Rabljen mali avto do 4500EUR

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Torej... Kaj predlagate v tem cenovnem rangu? Izbire je ogromno. Zaenkrat je v ožjem izboru Corsa, Fiesta, Polo, Clio in Punto. Cenovno ni nekih velikih odstopanj. Za izgled mi dol visi. Zanima me predvsem kateri je največji šparovček glede vzdrževanja (kako je s ceno rezervnih delov...) in kako je s pokvarljivostjo (kakšne pogoste okvare?). Mašina bi bila bencinar (1.2, 1.4) s 70+ konji. Glede dodatne opreme mi je bolj kot ne vseeno oziroma je zaželjeno le tisto najbolj osnovno - 2x airbag in klima.

Trenutno imamo ogledanega Cliota 1.2 16V. Kako je s temi mašinami? Glede na pripovedi mi Clioti ne dišijo ravno najbolj. Kakšno objektivno mnenje lastnika?

Katere mašine so najbolj varčne glede porabe? Ne pričakujem unih čudežnih porab pod 3.2l
grin1.gif
... verjetno se gibljejo nekje med 6 in 7l pri normalni vožnji. Ali se motim?

Že vnaprej hvala za objektivne odgovore
wink-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Trenutno imamo ogledanega Cliota 1.2 16V. Kako je s temi mašinami? Glede na pripovedi mi Clioti ne dišijo ravno najbolj. Kakšno objektivno mnenje lastnika?

Ne vem kaj si slišal in kaj bi rad slišal. Meni se v 112k kkm ni pokvarilo še čisto nič in še vedno gre kot nov. Za sabo ima 3 redne servise in to je to. Ploščice sem menjal pri 105kkm. Zanič so edino določeni materiali v notranjosti ("usnjen" volan, ki ni vreden imena). Pije mi nekje okrog 6 in do 6.5 pozimi. Kakšen letnik pa kupuješ? Slišal sem, da prvi letniki niso bili tako zanesljivi in so bili menda precej občutljivi na gorivo in servise. Pa cliota se splača s kakšno boljšo opremo, ker so sedeži potem veliko boljši. Imam tudi ibizo 1.4 l. 2001 in je clio veliko cenejši za vzdrževanje, pije manj in je precej bolj poskočen in tih.
 

sql37

Zelenc'
21. sep 2009
2
0
1
Poglej za kakšnega Puntota z 1.3 Multijet mašino. Sam ga imam, pije pa od 3.9 do 4.1 litrov s prižgano klimo.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
@ Speedy

Imamo doma enega TDI-ja (1.9), pa je res ql mašina kar se tiče varčnosti, samo na žalost Polotov z 1.4TDI ni kaj veliko v tem cenovnem rangu. Glede na to, da bo to tretji avto pri bajti ne vem če se splača plačevat več za dizla (dražji servis, dražja nakupna cena...). Drugače imamo dome še enega Polota 2002 z 1.4 mašino ampak ga imamo šele pol leta, tako da na dolgi rok še ne vemo kako se obnese. Zaenkrat je ql. Glede porabe se mi je pa zdelo da bo nekaj takega, glede na to da moja zdajšna VAG 1.4 mašina poje nekaj čez 7.

@ brgo

Rad bi slišal same pohvale
grin1.gif
(beri: nisem obremenjen s predsodki ali znamkami) Slišal sem pa kar nekaj kritik glede elektronike. Za zadnjega ki mi je jamral vem da je imel 1.5 dizla, zato sprašujem še za bencinarje, če je kaj bolje. Plastika v notranjosti mi ni bistvenega pomena, tako da to ne bi smel biti problem. Letnik bi bil pa tam nekje 2002 pa do 2004, odvisno od kilometrov in opreme - pri katerih letnikih naj bi se še pojavljali problemi? Koliko te pridejo redni servisi?

@sql37
Sem gledal Puntote in so te 1.3 mašine kar pogoste - tudi cenovno so kar ugodni. Glede na to da ima tvoj že 110k prevoženih - kakšne izredne težave? Cene rednih servisov in velikega servisa (na 90k?).


Še kakšno mnenje glede Corse in Fieste?

Zaenkrat hvala za odgovore. Vidim da bo kar težka odločitev
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Fiesta je prostorna in daleč najboljše podvozje. Plastika noter bolj povprečna, sedeži vsaj v osnovnih opremah pa navaden ploh.
grin1.gif

Ker te ABS in več airbagov ne matra, bi jaz izbral Fiesto. Le te dobiš brez problema z 2x airbag in klimo.

Poraba bo pri vseh približno enaka, par deci gor ali dol.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Clio1.2 16V, letnik 2002. Avto je bil kupljen nov, trenutno ima za sabo okrog 75.000km.
Uporablja se predvsem za krajše vožnje (do 20km) v 95% in ostalo kakšna daljša razdalja, okrog 100km na en mah. Poraba se giblje okrog 7l /100km ali celo še kaj manj, s tem, da je avto v svoji življenski dobi videl rdeče polje pri obratih samo mogoče ene 5x pa še to zato, ker sem ga namenoma malo "pritisnil". Da avto ni ultra hiter ti pove že dejstvo, da ima samo 1.2 motor. Za avtocesto to ni primeren avto, sploh pa ne v primeru, da se v njem pelje več oseb. Poraba hitro naraste še za dodatna 2l na 100km, saj moraš držat v manjši (avtocestni) hribček do konca gas, da sploh obrdžiš konstantno hitrost 100-110kmh.
Kar se pa tiče okvar, moram reči, da je bila še preden je bil avto star 6 mesecev, reklamacija za el. pomik stekel (pa še to ima samo spredaj), ker nekaj ni bilo čisto v redu. Drugače pa vmes crknila vodna pumpa pa kakšne malenkosti. Enkrat nas je pustil na cesti in je vleka prišla po avto.. Razlog je pa bil nekaj s svečkami če se dobro spomnim, in sicer pri 40.000km. Kar naenkrat je bil brez moči in kontrolna lučka (oranžna) za motor se je prižgala.
Je pa ena stvar... Motor spije nenormalno veliko olja. Zakaj je temu tako ne vem, vendar na vsakih 5000km dolivam okrog 2l olja.
Overall.. Avto je OK, za vozit tudi ok, vendar nič posebnega, model, ki ga pa opisujem je praktično brez vsakršne opreme.. Edino kar ima je ABS, 2x AirBag in pa električni pomik stekel (pa še to smao za prednje vrata).

Dočim je sodelavec svojega cliota 1.5 dCi prodal, ker je imel z njim skoraj vsak mesec neke (večje) težave in mu je prekipelo.
Očitno je zelo odvisno kako naletiš.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Od katere opreme ni več plohov namest zicov?
grin1.gif
Prostornost mi je pri Fiesti takoj padla v oko. Ima mogoče kdo izkušnje z uvozom iz tujine, ker je kar nekaj avtomobilov s potrjenimi servisnimi knjižicami in relativno malo kilometrov. Se da kje preverit koliko je realno prevoženih?

primer: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3051521&show=1
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Nimam pojma kako je z elektroniko in kateri letniki so uredu (jaz imam letnik 2006 in očitno nima več nobenih omembe vrednih napak). Bojda je bila klasična tovarniška napaka odpoved vžigalnih tuljav. Olja mi prav tako na servisni interval (30kkm) ne spije niti štamperle, sem pa slišal da kakšni starejši letniki znajo tudi kaj spit. Tudi bencina mi očitno porabi precej manj kot nekomu pred mano, ki ima letnik 2002. Jaz sicer nisem ravno ovira na cesti, prej obratno, in ga težko spravim kaj veliko čez 6l, pa tudi tako blazno švoh ni (v primerjavi z ibizo 1.4 je raketa, ga je pa treba znat vozit s primernimi obrati). Uradni servis je drag, pri lokalcu pa kot za vsak drug avto tega ranga (olje pa fitri stanejo kolikor stanejo). Recimo pa če boš kdaj menjal lambda sondo je 2x cenejša kot za polo/ibizo, svečke so tudi nekje 3x cenejše itd.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Od katere opreme ni več plohov namest zicov?
grin1.gif
Pojma nimam. Se nisem toliko poglabljal v to. V glavnem, če dobiš plohe je bolje, da si privezan, sicer boš v vsakem ovinku s sedeža zdrsnil.
grin1.gif

Če je le možno 1.4i, še ta je prešvohen, ne vem kakšna nepremičnina si šele z 1.3i.

PS: Tile sedeži na tem avtu z oglasa so plohi.
rolleyes-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Vem za Corso z 24.000km , 1 lastnik, 2004 letnik,avtomatska klima, radio cd... avto ful lep, 5.500€ . Danes sem ga dobil...jutri oz v Soboto bo imel verjetno že novega lastnika.

Če te zanima, javi na PM.Lahko tudi na obroke.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Vem za Corso z 24.000km , 1 lastnik, 2004 letnik,avtomatska klima, radio cd... avto ful lep, 5.500€ . Danes sem ga dobil...jutri oz v Soboto bo imel verjetno že novega lastnika.

Če te zanima, javi na PM.Lahko tudi na obroke.

Za ta dnar jaz zrihtam cliota Storia 1.2 16v letnik 2007 je pa res da ima 39.000 km :D
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Verjamem, saj dobiti se da marsikej, samo nekateri se prodajo hitro, nekateri se pa prodajajo dolgo.
Razlogi so jasni
grin1.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Me malce zanima Auris
grin1.gif
. Koliko bi ocenil Yarisa, letnik 3/2006, 1.3 benz., 35tkm, pleh bo zrihtan naslednji mesec (toča), redno servisiran, vse račune dobiš v roko?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Mi smo sodelavki za odhod v penzion kupili Cliota (1.4 RT oprema) za 50 EUR.

Preostanek 4.450 pa si pustiš za bencin in stroške.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Trend oprema pri Fiesti bo prva ko ne bo plohov
smile-1.gif


Al pa Ghia, ampak trend ma kao mal bolj športno naravnano opremo...

pa 1.4 je najboljši mlinček zanjo. Poleg 2.0 150KM
grin1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Vem za Corso z 24.000km , 1 lastnik, 2004 letnik,avtomatska klima, radio cd... avto ful lep, 5.500€ . Danes sem ga dobil...jutri oz v Soboto bo imel verjetno že novega lastnika.

Če te zanima, javi na PM.Lahko tudi na obroke.

Je tole ze prodano? Kaj vec info? Izgleda zanimivo ...
zmaga.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pojma nimam, sem bil frej že od Petka...ti javim v Pon. če je še ali ne.