Kateri enoprostorec naj kupim ?

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Peugeot Partner ali pa Citroen Berlingo - enak avto, samo druga značka.
Berlingo je cenejši od peugeota - tako politiko cen imajo.

Tudi Scenic ni slab, ima veliko prostora zadaj, širok je, tako da se trije zadej udobno vozijo.

Kupi novega, imaš garancijo, vse je novo. Ni nevarnosti, da kaj crkne, ne da bi se ne dalo v garanciji popraviti/zamenjati.

Če se recimo odločaš med peugeotom in citroenom - preveri, kateri ima bližji servis tvojemu domu, načeloma je vseeno samo mogoče je tudi to eden od razlogov pri nakupu.

Definitivno pa je tak avto kot je berlingo, partner, kangoo, caddy zelo dobra izbira - veliko prostora, velika vzvratna ogledala, velik prtljažnik, pravi avto za veliko otrok in vsakodnevno vožnjo.
Tudi cena je ugodnejša kot recimo primerljivi avtomobili, ki so manj dostavniški.
C3 picasso je dokaj drag glede na berlingota, je seveda bolj fensi in upedenan, vendar si lahko v salonu oba pogledaš, preveriš dimenzije in ceno, da vidiš, kaj je bolj racionalno.
Glede motorja, odvisno koliko kilometrov letno delaš, vendar moraš vedati, da turbo dizelski motor je pri servisih dražji, ima določene komponente, ki lahko odpovedo in so drage, ki jih bencinar nima.
Tko da vse je stvar racionalne izbire, malce matematike in zdrave pameti.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Še en pogled na nakup avtomobila - tast je kupil avto - in s čim sva se srečala pred nakupom:

- pri peugeotu je odločno odsvetoval bencinski motor pri partnerju, češ da preveč porabi, govoril je o 12 do 14 litrov / 100 km in to stranki, ki dela 5000 km/letno je predlagal HDI.
- pri citroenu je predlagal bencinarja, čeprav je poudaril da je HDI cenovno zelo ugoden in ni veliko dražji od bencinarja, glede porabe je povedal da nobeden ne bo porabil samo 5 l/100 km in da je bencinar v mejah med 7 in 8 litrov na 100 km, zna pa biti tudi 9l/100km.

- moram pa omenit, da so tako pri peugeotu kot pri citroenu ponudili testni avto, da se vidi motor in poraba, čeprav je pri peugeotu ponudil P308 HDI čez 14 dni (da bo na voljo) - misli da je P308 in Partner eno in isto.
- pri Citroenu pa je ponudil Berlingota z bencinskim motorjem, tudi v roku 14 dni, da bo na voljo.

Tast je šel še pogledat Caddy-ja in se je takoj navdušil, tako da ga je kupil, seveda z motorjem 1.6 TDI z 105 KM.

Če bi trgovec imel na voljo Berlingota takoj za preizkus, bi najbrž tast kupil Berlingota, tako pa je SLAK zmagal.

Čeprav je bil avto 18 keur, berlingo pa 13 600 - razlika očitna, oziroma 14 000 z HDI motorjem.

Moram pa napisat, da Berlingo ni res toliko slabši, da ga ne bi kupil, jaz bi ga definitivno.

Tko da vsekakor avto je treba videt, potipat in če se da, preizkusit.

Slak je dal Caddy-ja na testno vožnjo in tast se je na prvi dotik zaljubil, in izbral avto. Ker ga je imel trgovec tudi na zalogi, je bila zmaga neizbežna.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Prodajalec je naložil o teh litrih in na vsak način hotel prepričati kupca, da naj kupi HDI-ja, kljub temu, da dela 5 tisoč kilometrov letno.
Jaz vem, da je pretiraval z veliko lopato.

je pa tudi res, da grand scenik z motorjem 1.3 Tce - turbo bencinar porabi 9,7l/100km. Povprečna poraba.
Pa da porabi Zafira 1.8 z 140 KM - navaden bencinski motor - 8,9 l/100 km.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kot sem rekel. v bliznji druzini sta dva nova pezejo sorte berlingo. oba sicer hdi. en osnovni en top oprema. avto je..prostoren itd. ne vem pa kako je za an dolge voznje. poznam prvo serijo berlingotov in za an dolgo ni bil za nikamor, pa kovina na notranjis trani ej bila tema, ogret, ohladit zadnji del pa misija nemogoče.

nikakor pa to ne priemrjat z nekimi espaci, sharani za isti denar. ker če bo isti denar bo vsaj 160 tisoc v riti. in to potem ni vec isto.
 
22. jul 2007
12.756
1.286
113
123
partner poraba po prvih 7000 -7l po računih, na avtomobilskem računalniku kaže 6.4l, mašina 1.6 hdi-92km
 

ljubica

Pripravnik
28. nov 2008
48
0
6
Prebrala sem vse
Berlingo bo zmagal očitno
sej mi je men tud všeč grem pogledat kdaj lahko kej testno vožnjo z njim naredim
bom še mal pokukala za senika kak se cene vrtijo pri 1-2 letih starih
hvala za vaša mnenja
zelo so mi kosristila
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
še to:
kot voznik in berlinga in C3 picasso lahko povem, da je berlingo preceeeeej večji od c3 picasso. za ta denar ta velikost avtomobila (berlingo) za moje pojme best buy. pa dobro kupi.