Kateri nov manjši avto.

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Malo je smesna izjava, da ima od opreme prakticno vse... izjema pa so taksne zadeve, ki jih imajo danes res ze skoraj vsi avtomobili, ce le ni najbolj oskubljen nivo opreme :) ... elektricno odpiranje stekel (prednjih in zadnjih), ABS, ESP in daljinsko centralno zaklepanje ter vgrajen radio dandanes ni vec "prakticno vse" :) ...

Poglej si kaj ''nujnega'' ponuja Citroen v višjih rangih opreme. Ima ABS, REF, AFU, ESP, Hill Assist, opozorilnik nenamernega menjavanja voznega pasu, ... LED dnevne luči, zadnji senzorji,...

Ta tvoj kolega pa je CAR:aplauz: In kaj ima vse od NUJNE dodatne opreme da je neklepal do 15k če lahko poveš prosim?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Problem je samo v izjavi "da ima od opreme prakticno vse..." :cool: ... kar nikakor ne drzi ... Seznam dodatne opreme je danes lahko zelo dolg... Sedaj to, kaj je NUJNA dodatna oprema, ne razmumem najbolje... Pac enemu je nujno to, da ima daljisnko centralno zaklepanje, drugemu pa, da ima prilagodljive LED zaromete, tretjemu, da ima radarski tempomat ... Taki, ki imajo "od opreme prakticno vse" so bolj na koncu cenika...
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Tako kot sem ti rekel: preden napadaš si preberi kaj pri Citroenu pri C3 sploh ponujajo; to kar ti naštevaš pri njih sploh ni možno dobiti oz. vsaj v ponudbi nimajo.
Vse kar bi ta avto še lahko imel je: sistem za nadzor mrtvega kota, samozatemnitveno vzvratno ogledalo, ogrevanje prednjih sedežev, panoramsko steklo, vzvratno kamero, prostoročni vstop in zagon vozila in sekvenčni pomik zadnjih stekel s funkcijo proti priprtju, avtomatske brisalce + luči in navigacijo.

EDIT: ima pa tempomat - navadni:valjamse:

Oprosti ampak nič od tega ni tako nujno imeti v MANJŠEM MESTNEM avtomobilu, ki na leto nardi max 10k km. Ampak 100 ljudi, 100 čudi:p
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Avtomatske brisalce, trdi disk, touch screen, navi, kamero, prilagodljive luči levo-desno med vožnjo, memory sedeže in volan, el. pomik vsega pa še kup drugih zadev... imam jaz na 9 let starem avtu. Tako, da če nekdo napiše, da ima vso opremo "razen avtomatskih brisalcev" je res hecno za sodobni čas. :)
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Avtomatske brisalce, trdi disk, touch screen, navi, kamero, prilagodljive luči levo-desno med vožnjo, memory sedeže in volan, el. pomik vsega pa še kup drugih zadev... imam jaz na 9 let starem avtu. Tako, da če nekdo napiše, da ima vso opremo "razen avtomatskih brisalcev" je res hecno za sodobni čas. :)

Pa je bil tvoj avto takrat 10-15 k€? Pa je tvoj avto mestni avto?
Dej prosim te, falil si bistvo...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tako kot sem ti rekel: preden napadaš si preberi kaj pri Citroenu pri C3 sploh ponujajo; to kar ti naštevaš pri njih sploh ni možno dobiti oz. vsaj v ponudbi nimajo.
Vse kar bi ta avto še lahko imel je: sistem za nadzor mrtvega kota, samozatemnitveno vzvratno ogledalo, ogrevanje prednjih sedežev, panoramsko steklo, vzvratno kamero, prostoročni vstop in zagon vozila in sekvenčni pomik zadnjih stekel s funkcijo proti priprtju, avtomatske brisalce + luči in navigacijo.

EDIT: ima pa tempomat - navadni:valjamse:

Oprosti ampak nič od tega ni tako nujno imeti v MANJŠEM MESTNEM avtomobilu, ki na leto nardi max 10k km. Ampak 100 ljudi, 100 čudi:p

Nic ne napadam ... Se vedno trdim, da izjava " ima od opreme prakticno vse..." ni na mestu... ker to ni res ... In to, kaj vse nudi Citroen me niti ne zanima ... ;):nazdravje:

Sicer pa si nastel (ali nastela - glede na nick, nisem preprican :) ) ... se precej opreme, ki je se mozna... in zato pravim, da je dalec od tega, bi imel "od opreme prakticno vse" ... :oops: ...

Konec koncev niti ni pomembno, kaj vse ima :)
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
za 15k mestni avto imaš tudi že avtomatske brisalce ...
Imaš; ampak mislim da avtor teme kupuje avto do 12k€ in ne 15k....

Nic ne napadam ... Se vedno trdim, da izjava " ima od opreme prakticno vse..." ni na mestu... ker to ni res ... In to, kaj vse nudi Citroen me niti ne zanima ... ;):nazdravje:

Sicer pa si nastel (ali nastela - glede na nick, nisem preprican :) ) ... se precej opreme, ki je se mozna... in zato pravim, da je dalec od tega, bi imel "od opreme prakticno vse" ... :oops: ...

Konec koncev niti ni pomembno, kaj vse ima :)

Sem kar lepo naštel (;)) kar še dodatno lahko kupiš, ampak ker sva tudi midva kupovala do cca 12k (tako kot avtor teme) teh stvari nisva dala notri ker se mi ne zdijo pomembne, edina prednost teh stvari ki sem ti jih naštel je da bi se lahko na alterju pohvalil da ima od moje avto VSO opremo:aplauz::nazdravje:

EDIT: aja pa spet ne vem če bi moje ''bahanje'' veljajo, glede na to da ni moj avto ampak od moje:oops::oops:
 
Nazadnje urejeno:

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Majhen avto z top opremo in normalno ceno .Mitsubishi Space Star .Sploh tisti z 1.2 masino in vso opremo. Kot drugi izbor Suzuki Baleno.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Brati teme o izkanju nasvetov je vedno zanimivo.
Sploh ko ljudje iscejo druga mnenja, preference pa nobene.
Ali Clio zaradi velikosti? ali cim vecji avto za manj denarja, kaksna bo namembnost avtomobila (prvi, drugi avto, pomozni avto itd), kilometri, uporavbnost itd. Nic. In potem salve raznoraznih odgovorov ki "pucajo" v vse smeri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krofica in Kamele0N

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.151
5.756
113
pri taščici
Čakam na cizy da uleti in reče magične besede.....1.9TDI :evil:
1.2 tsi
Ce je ona
Ce je on, potem 2.0 tsi, je sicer bodo problemi pri speljevanju pred semaforjem.
Ce bi jaz kupoval mestni avto, in bi imel nekaj spage ,za dodatno opremo bi zaviranje v sili imelo prednost pred led lucmi, pa avtomatsko dolgile kratke, radarski tempomat po mestu s kvackalico tudi najbrz ne pride do izraza. Tako da ....
Ce te znanost resi pred lastno povrsnostjo in nekemu pescu resi zivljenje ali tvoj karambol nekomu v rit, je pa dobrodoslo
 
Nazadnje urejeno:

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ponudbo smo malo pregledali in prišli do teh favoritev:

Citroen C3 1.2 PureTech 82
Renault Clio TCe 90
Škoda Rapid Spaceback 1.0TSI

Polo zna biti malo predrag, Swift pa nam vizualno nikakor ne potegne.

Kakšne so kaj izkušnje s C3 motorji in avti nasploh?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
C3 v tej izvedbi je edini brez turbine, kar je lahko plus, če se bo vozilo uporabljalo na kratke vožnje. Poleti se malo čuti podhranjenost s konji ob vklopu klima kompresorja. Zaenkrat niso znane kake hujše težave glede kvalitete in zanesljivosti. Mene osebno moti, da ni mogoče upravljati prezračevanje(hlajenje in gretje) vozila s fizičnimi tipkami ampak samo prek "tač" zaslona. V novejših avtih Citroen spet uvaja fizične tipke kar je plus....
 

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
Fabio nabav....je prenovljena in ima fajn opremo...je pa res, da za 12keu ne bos dobil super duper opreme....
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Šli bomo na ogled Citroena C3. Kakšen nasvet? Koliko % popusta se da približno izpogajati pri njih? Na Citroene se prav nič ne spoznam, gledam pa njihov cenik;

Če zberem opremo Feel: vzvratna kamera + parkirni senzorji 950€, samo parkirkni senzorji 250€
Oprema shine: Kamera 250€ (senzorje verjetno že ima?)

potemtakem bi morali senzoji in kamera pri opremi Feel stati samo 500€.