Kegging

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik Nejc_L pravi:
Oz. še boljše, kje dobiti tesnila v Sloveniji, pa da ne pridejo 10 eur po kegu.

Dihta d.o.o. tega ne pozna, pravi da se tudi cenovno nebi splačalo, razen mogoče ob večjem naročilu.

Jaz še nisem šel pogledat, ampak prav Dihta mi je bila priporočena na tem forumu v tej isti temi. Prav nimajo ustreznih o-ringov???
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Prav namenska mast za pivovarsko opremo (klik). Načeloma ni topna v vodi in pivu tako da niti ne more prit v pivo, četudi bi prišla je je brez vonja in okusa pa jasno nestrupena!
grims-1.gif


Zunanje oringe na priklopih (ti so najbolj na udaru) bi sicer lahko namazal kar z food grade vazelinom ker je zelo mala možnost da pride v pivo, glavno tesnilo na pokrovu pa kaj vem, ga niti ne rabiš mazat pod nujno.
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:


Jaz še nisem šel pogledat, ampak prav Dihta mi je bila priporočena na tem forumu v tej isti temi. Prav nimajo ustreznih o-ringov???

Citiram:
Pozdravljeni!

Žal nimamo! Lahko izdelamo sicer vendar ne vem, če se cenovno splača…



KR
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Meni so po naročilu naredili ta velik o ring, ki pride na pokrov. Ta malih se ni splačalo, so pa imeli približke....
So dobri, znajo narediti po naročilu, je pa $$$.
Zatorej predlagam nakupe preko ebaya ali kitajcev, ker so ekonično boljši
Lp
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
A bi bil pol tok prijazen, da mi skopiraš link od ustreznih o-ringov, ki so za pine (tista mala dva). Ali pa kdo drug.

Jaz sem namreč že naročal, prav za to, pa sem dobil malenkost večje kot so te, ki so prišle že na kegih. Saj nekako gre, samo je treba zeloooo stisnit, da se pin sploh lahko privije na keg. Pa ko ga odvijem, je ta o-ring razcefran. Ima še kdo enak problem ali sem samo napačne kupil?

Hvala!
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Tudi jaz imam problem z malimi o-ringi, tistimi pod gas in liquid priklopom. Ko odvijem, je razrezan. Kaka rešitev?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik bluefossil pravi:
Tudi jaz imam problem z malimi o-ringi, tistimi pod gas in liquid priklopom. Ko odvijem, je razrezan. Kaka rešitev?

Če je samo razrezan še ni panike, zapri - če dihta je ok. Ko ti pa enkrat v rokah razpade je pa za zamenjat...
Moj je "razrezan" že 10 batchov pa je vse ok...
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28

jaka1980

Pripravnik
8. jun 2016
231
6
18
Živjo,
na Co2 regulator bi rad priklopil dva keg soda.Kakšen ventil rabim za to? Mogoče kaka slikica, in kje se da to kupiti..


Lp
 

Mikos

Zelenc'
14. mar 2018
1
0
1
Rabim pomoč. Kamo pa pridem do kegov v Nektarju? Imajo kakšno trgovino ali kaj podobnega?
Hvala že vnaprej
 

Dukc

Zelenc'
4. dec 2017
14
1
3
V naslednjem tednu bom naročil kege od Nektarja. Kdo je še interesent, da skupaj naredimo večjo količino in posledično nižjo ceno. Prostor za začasno skladiščenje imam. Prevzem v Domžalah oz v Lj na Viču. Pošlji zasebno sporočilo s podatki (ime, telefonska pa količina kegov). Prijave zbiram do ponedeljka 19.3. Če bo pa kdo pripravljen ponudit kakšno pomoč v primeru večje količine bom pa tudi vesel.
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
ali si se morda kaj dogovarjal da nam dajo zraven še tesnila? Ko sem kupoval sem prosil in so mi dali sicer zraven samo velike o-ringe. Bi bilo fino, če bi dali zraven še male. Lahko vprašaš še za to?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Operejo jih ja, tako da jabolčni sok daš lahko noter...
Za pivo, boš pa še malo drgnil...
Moji so prišli precej usrani, mislm nič kritičnega, se pa mal nadrgneš...