smile-1.gif

tesle se zagotovo ni lotil zaradi reklame, jaz bi rekel, da pricakuje vec kot pozitivno nulo, sicer ne takoj... mogoce pa bi danes ze kaksen nor kitajec kupil teslo fabriko za vec denarja kot je bilo vlozenega
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Danes sem imel tegale na testu:



Prehod z Ampere na Soul-a je bil bolj plastik fantastik go-kart like, ampak, ko sem se ga navadil, je bil pa užitek.
Sicer sem z mojim stilom vožnje imel gas pogosto pritisnen do konca, ker ne pospešuje tako, kot Ampera, pospešuje pa zavodoljivo.
Doseg mi je bil všečen. Pri 130km/h, suhe zimske razmere, torej gretje + zimske gume je bila poraba cca 1% baterije na 1km.
Chademo polnilne postaje so polnile brezhibno.
Všeč mi je bilo gretje, ki je bilo tako, kot je treba - boljše, kot pri Amperi.
Nič me ni motilo, da so bili sedeži iz blaga. Čisto ok.
Preglednost je super, višina sedenja je bila všeč vsem, še posebej mojim in njenim staršem, ki jih zdaj, ko prihajajo v leta, vedno več vozim naokoli in se težko vsedejo v Ampero, ker je tako nizka, oz. jim moram podajati roko, da vstanejo oz. se vsedejo.
Kljub temu, da specifikacije pišejo, da ima večji prtljažni prostor, kot Ampera, po mojem mnenju ni tako. Sicer ne vem, kako se to meri, Ampak v Ampero spravim več prtljage v prtljažnik, kot v Soul-a.
Všeč mi je, da dobro pobira luknje na cesti in se jih ne čuti tako, kot pri Amperi.

Sloj osnovne barve, barve in laka je pri Soul-u zelo tanek. Tistih parih pikc, ko so bile na haubi so priše do cinka in se je lepo videlo, kako tanka je barva. Ampera ima lep debel sloj osnovne barve in barve avta, tako da redko kateri kamen pride do kovine. V 95% primerih je še vedno osnovna barva nedotaknjena.

Soul EV je avto za voziti v vseh razmerah in ti ga ni škoda, ker konec koncev je MPV - multi purpose vehicle.

Zdaj pa da slišim vaša mnenja. Zamenjati Ampero za Soul EV? Imamo še Xsaro Picasso, tako da za dolge poti, kjer ni polnilnic, jo lahko vedno vzamemo. Sicer potem noben avto ne bo taka raketa, kot je Ampera. Vožnja na Pag s Soul-om odpade, ker skoraj ni hitre polnilne infrastrukture na poti do tja in tudi nič ne zgleda, da bi bila.
Situacija je pa taka - nič še ne vem, kako se bo zaračunavalo hitro polnjenje. Če bo res 5 EUR/polnjenje, ne glede na količino, potem je boljša odločitev se voziti na Amperin bencin. Januarja bo na CES predstavljen Bolt, ki bo imel 300km dosega, kar je skoraj 1x več kot Soul. Vendar, prodajati se bo začel konec naslednjega leta, kar še ni problem, problem je, kdaj bo prišel v Evropo?
Premišljeval sem tudi o Model S 70D, vendar ko berem, da so čakalni časi, da prideš na servis 3-4 mesece, se mi kar zmrači, tako da Tesla odpade. Poleg tega naj bi šle cene ponovno za cca. 4% gor.

Poleg tega je po akcijski ceni le en Soul EV, ki je črno rdeč, kar mi je čisto ok, vendar bom moral prvo zanj kupiti zimske gume, zimske feltne s TMPS senzorji. To je še dodaten 1kEUR, razen če zimske gume z Ampere premontiramo na feltne od Soul EV (dimenzije Amperinih zimskih gum so enake, kot na Soul), letne od Soula pa spravim do naslednje pomladi in grem v nakup zimskih felten naslednje leto.

Lepo bi prosil za mnenja. Hvala!
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Kako to mislis, da je cakalni cas za servis Tesle 3-4 mesece? Se pravi, ce ti danes crkne, da ni vec vozen, ti ga komaj cez 3-4 mesece popravijo in si brez avta? A ti ne dajo nadomestnega tacas?