Prekršek plačan napačnemu redarstvu

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Stvar je čisto preprosta. Od redarstva, kateremu si pomotoma nakazal denar zahtevaj vračilo. Če ti ga ne vrnejo jih prijavi policiji za krajo, zatajitev in neupravičeno bogatenje. Redarstvu, kateremu nisi plača v roku pa boš moral poravnal celotno kazen in ne zgolj polovičko. Če so nastali kakšni stroški z izvršbo pa še te. Sicer lahko poskusiš stvar pojasniti a močno dvomim, da ti bo uspelo (mogoče za stroške izvršbe?).

Če temu ne bo tako, bom sam naslednjič polovičko nakazal npr. na račun svoje žene (ali še bolje- na svoj varčevalni račun). Na položnico bom zapisal vse podatke (naslov, sklic, znesek... od redarstva, le TRR bo drug) in čez čas (če bodo pravočasno ugotovili) ta denar prenakazal na pravi račun redarstva.

PS- mislite, da bo šlo tako?

Hehe... Verjetno, da ne
smile-1.gif

Je pa ena velika razlika med tvojim hipotetičnim primerom in mojim dejanskim stanjem. Jaz sem nakazal na račun redarstva.
smile-1.gif
).

P.S. potrudil se bom, da do izvršbe ne pride. Tako ali tako bom plačal. Brez veze se mi zdi, da bi plačeval še nekaj deset evrov banki za stroške izvršbe. Sedaj čakam na odgovor organa, ki mi je poslal opomin pred izvršbo, potem bom postopal naprej.
 
Nazadnje urejeno: