Worldremit - prenos denarja v tujino - EPP

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem moral nek znesek nakazat v Srilanko pa ni bilo bančnega računa in je v poštev prišel samo en od prenosov denarja tipa Western Union. Po malo brskanja po netu sem našel www.worldremit.com ki je obljubljal prvi prenos zastonj - brez njihove provizije, ki pa je tudi sicer nižja kot konkurenca. Vse opraviš od doma, plačaš pa z eno od kartic ali iz svojega bančnega računa.

Na netu so različni odzivi in nekaj dni me je malo "zvijalo", da sem denar "nakazal v dobrodelne namene", kakemu "angležu".
Namreč - to kar naj bi bilo takoj je trajalo 7 dni. Potrditvenega SMS za prejemnika ni bilo do včeraj, na moje poizvedovanje so odgovarjali z enodnevnim zamikom, oz. sploh ne - ja prvi vtis je bil katastrofalen, ampak danes sem dobil obvestilo, da je denar prevzet in tudi prejemnik je to potrdil.

Torej če imate čas in živce, lahko poizkusite tudi s tem prenosom. Prijava preko mojega linka https://www.worldremit.com/en/r/jurijb2 prinese obema 25€, če nakažete več kot 125€, če pa še kodo FREE vpišete za prvo nakazilo ste oproščeni njihovih stroškov (par evrov).

Pa še nekaj - pri prevzemu denarja v tujini (pri meni konkretno je šlo za dvig denarja na Banki) se transakcija na vaši kartici lahko smatra kot dvig denarja na bankomatu/banki in vam vaša banka zaračuna še te stroške. Sam sem plačal z debetno Viso in zaenkrat ni bilo dodatnih stroškov, če bodo, pa bo 2,75€ ne glede na znesek.