Avto razreda golf - kateri bencinski motor?

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Potem je pri škodi lahko problem v prestavnih razmerjih. Imamo golfa 7 z tem motorjem pri bajti, pa ti lahk povem, da recimo 1.6 atmosferca naščije po dolgem in počez, recimo že 1.2 tsi je nascal megana II 1.6 atmosferca. Recimo sama vožnja mi je mnogo lepša kot v G7 2.0TDi, dejansko zadeva vleče od štandgasa dalje, dobenega primakljaja v spodnjem delu obratov, kjer turbina ne laufa, tako kot pri dizlih. Zelo varčna zadeva, če voziš v mejah normale, popije mačken več kot 1.6 TDi. Fotr ma life time v 25k km 6,2 litra. Dober motor. Kako je z trajnostjo pa nebi vedu, ker pr naši bajti jih več kot kakih 60K km ne bo preživel.
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Civic oziroma na japonca, vse ostalo je kompromis.

Se ne bi mogel bolj strinjat. Kdor želi imeti zanesljiv avto, kot tudi motor v njem, kupi Hondo. Sam že vozim Honde 15 let, nobenih problemov. Atmosferski Hondin motor 1.8 je zelo zanesljiv, nima kej crknit, da ne govorim o novih kavnih mlinčkih. Poraba na Hondi je pa okoli 6 litrov ob normalni vožnji, vsaj meni tolk pije.

Jaz drugih znamk sploh ne gledam, moogče mi je še Mazda všeč, vsekakor pa so Japonci po zanesljivosti na 1. mestu - še vedno je tako
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.935
5.004
113
Saj so Honde dobre tu ni kaj. Samo kaj ko mora lastnik imet dober želodec, saj se mu kaj hitroo lahko zgodi da vsako jutro na parkirišču pusti vsebino še neprebavljenega zajtrka. Ali drugače rečeno nove Honde so grde za kozlat.
Mazda pa je povsem druga melodija... Balzam za oči.
 
Nazadnje urejeno:

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Oblika je pa čisto stvar okusa, nekaterim so novo Honde všeč, mnogim pa ne. Meni osebno oblika novih Hond tudi ne potegne preveč. So mi Mazde res lepše, če bi kupoval nov avto, bi najbrž raje vzel Mazdo3 kot pa Civica. Sta pa oba avta kakovostna in zanesljiva.
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Glede ''atmosferski je zanič'', pa nimam niti malo takega občutka, sem peljal 1.4 TSI Škodo Fabio, pa ni čisto nič bolje potegnila, moj od 2000 rpm normalno vleče, da se ga pa tudi pri 1500 vozit s isto hitrostjo (če že kdo pogreša občutek dizla
tongue-1.gif
).
Samo 200Nm, verjamem da ne potegne dobro.
Vem, ker sam pri svojem 1.4T lahko izbiram med 190 in 230Nm, pa je pri 190Nm avto nepremičnina, pač kot bi vozil 2.0 NA.
Recimo na koncu naselja, si navajen da v 4. vleče, in pozabiš dat v dinamični način, in ti avto obstane na mestu, daš v Dynamic, pa začne vlečt.

Drugače je pa tut pri 230Nm meni največji problem zvozit eno Y križišče kjer zavijem iz stranske levo na glavno cesto, in je tut zelo težko dobit zalet, ker je ravno pred križiščem še ožji most in na desno ne najboljša preglednost.
V glavnem, avto v drugi prestavi pri okoli 1500 postane skoraj nepremičen za kar nekaj metrov, to se pri 1.6 105 ni dogajalo. Če res optimalno tekoče zvoziš, pa gre, ne vem pa točno kolk obratov rabi, verjetno nekje 1600.

Speljevanja v krožna sem pa že naštudiral, tako iz nule v prvi, kot iz manjše hitrosti v drugi.
Ampak zame to niti približno ni ok, da se moraš sam tolk trudit, da vse skupaj izvedeš idealno, avto bi moral potegnit pod vsakimi pogoji. Saj zato pa je VW nekaj eksperimentiral s kompresorji.
Ne vem pa kako se obnesejo 1.6/1.8/2.0T, 1.4T in manj pa vsekakor nikoli več.
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jah glej, saj smo že navajeni vas alter dinamikov tu gori, ki jim verjetno še 2.0 biturbo s 280 konji ne potegne dovolj, normalni ljudje pa so zadovoljni že s kakim 1.4 N/A s 90 konji... To je pač stalnica tu gori, zato pa je 3 strani večine popolnoma neuporabnih postov, tako kot v vsaki temi o motorjih.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Hmm......pa še moje izkušnje z "japonci":

- Honda civic 1.6, 110 konj, kupljena nova, narejena v GB. V času garancije mi je kar precej žrla živce, kar naprej je gorela lučka za motor. Enkrat je bilo nekaj narobe z izpuhi, sem se komaj privlekla do servisa, pa so popravili. Nato je šla lambda sonda. Nato je šel katalizator. Žarnice so crkovale kar naprej, crkovale so tudi lučke v kabini. Nekje je morala tudi puščat, saj smo enkrat povsem po naključju pri preverjanju rezervnega kolesa naleteli na večjo količino vode v tistem predelu....
bonk.gif


- Mitsubishi Lancer 2.0 diesel, 140 konj, kupljen nov, narejen na Japonskem. Mašina menda Passatova. V času garancije je šel tempomat, tik po garanciji pa se je pokvaril elektronski regulator tlaka v turbini. Zafrkava ga torej elektronika.Tega nisem dala popravljat, rezultat je, da vsake toliko časa na avtocesti odklopi turbo pogon, kar zna bit zoprno. Ustavim in resetiram, nato dalje. Imam ga 7 let
in ga bom po vsej verjetnosti obdržala, če bo priden
wink-1.gif


Če bi sedaj kupovala nekaj drugega, bi gledala predvsem na moč (mora fajn stegnit
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
In kolk te pride nov regulator tlaka na ebayu....?

Zamenja pa mož popoldne po službi...
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Žlehtnoba
grin1.gif

Nimam moža....po moji mašini pa ne bo nihče nepooblaščeno šaril
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Pa popoldanski mehanik...servis vrneš pa v naturalijah
grin1.gif


Win-Win
cheer.gif


Mogoče se pa med kresanjem užge še kakšna iskra
evil.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
še moje izkušnje z japonci.
smile-1.gif


bil lastnik Toyote Avensis, 1.6 vvti, 116ps, letnik 2001. vozil od 2008 do 2015, vmes zlezel iz 140.000 km na 300.000 km. ko je šla od mene, je delala kot urica, na cca. 250.000 je šel alternator, takrat tudi labmda sonda, katere pa niti nismo popravljali, ker je avto šel boljše in manj pil (na oko, cca. liter manj, ker sem prej delal cca. 600km na tank, po tistem pa 650 do 680), edino lučka za motor je pač stalno gorela. pri 295.000 sem menjal sprednje diske.

od lani imam Hondo Civic 1.4 ivtec, letnik 2012, samo tankam in vozim. menjam zgolj in samo zaradi potrebe po večjem prtljažniku in manši porabi (iz povprečja 22.000 km / leto sem zlezel na 40.000 km).

vmes sem vozil Mazdo 6, 2.0, mislim, da je bila 2004 letnik, raketa, nobenih problemov, manjkala ji je samo 6 prestava za AC, ker je imela nenormalno kratek menjalnik.

pred tem sem vozil:

Renault 21 2.0, 130ps - avto raketa, mislim, da je bil letnik 1992, pa je bil 2005 še vedno super delujoč, no potem pa je v 2 letih počasi šlo praktično vse, kar je bilo možno ...
tongue-1.gif



še dva dizla za primerjavo:

Audi A4 2.0 tdi - preden smo ga spravili v delujoče stanje, je preteklo kar nekaj €$ s trr-ja na trr, potem pa je šel kot urica, nikoli ne bom pozabil, ko smo šli v Stuttgart, smo tankali na Jesenicah na poti gor, vozil do nemških AC, po števcu cca. 140, po nemških AC nekje med 150 in 180 in smo tankali malo pred Villachom, pa še to, ko sem tankal, sem ugotovil, da je bilo še več kot dovolj nafte do Jesenic, se pravi z enim tankom skoraj 1200 km ...

Lancia Phedra 2.2 jtd 170ps - avto, katerega sem do Honde vozil z največ užitka in naredil z njim ohoho km, tudi 2000km v 24 urah ... okoli 350.000 km komplet rekonstrukcija motorja (šobe, turbina, dpf), potem, ko mi je na poti iz Vipave proti Nanosu na Rebrnicah skočil v limp mode in sem komaj prilezel gor. po tistem vem, da se je naredilo še kar nekaj kilometrov ...
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pa popoldanski mehanik...servis vrneš pa v naturalijah
grin1.gif


Win-Win
cheer.gif


Mogoče se pa med kresanjem užge še kakšna iskra
evil.gif

A si ti samo v avto delu foruma? Kaj bo pa rekel Gatto? On naj bi bil majster za elektriko, pa naj ji postima.
evil.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik kemarkone77 pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Civic oziroma na japonca, vse ostalo je kompromis.

Se ne bi mogel bolj strinjat. Kdor želi imeti zanesljiv avto, kot tudi motor v njem, kupi Hondo. Sam že vozim Honde 15 let, nobenih problemov. Atmosferski Hondin motor 1.8 je zelo zanesljiv, nima kej crknit, da ne govorim o novih kavnih mlinčkih. Poraba na Hondi je pa okoli 6 litrov ob normalni vožnji, vsaj meni tolk pije.

Jaz drugih znamk sploh ne gledam, moogče mi je še Mazda všeč, vsekakor pa so Japonci po zanesljivosti na 1. mestu - še vedno je tako

Najprej je Honda , potem dolgo ni nič................ !! Potem pa spet Honda,bolš met angleža kot ostalo šaro. Glede oblike je pa tako,da pač nekateri primerjajo obliko z švabi ,ki pa gre meni na kuzlanje ! Če že zgleda ok zunaj,je pa notri za skuzlat!
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pa popoldanski mehanik...servis vrneš pa v naturalijah
grin1.gif


Win-Win
cheer.gif




Mogoče se pa med kresanjem užge še kakšna iskra
evil.gif

A si ti samo v avto delu foruma? Kaj bo pa rekel Gatto? On naj bi bil majster za elektriko, pa naj ji postima.
evil.gif

A ti bi tudi svoji ženi dovolil, da v naturalijah plača, hm..... ko mora toliko okoli servisov skakat
bonk.gif