Katero online plačilno debetno kartico (2020)?

Prevarant

Zelenc'
20. jul 2020
7
0
1
Ob reki Savi
Živjo!

Spletni mojstri, imate kakšen "2020" nasvet za online debetne plačilne kartice?
Všeč so mi, ker si lahko nanje naložim le toliko denarja, kot ga rabim za nakupe, v minus pa ni mogoče zaiti. Pred leti sem si vzel debetno Visa Electron v takratni Banki Koper. Plačal sem samo 10€ strošek za izdajo kartice in to je bilo to. Še bančnega računa ni bilo treba imeti odprtega. Vpogleda v račun res nisem imel, sem pa zato enkrat na mesec na e-mail prejel izpiske in sem bil čisto zadovoljen. Kupujem pa večinoma preko paypal na ebay ali amazon.

No, nedavno sem pa opazil, da bo kartica čez nekaj mescev potekla in jo bom moral nadomestiti. Najprej sem jo želel enostavno podaljšati (pač, bi plačal tistih 10€), nato pa sem zasledil, da so na banki spremenili tarife in je kartica po novem veliko dražja. Tako, da razmišljam, da bi menjal banko. Račun imam odprt le pri Sparkasse, ki pa ima samo kreditno Mastercard, debetne pa nisem zasledil.

Imate kakšen nasvet kje se v letu 2020 splača vzeti tako debetno kartico?
Po možnosti iščem rešitev, ki ne zahteva odprtega bančnega računa na banki oz. kakih mobilnih aplikaciji za dostop.

Hvala.

 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Moj predlog je mBills. z njim lahko med drugim plačuješ tud položnice s skeniranjem QR kode brez provizije ali v njega dobivaš eRačune
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Prevarant

Zelenc'
20. jul 2020
7
0
1
Ob reki Savi
Oprostite, če nisem bil dovolj jasen v prvem postu, ampak ne iščem mobilne banke.
Iščem rešitev kjer mobilni telefon (vključno z aplikacijami in morda še kakšnim android emulatorjem) ni pogoj za uporabo.

Hvala.

lp
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Pa sej s klasično sparkasse kartico bp plačaš preko interneta (CVC daš 000).