NLB izkušnje

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Evo zdaj jih imam pa zadosti, se obnašajo ko da so edina banka v sloveniji,

1. Prilivi so redni ker sem zaposlen(plača preko nekaj kovačev čez 1k eur) limit odobren 1000eur sem pa tja ga porabim in vedno zaprem v istem mesecu oz. že v nekaj dneh.

2. Poraba na VISA kartici vsak mesec najmanj 300eur in vsakega 18. v mesecu redno poravnano s trajnikom....

Imam pač klasično kartico ker zlate itak ne moreš dobit(kao) čeprav poznam kar nekaj kretenov ki jo imajo in zguzijo ves limit in ga živ bog ne more zapreti potem..... Nima veze bmk kakšne barve je kartica gre za način komunikacije kako mi je to dala vedeti, pač ne morem dobiti kartice ok.

3. Včeraj greva s starim na banko ker mu poteče kartica za proklik, obenenem sva odprla še nov račun za novo podjetje... kaj hujšega, najprej našteje tak postopek ko da sem prišel vprašat za 1mio eur kredita, kakšne procedure bodo sedaj potrebne in bla bla bla, najbolj pa sva mu zjebala sistem ker sem šel na halcom sam prevzeti usb ključka(namesto butaste activ sync čitalca), pol sploh ni vedel kaj mora narediti...

Naslednji šok je bil ko mi je zatežil koliko ima on sedaj dela da mene doda kot pooblaščeno osebo na banki, pa kaj [censored] a sem jaz kriv da sem zastopnik podjetja in želiva s starim imeti vsak svoj dostop do računa(2 usb ključka s sim karticami)???

Na koncu razlaga koliko časa on že to počne in začne predavati.... sem kar zapustil pisarno ker sem se počutil da sem na skriti kameri
smile-1.gif


3. No kot da nisem imel dovolj pridem par min nazaj na lokalno NLB položit gotovino(osebni račun), obenem pa povprašam kako je z vlogo ki jo oddaš preko klika za povišan limit na VISA kartici(sedaj imam 500 želim 1000) samo za 1 teden ko bom na dopustu, rabil ga ne bom vendar sem zaprosil za situacije v sili...
Se oglasi mozolast mulc na šalterju zraven in pravi strokovno "Morjo bit redni prilivi pa da nisi v limitu" "Pa VISA ni kul bolš mastercard k je za po celem svetu" kot da [censored] ne razume osnove komunikacije in se prvo pozanima...

Če so že mladi kadeti v bankah tok butasti mi ni niti čudno da je bil un za poslovni račun vs zmeden....



Skratka predlagajte prosim kam prenesti vse aktivnosti z banko, poslovni in osebni promet... Na katerih bankah imate dobre izkušnje?
Katera banka ima podporo za OS X(Apple) brez dodajanja Win!


Hvala in pardon za kakšno močnejšo besedo
tongue-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne leti nate... Direktno...

Samo čakam, da se usuje plaz pohval za holcerske banke, kako imajo v poslovalnici v levih mrdavcih pa super duper prijazno osebje in so čisto nasprotje skorumpiranih monopolnih državnih bank in denar kar mečejo za teboj...

Well, moja osebna bančnica na NLB je cool, vse urediva po telefonu, na svoji enoti banke (ki je še zmeraj v rojstnem kraju) pa se ponavadi oglasim za novo leto ali b osebnem podpisu papirjev (kredit). Da ne govorim, da se mi prilagodi z delavnikom, če je potrebno.

Point tega je, da so v glavnem za te stvari krivi človeški faktorji, ki pa so prisotni povsod...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Jaz bi NLB zapustil že iz drugih razlogov. Naj se vidi da se ne pustimo jebat in igrat z davkoplačevalskim denarjem.
Ampak dokler je večina črede pridna se tiste črne ovce ne poznajo kaj dosti.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Glede OSX imam jaz enake težave, sem s pametno kartico dostopal do BankeIN, za novega jabolčka pa ni driverjev, tako da moram zdaj uporabljat "kalkulator", da mi zgenerira enkratni ključ.
Za osebni račun ni problema, ne vem kako je s poslovnim, ker ne vem če kaj drugega razen digitalni certifikat sploh podpira.
Ko se boš oziral okoli po alternativi poglej, da imajo dostop tehnično neodvisen od mašine, recimo z generatorjem enkratnih gesel, ali da ima čitalec podporo OsXu.
Kar se banke tiče nimam nasvetov, poznam samo Banko Koper, ker sem pri njih praktično od rojstva, sem pa nazadnje nekje slišal, da naj bi bili med dražjimi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ah daj, vse je isti šmorn. A misliš da so druge SLO in tuje banke pa socialne ustanove in delujejo na osnovi samarijanstva?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne vem kje problem

nlb, placa redna, limita 15k, kredita 200k, tri akrtice, na vsaki 2k limita, ko pridem dobim kavo, bombone, sparovcek, kemicni..vcasih mi je se dala..

treba je znat. nlb ni edina..je ena od 20. ti pa en od 2 mio.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ah daj, vse je isti šmorn. A misliš da so druge SLO in tuje banke pa socialne ustanove in delujejo na osnovi samarijanstva?
Vsak svojega konja hvali dokler ne pogleda čez planke.
PS: Se ti ni treba trudit z razlago, itd. si jo že x-krat napisal in je brezveze.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Na vseh bankah so nesposobneži, mislim ker ekonomist, ki zna iz jurja naredit dva bo šel pa delat na banko? Na bankah končajo nesposobneži in piflarji, ki so spacal tist ekonomski faks in jih je na voljo več kot varilcev ali zidarjev.
Sem preizkusil že več bank, pa je povsod isto. Če si si že odprl račun, se ne matrat zdaj in menjat, delaj pač elektronsko vse od doma, manj kot jih vidiš, lepše ti bo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ali pa tako, ja.

@sad: ko sem nazadnje izvajal anketo za Aragon na Gorenjski banki sem na kreditnem oddelku naletel na hudo bejbo, ki je celo vedela zakaj je tam. In zdaj naj, po tvoje, zaključim da je GB ena izmrd top bsnk, čeprav vemo kje je njeno mesto?

Pa vas večina sodi banko po tem, koliko zastonj storitev vam da? Če smo iskreni, so se vse SLO banke ( na pol državne bolj, ostale malo manj) navlekle s krediti tajkunov.
Dajte malo cajtenge brati, pa ne rumenega tiska, Lady, Financ in podobnega krepa. Kjer piše, da so se tudi Hypo, Sparkasse, Unicredit navlekle s krediti, katere ne bo nihče plačal.
To, da pa dam banki na letni ravni za njene storitve 20 ali pa 25 EUR pa ni faktro, zaradi katerega bom zamenjal banko, šel čez postopke menjave kartic in odobritev limitov, povsod, kjer imam bindane kartice le te zamenjal...
verjetno nihče ne pomisli, da lastni čas tudi nekaj stane. Zato se uporablja elektronsko bančništvo.

Pa saj je brez veze, važno da se špara, pa naj stane kolikor hoče.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kje imaš banko za 25 EUR letno*?
Na NLB je samo nadomestilo za vodenje računa 24,24 EUR letno. Klik pa 7,80 zraven. Torej že "osnova" je preko 30, kaj šele dejanske storitve.


* - razen Sparkasse
wink-1.gif
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ah daj, vse je isti šmorn. A misliš da so druge SLO in tuje banke pa socialne ustanove in delujejo na osnovi samarijanstva?
Itak, ti se kar tolaži.
Meni osebno je veliko že če se svoje napake, ko se jih odkrije seveda, začne popravljat. Primer Hypo...
V NLB pa očitno ni nič narobe.
http://delo.si/gospodarstvo/makromonitor/neuradno-za-nlb-400-milijonov-evrov.html
tretjič v letu in pol?
Ko so si izplačevali regrese sem si rekel pa naj si jih saj so sedaj spet v plusu, očitno so poštimali. Sem kmalu ugotovil zakaj so imeli par mesecev OK rezultate. Sedaj bo božičnica na vrsti? Eh pa saj so vsi isti.
priden.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Pa pejte hudiča že vsi stran od NLB, ta banka uporablja vaš, naš davkoplačevalski denar in še ga hočejo!!!!!

POJDITE NA DRUGO BANKO.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
daj spokaj se usb ključe prodajat in si dejansko zasluži tistih 500€ mesečno in ne jokaj tukaj
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Če smo iskreni, so se vse SLO banke ( na pol državne bolj, ostale malo manj) navlekle s krediti tajkunov.
Dajte malo cajtenge brati, pa ne rumenega tiska, Lady, Financ in podobnega krepa. Kjer piše, da so se tudi Hypo, Sparkasse, Unicredit navlekle s krediti, katere ne bo nihče plačal.

Hypo, Sparkasse, Unicredit smo tudi davkoplačevalci dokapitalizirali?
stupid-1.gif
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
@cappy stroški nimajo veze z dokapitalizacijo. Dokapitalizacija je potrebna, ker masa kreditov, ki jih je NLB že izdala, vsak dan slabša, zahteva več slabitev (in posledično dodaten kapital). Vsak dan so slabši vsi krediti, ker je trenutno kriza (ne berem Pahorja in ne uporabljam njegovih črtic, da bi vedel, kje trenutno sanjamo da smo).
Drug problem je uveljavitev Basel 3, ki sicez zahteva 6,5% ali 8% (ko ni krize) kapitala, vendar se že sedaj ve, da bodo vse solidne banke MORALE imeti kapitala več. S tem bodo lahko dobile kredite na medbančnem trgu po normalnih cenah, drugače ne.

Banke služijo na različne načine. NLB so pač amaterji z veliko režijo, kar pomeni, da morajo storitve drago računati, da pokrijojo stroške poslovanja (ja cappy s tem se pokriva stroške, ne z dokapitalizacijo). Ker so pa amaterji, nimajo veliko idej kako in katere storitve računati, zato se njih z lahkoto "najde" kako te lupijo. Glede na to, da so vse banke pri nas v lepih marmornih palačah, pa verjetno vse zelo uspešno lupijo.

Drugače je pa tako ali tako znano dejstvo. Ovce se strižejo, ampak nekateri strižejo tako, da ovce bežijo stran, nekateri pa tako, da se pred njim dela vrsta:)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Ksz
jaz bi na avtorjevem mestu poslal en mejl njegovemu nadrejenemu, pa se komu visje, hkrati pa zaprosil za menjavo te osebe za drugo bolj sposobno. Ce to ne naredijo sem pripravljen tudi menjati banko.
Sicer pa sem sam tudi na nlb, do aprila zaradi nsvs najbrz zagotovo, potem bomo pa videli. Je pa najbrz tako kot je roberton napisal. Ce bom samo pol evra mesecno prihranil, se ne grem jagat od banke do banke. Ko bom izbral najugodnejso banko, bodo pa tarife dvignili in bo kar naenkrat najdrazja. Tako je bilo z elektro maribor.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zakaj sanjas..naj si fant sluzi kruh..a ga je treba jebat..pac gres na drug salter

poznat je pa trea spet politiko nlb, ki jo ne..pa palcni sustem,..ki ga ne..pol je pa marsikaj ajsno