xsara picasso/astra classic/fusion/kangoo???

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
govoril sem o astri classic (prejšnji model), ki se še izdeluje in jo dobiš za taki dnar.

zaenkrat sta favorita ford fusion in hyundai matrix (z dovolj velikimi prtljažniki za voziček). fiat punto grande je tudi na seznamu, a po mojem prtljažnik ni dovolj velik.

nisem pa še nobenega vozil.
bomo videli.

suzuki ignis ma premali prtljažnik.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
je varjanta, ja. samo se malo bojim korejca. nekak sem bolj na evropske vržen.
za fusiona vem, da nima opore za levo nogo, sem prebral na enem testu.
saj, kot pravim, picasso bi bil carski, a je malo izven budžeta (2000 eur), fusion je not.
matrixa je mel ata od bivše, pa je bil kr dober avtek, ja. še zdaj jim služi (4 leta).
Eno vprašanje. Gledaš za Fusionom, kateri je v bistvu prepakirana Fiesta. Tehnika, itd. je vse isto, le da je fancy višji. In to te stane 2k EUR. Se ti zdi to sprejemljivo? Je sicer res, da dobiš namesto 284 litrov velikega prtljažnika 337 litrov velik prtljažnik, ampak meni je to way too much. V bistvu čisti marketinški nateg s strani proizvajalca. Plačaš namreč malce več kot 20% več za isto sranje, le da je drugo pakovanje.
confused-1.gif


Ob tem ti je pa odveč dati dodatnih 2k za Picasso, kjer pa dejansko pridobiš v vsemu.

Osebno bi gledal raje rabljen avto npr. 1 leto star. Garancij za silo je še, potem si pa itak tudi pri novem na samem.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
no, razmišljava pač različno.
jaz v fusiona spravim otroški voziček, v fiesto pa ne. in ja, to je vredno 1700 eur več (5 vratna fiesta stane 9300, fusion, ki pa že ima 5 vrat pa 11.000). nisem omenil, da bom po vezah še dobil kaki popust, se pravi da bom prišel skozi pod 11.000 evri. picasso je z vsemi popusti najcenejši 13.700, če dobim fusiona za 10.700 je to 3000 eur razlike. you do the math.
in če že jemljem avto, se mi valda zdaj s popusti splača vzet novega, saj stane leto star skoraj ravno toliko.
plus tega ne vem, od koga je bil eno leto star avto, sem se pa z rabljenimi že kdaj zafrknil.
in to je vsa filozofija.
pač eni tak, drugi drugače.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
No, torej greva sedaj malce naprej.

Koliko so nove Corse, Clioti, Grande Punto? A dobiš kakšnega ustreznega za 11k EUR?



Zgolj v premislek: vsi zgoraj so tehnološko NOVI (stari do enega leta), večji, varnejši, blablabla, medtem ko je Fusion star že cca. 5 let in bo kmalu zamenjan (facelift že ima za sabo). Fiesta je že bila predstavljena nova. In še enkrat: je manjši in predvsem tehnološko in varnostno eno generacijo zadaj.



Sedaj pa še enkrat naredi matematiko
wink-1.gif
Hkrati je pa še eno generacijo boljši in varnejši.



Še zgolj v info: doma je Fiesta z 1.4 16v motorjem (80KM). Ne znam si predstavljat kako gre šele z 1.3 motorjem
crazy1.gif
in kako gre potem šele Fusion s tem motorjem. Zato predlagam, da greš definitivno prej peljati, sicer znaš biti zelo grdo razočaran.



Pa še tole: odkar je Fiesta doma, vem zakaj so Fordi in Opli Nemci za reveže.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Samo tole dodam, res da tehnološko novi, pa vendar so pri teh "novih" modeli v prvih letih znajo pojavit skrite napake, ki jih kasneje popravijo. (no Grande P. je že kr nekaj cajta zunaj-bi bla dobra izbira).

No pa pol je Piccaso z tvojega stališča tut tema. Ker je nov model celo že v prodaji..



Ostalo se pa strinjam, raj eno leto rabljen avto (ki je zame tako ali tako best buy) ki je še v garanciji.

Ljudje čim slišijo popust, raj tisto zagrabjo pa že najdejo neke argumente zakaj se najbolj splača..

Zdej pa če je kriza z denarjem?? Zakaj pol sploh novega? Bo ostalo pol še za zavarovanje+kasko?? Raj tistih 3000 eur uzet na kredit (2-3 leta pa malo nanese) pa kupit nekaj mal bolj kulturnega.



Vrjamm pa da je kriza tako kupovat, če so slabe izkušnje z nakupom rabljenega avtomobila..
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
No pa pol je Piccaso z tvojega stališča tut tema. Ker je nov model celo že v prodaji..
Moj komentar glede starih vozil se je nanašal izključno na omenjena vozila v mojem komentarju. Picasso je višji razred, zato bi tudi jaz šel raje na to.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Jp res je precej "več" avtomobila. Konc koncev je cena bliz 19.000 eur (če ne upoštevamo popusta)
No mogoče mu pa vizualno ni preveš všeč??
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ksz
fusion bo imel motor 1.6 s 100 KM. dvomim, da bo s tem motorjem podhranjen. in ja, tako močnega dobim pod 11.000.
kot si prebral, sem očka, kar pomeni, da ne rabim neke zverine za hitro vožnjo, za prehitevanja pa bo moči dovolj.
če si prebral, bo avto vozila tudi žena, in fusion je s svojo odrezano karoserijo veliko bolj primeren za v mesto, kot pa picasso (ki se, kot veš poslavlja).
in ja, ravno zato avto za 10.600, da bo ostalo še za zavarovanje, kasko, kaki dodatek in dobro kosilo po nakupu.
raje novega, kot leto starega, je moja filozofija.
glede na popuste in veze, bi moral biti leto dni star vsaj 3000 eur manj kot nov, a ni.
zato novega. and there's all that is to it. i did the math, trust me
grin1.gif
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Xsara Picasso in C4 Picasso sta dva "različna" avta ...

Picasso se še ne poslavlja ... Izdelovali in prodajali ga bodo vsaj še 2 leti ...

No ne bom ti solil pameti ...

Peljita se s Piksno in peljita se s Fusion-om ...

Moja zadnja iskušnja z vožnjo Forda je bila sicer 4 leta nazaj s Focus-om in takrat sem si dejal: če se slučajno navdušim nad kakim Fordom, potem morm sprobat zadnje varnostne pasove konkretno plus preveriti koliko zadnje šipe ti ostane, če daš notri dva otroška sedeža (jahača s hrbtno oporo) ... Bil sem konkretno razočaran ...

Sicer pa kakor se boš odločil bo najbolje zate ...

Želim ti: ogromno varnih in service free kilometrov z avtom ki ga boš kupil, Pa naj bo to nemc, francoz, korejc, italijan ali američan, ... Naj ti služi dolgo brez problemov! In pa obilo zabave v vožnji izbranega avta!!
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
grin1.gif

thanx. jutri gremo malo po ogledih in vožnjah, bomo videli.
seveda bom poročal kaj nas je najbolj prepričalo.
glede na to, da sta bla mati pa foter flower power spačkarja s čupami, foter zdaj vozi xantio, bi moral ostat pri citroenu, a kaj, ko so sredstva malo omejena, izbira pa velika. bomo videli. morda pa, my precius, it will be mine, oh yes, it will be mine ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
uf, obiski salonov so nas samo še bolj zmedli.
zdaj gledamo samo še ceno, saj dobimo pri vseh vse.
med izbiro sta padla tudi punto classic in clio storia, saj oba "požreta" voziček. petvratna modela zaradi praktičnosti. padla sta pa v izbiro tudi zaradi cene, ki jo brez večjih težav plačamo. prav zaradi tega se je v izbiro prikradla tudi dacia logan MCV in moram reči, da sva oba z ženo precej naklonjena tej izbiri. vse našteto je do 9500 eur, okej tamala dva sta še za 1000 cenejša, ampak sta res malo majhna. ne vem. na drugi strani so kangoo (11.000) in berlingo HDI (12.500) in fusion (11.600), čeprav je slednji v bistvu že odpadel (me ni najbolj prepričal).
torej, vsi avti imajo klimo, spredaj elektriko, servo ipd., clio doda še zimske gume.
logana moramo še peljat, baje da ima "udobno" podvozje. ker bo avto za družinsko rabo in vozimo se po slabih cestah, menim, da ni slab nakup. poleg tega ima triletno garancijo (ali do 100.000) kar je tudi nek dokaz proizvajalca, da si upa. ostali imajo garancijo 2 leti, za doplačilo 4.
ne vem, clio in punto bosta malo majhna se mi zdi, sploh ker mam sam 2m. sicer se čisto okej sedi tudi v teh malčkih, a si sploh ne predstavljam, da bi šel spet na majhen avto (nazadnje sem mel viso pred 11 leti, potem pa vectra, xantia in spet vectra). ampak cena je dosegljiva. tako kot tudi pri loganu. brez težav.
za kangooja in berlinga bi moral rečt staršem ali banki, če posodijo kake 3 jurje, ampak mi ni.
kaj pravite. ali kot oče narobe razmišljam. a ni glavno, da nas avto pripelje, hitro vozit sem itak že zdavnaj nehal. varnost je pa itak tako ali tako pri teh gajbicah. nekak povprečna.
eh, bo že. itak še morem stari avto prej prodat. za kar pa zdaj ni sezona.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Samo (kot oče) razmišljam tako:

Avto mora biti:

1. uporaben (družinsko in službeno)

2. primerno udoben (klima)

3. čimbolj varen (ABS, airbag)

4. glede na to, da delam po 40.000 letno tudi ne požrešen

.

.

.

.

.

.

.

1045. znamka

.

.

.

.

.

.

2879. barva





Tam nekje vmes je še vzdrževanje, bližina servisa (v mojem primeru lokalnega mehanika) itd...
 
Nazadnje urejeno:

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
se strinjam.
barva je pri nas malo višje, ker jo izbira žena in ker je soplačnik, tako mora biti
grin1.gif

prve tri tudi logan izpolnjuje, glede 4. točke menim, da 1.4 motor s 75 km ne bo lih požrešen, a v času dizlov tudi posebej varčen ne, ampak bomo že zmogli.
sam nimam kompleksov, da bom vozil romunski avto, tudi nimam avta za neko kazanje. priti moramo pač od A do B, varno in zanesljivo. that's it.
ko bom v krizi srednjih let, pa si bom za zraven že nabavil neki strup (ko bom tudi imel plačo direktorja). zdaj pa so zahteve povsem drugačne in mislim, da ne bi smelo bit težav.
a si slučajno kdo lasti logana?
lahko kaj več pove.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
hvala, že pogledali, voziček ne gre not. ampak cena je kul.
kar me je presenetilo, je dejstvo, da voziček v stari punto gre, v novega pa ne (preveč obložen in škatlast prtljažnik). in kao grande punto, ha, ha. noter je grande zakon, sam prtljažnika pa žal nima tapravega. tudi v clio storia gre voziček, v kio rio pa ne. zaradi prtljažnika je odpadel tudi hyundai accent (čeprav ma dobro ceno).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
hvala, že pogledali, voziček ne gre not. ampak cena je kul.
kar me je presenetilo, je dejstvo, da voziček v stari punto gre, v novega pa ne (preveč obložen in škatlast prtljažnik). in kao grande punto, ha, ha. noter je grande zakon, sam prtljažnika pa žal nima tapravega. tudi v clio storia gre voziček, v kio rio pa ne. zaradi prtljažnika je odpadel tudi hyundai accent (čeprav ma dobro ceno).
Pišuka ej, sam ste pa čist nori na tale voziček. Saj razumem, da mora it noter, ampak a si morda razmislil, da imaš napačen voziček in bi bilo morda bolje (beri ceneje), če bi kupili en dober zložljiv voziček, ki gre v te avtomobile. Se mi zdi, da za voziček ne boste dali več kot 400 EUR (pa mora biti že super duper za ta denar), pri avtih si pa hitro na 2 do 3k EUR razlike. Damn, kakšne težave.
grin1.gif
Aja, pa še nov voziček boste imeli, ta starega pa lahko uporabite za druge stvari.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Tako se govori. Možakar komplicira do neba in še malo čez. Od Xsare do Logana ... samo še Samara manjka, pa bomo komplet ...

Pa brez zamere.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Točno tako! Potem pa tiste vozičke povsod vlečejo, pa naj bo v cerkev, trgovino, k frizerju ...
bonk.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Točno tako! Potem pa tiste vozičke povsod vlečejo, pa naj bo v cerkev, trgovino, k frizerju ...
bonk.gif
Če nisi ugotovil, nimam nič proti vozičkom. Dal sem mu le pogled na njegov kompleksen problem
grin1.gif
z druge strani.

PS: Verjetno bo mamica lažje vlekla otroka s seboj v vozičku, kot pa da ga nosi? Ali se morda ti javiš, da boš varuška medtem ko gre kamorkoli.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kaj pa ko maš 2 otroka v vozičku? in en še ne more sedet v navadni maerli, ampak mora met velik voziček, ki se pač ne zloži čist na malo. sem tudi jaz pomislil, dabi preprosto zamenjal voziček, a ni tako lahko. kaj pa ko gremo na drugi konec slovenije na obisk k babicam in dedkom? kam pa takrat s potovalkami? na streho?
ja, mogoče kompliciram, ampak kupujem avto za naslednjih 6-7 let. in pač zbiram mnenja.
hvala vseeno za nasvete.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.