Kateri nov manjši avto.

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Citroen ima fiksni popust katerega dobiš kak stopiš skozi vrata, potem pa še nekaj variabilnega - tlko da ti ceno zaokroži na lepo številko.
za c4 picasoja vem točne številke kak imajo... za druge žal ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dem

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Šli bomo na ogled Citroena C3. Kakšen nasvet? Koliko % popusta se da približno izpogajati pri njih? Na Citroene se prav nič ne spoznam, gledam pa njihov cenik;

Če zberem opremo Feel: vzvratna kamera + parkirni senzorji 950€, samo parkirkni senzorji 250€
Oprema shine: Kamera 250€ (senzorje verjetno že ima?)

potemtakem bi morali senzoji in kamera pri opremi Feel stati samo 500€.

A kupuješ avto ali popust? Popust je odvisen od načina plačila, gotovina, leasing, menjava staro za novo, ni splošne formule koliko popusta ti ponudijo. V Mariboru vem, da dajo popusta za celotno maržo pa še vinjeto in zimske gume dobiš tak da poskusi tam....
 
  • Všeč mi je
Reactions: dem

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Približno se verjetno ve koliko % gre dol glede na ceno iz konfiguratorja, ne glede na način plačila... Oz. lahko povejo vsaj tisti ki so avto dejansko kupili... Me ne zanima v detajle, ampak samo približno.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Lizing popust je kaplja v morje. Po redni ceni itak nobeden nič ne proda. Kar pomeni, da je redna cena samo osnova za izračun odbitne franšize in preplačilo kasko zavarovanja.

Pri Fordu sem dobil 5.000 eur popusta na avto po naročilu. Če zdaj kupiš avto iz zaloge dobiš do 10300 eur popusta.(govorim za Ford mondeo). Na odličen avto dajo 1/3 popusta no zdaj pa si preračunajte koliko so dejansko vredni avti, ki imajo ceno po ceniku tam okrog 30.000 eur. Pa še s tem popustom garantirano zaslužijo za preživetje. Pa država pobere 22% ddv.
1551629075313.png
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Teh 10300 popusta je samo, da te pritegne. Toliko popusta se od dalec ne vidis. Ce grem sedaj v salon in recem, naj mi da avto s tocno toliko popusta, bom sel praznih rok ven.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Pogledali smo C3 in Polota. Oba s primerljivo opremo prideta na koncu približno enako (Pri VW imajo nekajboljše pogoje na leasing - manj preplačila). Ampak ali je noro dajati za avto tega ranga 14-15k? Ampak vstopni modeli so res bolj goli kot ne:/

In pa kaj izbrati če bi se odločili za Pola? 1.0 atmosferc ali 1.0 TSI?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Pa majstore, kje ti živiš. Na trgu je celi kup 1.0 - 1.2 atmosferskih motorjev. Za normalno uporabo v majhnih avtomobilih čisto dovolj. Zelo pozitivno me je presenetila Ford fiesta 1.1 3 cilindrski motor in 85 PS. Dokler ne pogledaš v prometno in pod pokrov motorja misliš da voziš 1.6 4 cilindraša. S to opombo da se 1.1 motor vrti z neverjetno lahkoto. Ta motor bi bil še za alteraše..... :)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Pogledali smo C3 in Polota. Oba s primerljivo opremo prideta na koncu približno enako (Pri VW imajo nekajboljše pogoje na leasing - manj preplačila). Ampak ali je noro dajati za avto tega ranga 14-15k? Ampak vstopni modeli so res bolj goli kot ne:/

In pa kaj izbrati če bi se odločili za Pola? 1.0 atmosferc ali 1.0 TSI?

Smo pred kratkim doma kupovali tak avto. Iz začetnih optimističnih 11k smo prisli na 14k€. Pod tem zneskom je res bolj bogo.
Na koncu smo se odločili za polota 1.0 tsi.

Kar se tvoje dileme tiče je odgovor kje se bo ta avto vozil. Če dosti na AC, potem obvezno tsi. Za vse ostalo bo atmosferski čisto ok.
Ker pred polotom smo imeli malo gajbico z atmosferskim in to je pogreb na ac in visoka poraba. Tsi pa lepo leti, povprečna zaenkrat je 5.3l.
Smo pa prevohali vse v tem razredu in polo je z naskokom največ avta za tak denar.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Pa majstore, kje ti živiš. Na trgu je celi kup 1.0 - 1.2 atmosferskih motorjev. Za normalno uporabo v majhnih avtomobilih čisto dovolj. Zelo pozitivno me je presenetila Ford fiesta 1.1 3 cilindrski motor in 85 PS. Dokler ne pogledaš v prometno in pod pokrov motorja misliš da voziš 1.6 4 cilindraša. S to opombo da se 1.1 motor vrti z neverjetno lahkoto. Ta motor bi bil še za alteraše..... :)

Se hecaš ane? Imamo enega takega doma. Citroenov 1.2 82 ponijev v C3. Totalna jajca od motorja... Gre dobesedno nikamor, ropota ko dizl, da spelješ rabiš skorda gas do daske... Pa to so opažanja moje žene, ne mene. Je pa res, da za po mestu s to porabo je pa ok :p

In ne, nisem alter dirkač ki rabi 500 konjev da se avto premakne, tudi moj wagen je samo 1.6 atmosferc. Pa je raketa za ta jajčka od tricilindra...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Tud tle sva za zeno pregledala vec al manj vse tamale avtomobile. Na koncu je zmagu polo, 1.0 tsi 96km, skor polno nalozen (manjka full led pa panorama, ma pa recimo digitalno amaturko pa beats audio) za 15k. Se pa caka na polota pol leta