Prekršek plačan napačnemu redarstvu

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Imam zanimiv problem. Lani poleti sem bil v naselju malo prehiter in čez par dni sem dobil lepe pozdrave medobčinskega redarstva skupaj s položnico za 100€. V osmih dneh sem kot zakon (skoraj) spoštujoč državljan plačal polovičko in zadevo dal ad acta. Danes me doma pričaka uradna kuverta carinske uprave Murska Sobota (čisto drug konec kokoške), notri pa opomin pred izvršbo, češ, da nisem plačal globe. Seveda sem preveril na online banki, zadeva plačana kot sem imel v spominu. Ko pa sem malo bolj preverjal sklice in številke računov sem ugotovil, da sem tele
stupid-1.gif
plačal na račun drugega mestnega redarstva, ker je kakšen mesec prej žena naredila prekršek in sem plačeval s svojega računa.
Ugovor sem sicer poslal, skupaj z izpiskom z mojega računa, ki izkazuje plačilo globe. Zanima me, ali je že kdo imel podoben primer. Kaj v bistvu lahko pričakujem? Plačilo polne globe in poskus vračila 50€ s strani mestnega redarstva (verjetno mission impossible), ali kaj?
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Od napačnega redarstva z dopisom zahtevaj vračilo sredstev, "pravemu" pa plačaj polno globo.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
he he, sem tudi sam razmišljal v to smer, ampak dvomim, da imajo redarji toliko smisla za humor
smile-1.gif
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Hja pa niso vsi slabi. Pred kakšnim letom, sem se sam zmotil in za znesek od RTV pomotoma vpisal od elektrike, ki je bil štirikrat večji.
Klical na RTV na razložil situacijo in imel tri mesece dobropis. Pošteno in hvalavredno, ker je bila napaka moja.
Probaj z lepo besedo.

LP
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Ti pa volilno pravico in potrdilo o osnovnosolski izobrazbi (ce obstaja)... zate je to dvoje enostavno prevec...
wink-1.gif
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Sicer je to v nasprotju z mojim obnašanjem na internetu in v živo a moram:
Jado ti si d*e*b*i*l !

@AndrejK kljub napačnemu vplačilu nebi smel imeti težav pri vračanju denarja. Bo pa vse skupaj verjetno trajalo in zahtevalo dopis ali dva.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Oba vrniti izpit če ne znata voziti.

A to slučajn leti na moj post? Model, izpit mam verjetn dlje časa kot ti, kazni pa v 20+ letih tri.
Če nimaš kaj pametnega napisat drži prste od tipkovnice, da ne boš preveč izkazoval svoj inferioren IQ...
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
imam izpit isto 20 let, tako, da ne bi o tem. pa tudi o iqju ne....vozi po cpp pa ne bo kazni nobene.
bo bolje za vajini denarnici.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Mislim, da sem ti že eno objavo višje napisal, da se ne oglašaj, če nimaš kaj pametnega povedat. Zapri se v svojo tretjerazredno trgovinico in Jaduj tam.
Za šport pravijo, tisti ki ni dober, je trener. V ITju je po mojih izkušnjah podobno - kdor nima pojma, prodaja.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Kdor dela prekrške, pa naj plačuje.

Večina trenerjev je bivših športnikov btw.
 
Nazadnje urejeno:

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Sem kje mogoče napisal, da ne mislim plačati oziroma, da bi se rad izognil plačilu? Če naredim napako, sprejmem odgovornost, ne pa tako kot modeli, ki se v nekem postu hvalijo, kako so bežali pred policijo z 200+ na uro, kako so divjali po AC... čez nekaj dni pa pizd... čez organe, ker so dobili položnico in sprašujejo, kako se izogniti plačilu.

V športu si pa seveda znalac... Tako kot v vseh temah na alterju, kjer se oglašaš z izjemno relevantnimi posti, ki so vedno čisto "on topic".
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Citat:
Uporabnik asteliks pravi: Hja pa niso vsi slabi. Pred kakšnim letom, sem se sam zmotil in za znesek od RTV pomotoma vpisal od elektrike, ki je bil štirikrat večji.
To ni nič, mene so z Mobitela sami klicali, da sem preveč plačal (oziroma dvakrat isto položnico). Mislim, da firma mora razčistiti vir denarja, ki nima zadaj izdanega računa.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Stvar je čisto preprosta. Od redarstva, kateremu si pomotoma nakazal denar zahtevaj vračilo. Če ti ga ne vrnejo jih prijavi policiji za krajo, zatajitev in neupravičeno bogatenje. Redarstvu, kateremu nisi plača v roku pa boš moral poravnal celotno kazen in ne zgolj polovičko. Če so nastali kakšni stroški z izvršbo pa še te. Sicer lahko poskusiš stvar pojasniti a močno dvomim, da ti bo uspelo (mogoče za stroške izvršbe?).

Če temu ne bo tako, bom sam naslednjič polovičko nakazal npr. na račun svoje žene (ali še bolje- na svoj varčevalni račun). Na položnico bom zapisal vse podatke (naslov, sklic, znesek... od redarstva, le TRR bo drug) in čez čas (če bodo pravočasno ugotovili) ta denar prenakazal na pravi račun redarstva.

PS- mislite, da bo šlo tako?