Kateri sušilni stroj?

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Aja, o tem zadnjem boschu. Tukaj je cena cca 800eur:

Je pa res, na dolgi rok, če elektronika crkne, ga še pognat ne moreš, ker nima mehanskega programatorja, niti tipke za start.Je se na LCDjčku :)
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Na Boschevi spletni stran.Si preberi izkušnje s tem sušilnim strojem,ki je komaj pršu na trg.Vsi kteri ga imajo.So zelo zadovoljni z njim.Enako,tudi z pralnim strojem Bosch.Nove genercije Home Professional :zmaga:
 
Hja do sedaj smo imeli Gorenje. Pa je po ene 13letih čas za menjavo. Tale 83IL ima vse to kar sem si zadal, pa še kako stvar zraven. Danes sem ga v živo gledal, zadovoljivo sestavljen, materiali..Glede tega nisem tako izbirčen kot pri avtu :)

Potem sem gledal za dobrih 50eur veš boscha s samočistilno funkcijo. Tudi v redu, je pa res da ta in Beko nimata filtra na vratih, ampak na odprtini, posledično je odprtina malce manjša. Govorim o odprtini za nalaganje. Pa odpirati se mora v desno, to sem še pozabil.

No potem za slbih 200 več, pa dobiš boscha ki ima auto-clean. Se pravi kondenzor se čisti z vodo, mucke pa letijo nekam v en zbiralnik, kjer imaš (tako pravijo) za 20 ciklo mir. Kako je to zanesljivo ne vem. Niti nisem ziher, če to res odtehta. Če bi vse delalo b.p. kar nekaj let, potem da.

Ampak potem sem že v rangu AEG i Electrolux. Tam pa ne poznam kaj dosti...


Bega me še ta kondezacijski razred. Vsi govorijo A more bit, potem pa gledal Bosche majo vsi B. ...zaradi plina? A to pomeni , da je kaj slabše posušeno perilo??
Bega me še ta kondezacijski razred. Vsi govorijo A more bit, potem pa gledal Bosche majo vsi B. ...zaradi plina? A to pomeni , da je kaj slabše posušeno perilo??

ja če gledaš nemce potem je vzrok plin, če gledaš italijane ala indesit, ali pa hotpoint/aristona ki je whirlpool, tam je plin še vedno 134, so pa ti stroji volumsko večji napram konkurentom (dobiš 10 kg zverine brez problema), majo pa slabši sistem TČ in posledično slabše osušijo.

Ja če je kondenzacijski razred A potem je suho, če je B, je nekoliko bolj vlažno. Lahk tud sušiš do vlažnosti kot jo ma sušilc ki ima učinkovitost A, sam boš sušil dalj časa. Upoštevaj da je perilo ki je recimo posušeno v sušilcu ki ima učinkovitost A, osušeno v 90, morda kak procent več, torej imaš vsebnost vlage pod 10 %, če sušiš v sušilcu klase B, je učinkovitost sušenja 80%.


še nekaj ti gorenejvi so v bistvu atag. je blo to 1x a siolu. Atag je pač njihov brand, verjento so jih pomagali razviti itd.... vglavnm stroji ne izgledajo slabo, mene bolj skrbi sama izdelava, kakovost aparata itd. Mi mamo pralca 9845 in je obup od obupa
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Aha, jaz imam oba gorenjeva stroja, delata 14 let že. Ok sušilec je bil že dokaj kmalu v štartu mal 'čuden', ker se mi zdi niso takrat še imeli dobre tehnologije. Vse se je vseskozi basalo itd..voda po tleh in tako dalje. Pralc pa b.p. En jermen, pa stikalo na vratih v vseh teh letih.

Sem šel včeraj mal v big bang, pa nisem kaj dosti izvedel. Razen to, da če maš smolo, se lahko vse pokvari :)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Na Boschevi spletni stran.Si preberi izkušnje s tem sušilnim strojem,ki je komaj pršu na trg.Vsi kteri ga imajo.So zelo zadovoljni z njim.Enako,tudi z pralnim strojem Bosch.Nove genercije Home Professional :zmaga:
Logično da ga bodo hvalili, če je Boscheva spletna stran. Philipsovo so ukinili, ko so začeli grdo govoriti o znamki :evil:
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
A se vam tale zdi dober deal??


Nagibam se k tem samo-čistilnem sistemu. Sicer taje tak, da tudi v vratih nima več filtra, ampak je samo spodaj en zbirni, ki naj bi ga na 2o pranj očistil. Če vse to špila, je to to.

Ne vem pa kaj je fora s temi inverter motorji. Malo gledam, pa recimo nižji rang ima tak motor, najvišji rang pa ne. Nižji rang ima stopnjo učinkovitosti kondenzacije A, višji rang pa B. Sicer je razlika v konkretnem primeru 3%, tako da verjamem, da to se to sploh ne opazi.
 
A se vam tale zdi dober deal??


Nagibam se k tem samo-čistilnem sistemu. Sicer taje tak, da tudi v vratih nima več filtra, ampak je samo spodaj en zbirni, ki naj bi ga na 2o pranj očistil. Če vse to špila, je to to.

Ne vem pa kaj je fora s temi inverter motorji. Malo gledam, pa recimo nižji rang ima tak motor, najvišji rang pa ne. Nižji rang ima stopnjo učinkovitosti kondenzacije A, višji rang pa B. Sicer je razlika v konkretnem primeru 3%, tako da verjamem, da to se to sploh ne opazi.

Ne vem pa kaj je fora s temi inverter motorji. Malo gledam, pa recimo nižji rang ima tak motor, najvišji rang pa ne. Nižji rang ima stopnjo učinkovitosti kondenzacije A, višji rang pa B. Sicer je razlika v konkretnem primeru 3%, tako da verjamem, da to se to sploh ne opazi.

invertni so tišji, daljša življenska doba, ter manjša poraba. Invertni motorji se vgrajujejo v vse malo bolj spodobne mašine. Tudi tisti pri vrhu jih imajo, samo mogoče tega ne obešajo na velik zvon. Pri ščetkah je nevarnost samožiga in če maš TČ zna biti kar pestro..... saj veš tam maš pol kile plina

ko si gledal tiste stopnje..a sta mela sušilca enako kiletažo? Sicer se lahk tolažiš da je to ča testni program in zelo verjento boš sušil na kakem bolj navadnem. Tako da če so take zanemarljjive razlike
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
beko. Smeg je kenslal gorenje, ne sodeluje več z njim. Kar nekaj bele tehnike (kaki hladilniki, nekaj pralcev tam iz vrha, sušilci) so bekovi. Bi si pa upal trditi da so verjento bolj kakovostno narejeni kt za beko. Pa cenovno (ti aparati) tud niso nek bavbav
Ma to sem potem tudi sam ugotovil. Kar me je malo odvrnilo od njihove ponudbe. V Italiji se jih ugodno dobi. Sem pa glih zamenjal pomivalca za Smegov ST3339L in sem dal 570€, pri nas je pa nekaj čez 1100€.... :O
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Edina slabost Bosch sušilca je.Da vrti samo v DESNO.Obratno nč.Kar za rjuhe prevleke ni fajn.Se zamota v klobčič.In pol sam klobčič vrti.In dobiš ven mečkanko na polno...
Miele,Aeg,Elektrolux in Gorenje.Vem da obračajo boben v obe smeri.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
To sem videl ja. Nekako to opravičujejo z asimetrično obliko bobna oz. tistih prečk v njem. Samo ne vem, če je to enako dobro kot reverzibilno gibanje bobna. Zato sem se odločil za gorenje, model 83ILS, je bla v redu cena, pa da vidimo :)
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Sem imel Boscha pred Miele.In sem ga samo zaradi tega zamenjal.Ker se je skor vedno, zamotalo v klobčič.Od kar imam Miele.Se še ni zamotalo in nardilo klobčič.Ker vrti v obe smeri boben.:zmaga:
 
Ma to sem potem tudi sam ugotovil. Kar me je malo odvrnilo od njihove ponudbe. V Italiji se jih ugodno dobi. Sem pa glih zamenjal pomivalca za Smegov ST3339L in sem dal 570€, pri nas je pa nekaj čez 1100€.... :O

čestitke. Letos oktobra bo 2 leti kar mam sta 4525. 45 cm zadevšna, takrat pod akcijo (v sosednji ita je bi takrat fajn dražji), dela 2,3 na dan. Edin fiksiran ni med elemente, zato se sem in tja premakne. Ima že nov sistem swing washa, odpiranje vrat, krajšanje programov, ogromno placa in jaz sem zadovoljen u nulo

btw kje si pa nabavu pomivalca? jaz sem ga na opremacenter