Kateri karavan do 18.000 eur

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
očitno ne pišem dovolj jasno. Itak da se noben Renault ne proda po ceni v ceniku.

Če kar ene cifre dam, recimo da Clio po ceniku stane 15k, v resnici pa se na avto.net prodaja za 13k. Če si ga kupil avgusta si dal 5k(gotovina)+8k z x% obresti za financiranje ali pa 13k v gotovini. Če si ga kupil v septembru si dal 5k (gotovina)+8k z 0% obresti za financiranje ali 13k za gotovino. S tem da je višina in dolžina financiranja omejena. In če sem pravilno obveščen Renault ne sodeluje več z raznimi Hypo itd ampak ima sedaj za financiranje lastno banko.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja kok je pa to grdo...
d055.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
ja space shuttle itak. Kdo pri zdravi pameti kupi to skupocalo od avta pardon space shutlla. Si predstavljaš, da moraš ponoči gledat v vse te lučke? Pa itak je predrag. Meja je do 18.000 eur. A veste brati in hkrati razumete kaj preberete?
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Ja, meja je maksimalno 18.000 €. Klinc, že to mi ja za avto veliko, ampak Ok. Francozov se bom izognil. Morda sem krivičen in sem imel smolo s Xsaro. Kako je z Opli sedaj. Ali so z njimi še vedno težave kot pred leti, ali je sedaj OK. Imel sem Forda in mi je bil OK. Toyota se mi zdi najboljša, je pa najdražja od teh, pa manj KM ima kot Focus in Astra. Torej?
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Ja, meja je maksimalno 18.000 €. Klinc, že to mi ja za avto veliko, ampak Ok. Francozov se bom izognil. Morda sem krivičen in sem imel smolo s Xsaro. Kako je z Opli sedaj. Ali so z njimi še vedno težave kot pred leti, ali je sedaj OK. Imel sem Forda in mi je bil OK. Toyota se mi zdi najboljša, je pa najdražja od teh, pa manj KM ima kot Focus in Astra. Torej?
Sem lepo napisal zakaj tega ! Nisem pa napisal da ga mora!
stupid-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
S Focusom pomoje ne boš falil.

Sicer je meni novi grd ampak karavan kar soliden za pogledat z malo več opreme in dodatki. Glede zanesljivosti sem imel pa izredno dobre izkušnje s Fordom, tako da jih še kdaj pogledam, samo trenutno nimajo nič zame, mogoče Focus ST karavanček.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Ja, meja je maksimalno 18.000 €. Klinc, že to mi ja za avto veliko, ampak Ok. Francozov se bom izognil. Morda sem krivičen in sem imel smolo s Xsaro. Kako je z Opli sedaj. Ali so z njimi še vedno težave kot pred leti, ali je sedaj OK. Imel sem Forda in mi je bil OK. Toyota se mi zdi najboljša, je pa najdražja od teh, pa manj KM ima kot Focus in Astra. Torej?

Opla se probaj izognit. Ker je nekje na nivoju PSA ali pa nižje. Renault je z zdajšnjimi modeli bistveno kvalitetnejši kot smo ga bili vajeni do zdaj. Moj predlog Škoda Octavia combi največ avta za ta denar.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Toyota auris, menjava olja in filtra je od 200-250eur. Ostale primerljive znamke, pol manj. Korejcev ne poznam. Ja iz prve roke.

nekaj na brzino našel......v testih na koncu najdete tudi cene rednega servisiranja(kar ponavadi ni samo olje in fiter), s tem da so izračuni delani za Toyoto za 15K ali 1L, Ford 20K ali 1L, Opel pa celo 30K ali 2L........:

http://www.siol.net/avtomoto/testi/avtomobili/2013/09/toyota_auris_touring_sports.aspx
http://www.siol.net/avtomoto/testi/avtomobili/2010/06/toyota_auris.aspx
http://www.siol.net/avtomoto/testi/avtomobili/2013/02/opel_astra_sedan.aspx
http://www.siol.net/avtomoto/testi/avtomobili/2010/01/ford_focus_2_0_tdci.aspx
http://www.siol.net/avtomoto/testi/avtomobili/2012/06/ford_focus_4v.aspx
 
Nazadnje urejeno:

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
@corsol
@ggg
Na stroške servisov sploh nisem bil pozoren. Bom tudi to upošteval, če so večje razlike.
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Če boš lastnik avta več časa kot traja garancija je priporočljivo menjati vsaj olje in filter na 15k ali 1 leto. Tako bi jaz delal.
Podaljšuješ si življenjsko dobo turbine, ki pa v slučaju okvare ni tako poceni.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Skodo octavijo pazi, da vzames s posamicnim vzmetenjem zadaj (mislim, da 2.0 dizel in vecji bencinarji), ker toga prema je neudobna za znoret. Avto se maje po ovinkih kot star pijanec, neravnine pa ne pobira cisto nic. Posamicno vzmetenje to resi.

Itak bo najbolje, da naredis seznam vozil in gres na testne voznje. Tisti, ki bo najbolj vsec vzames, ker na koncu so razlike v tem razredu najmanjse. Jaz tudi nimam pojma kaj bi vzel za ta denar. Najbrz se zmeraj suzukija s cross.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Jaz bi počakal prenovljenega Focusa 1.5 Ecoboost. Stari 1.6 je bil kar ugoden, nekje v tem cenovnem rangu s Titanium opremo.

lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Ker se turbobencinarji približujejo turbodizlom......oz samo še malenkost več popijejo
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Toyota auris, menjava olja in filtra je od 200-250eur. Ostale primerljive znamke, pol manj. Korejcev ne poznam. Ja iz prve roke.

Ni res.
Servisi (in ne le menjava olja in filtra) so (OK, sodim po avtu iz podpisa, a vseeno) izmenjaje cca 180 in cca 260€ ... Če privlečeš svoje olje s sabo, obakrat odbiješ po cca 60€ ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Skodo octavijo pazi, da vzames s posamicnim vzmetenjem zadaj (mislim, da 2.0 dizel in vecji bencinarji), ker toga prema je neudobna za znoret. Avto se maje po ovinkih kot star pijanec, neravnine pa ne pobira cisto nic. Posamicno vzmetenje to resi.
hysterical-1.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Skodo octavijo pazi, da vzames s posamicnim vzmetenjem zadaj (mislim, da 2.0 dizel in vecji bencinarji), ker toga prema je neudobna za znoret. Avto se maje po ovinkih kot star pijanec, neravnine pa ne pobira cisto nic. Posamicno vzmetenje to resi.
hysterical-1.gif

kaj češ experti na Alterju.