Kateri karavan do 18.000 eur

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Pozdravljeni!

Kupujem nov avto. Sedaj imam Xsaro Picasso, letnik 2010. Imel sem smolo pri nakupu, saj mi vsaj enkrat letno nekaj odpove, tako da precej časa stoji na servisih, kar je tudi cenovno zalogaj. Sedaj imam tega počasi dovolj in kupujem nov avto. Odločil sem se za karavana, saj se mi zdi da je vožnjo bolj udobna. Imam 2 otroka, stara 5 in 8 let. Na leto naredim 20.000 - 25.000 km, večinoma po avtocesti. Naredil sem izbor karavanov, dizlov. Vrstni red je naključen. Nisem strokovnjak za avtomobile, zato prosim za mnenje oz. kaj predlagate.Lahko tudi kaj drugega do max. 18.000 eur;. Izogibal sem se Francozov, zaradi slabe izkušnje z mojim.
1. Ford Focus karavan, 1.6. TDCi, 116 KM (cca 16:000 eur)
2. Opel Astra ST, 1.6 CDTi, 136 KM (cca 16.000 eur)
3. Toyota Ausri TS, 1.4 D-4D (cca 18.000 eur)

Hvala,
Aleš
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Si spregledal da kupuje nov avto?

Drugače mogoče razmisli še o Škodi Octavia, sicer boš videl da so cene nekje od 21k naprej, ampak če boš avto vzel na daljši leasing/kredit, boš za tvoj 18k avto tudi plačal ravno tam nekje, pri Škodi pa imajo brezobrestno financiranje.

Tudi Renault Megane bi trenutno dobil z 0% financiranje, ampak je francoz. Niso majhni denarci, ki jih prišparaš na ta račun.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Si spregledal da kupuje nov avto?

pa sem res
redface-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Takole na hitro, Toyota Auris ima nenormalno drage servise, pac v garanciji. Opel Astra ima exoticne dimenzije gum, ki so zelo drage, pa tezka je. 1.6dizel je tudi med drazjimi za vzdrzevati. Ford ima najtrse podvozje, ki zna parati zivce, ce zivis v trikotniku menges-kranj-kamnik. Malce razmisljaj v tej smeri.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Kaj pa mogoče golf? Na njihovi strani med takoj dobavljivimi imaš nekaj ponudb za okoli 19k, 1.6TDI... Tudi sam gledam nekaj v tej smeri in se mi od vseh najbolj dopade golf.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:

Tudi Renault Megane bi trenutno dobil z 0% financiranje, ampak je francoz. Niso majhni denarci, ki jih prišparaš na ta račun.

Recimo če ima nakdo gotovino za nakup,kako bi lahko potem prišparal s tem 0% financiranjem?
Tudi KIA ima 0% financiranje. Ampak če pa prineseš gotovino,imaš pa približno 10% popusta,ki ga pri financiranju nimaš!
grims-1.gif
(predvidevam da je na Renaultu podobno?)
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:

Recimo če ima nakdo gotovino za nakup,kako bi lahko potem prišparal s tem 0% financiranjem?

Tako, da bi vzel financiranje in gotovino dal vezat na banko?
smile-1.gif


Citat:
Tudi KIA ima 0% financiranje. Ampak če pa prineseš gotovino,imaš pa približno 10% popusta,ki ga pri financiranju nimaš!
grims-1.gif
(predvidevam da je na Renaultu podobno?)

Kakor jaz razumem ti pripadajo vsi popusti + 0%, na gotovino pa še nikoli ni bilo popusta. Jako 0% financiranje ti je to potem, če je na gotovino druga cena?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Narobe (naivno) razumeš,seveda je druga cena na gotovino!! Kdo pa misliš da plača obresti? Ti jih banka podari na lepe oči?
cool-1.gif

Da vzameš 0% financiranje in daš potem vezet na banko,si že v osnovi v minusu
grims-1.gif
Nobena banka na svetu ti ne bo dala večjih obresti,kot so obresti na kredit,ki ga boš najel pri njih...
Seveda ti pri 0% financiranju (konkretno KIA) ne pripada popust na gotovino! Oni imajo pri tem neke jokerje,ki jih lahko koristiš,vendar se seveda joker za 0% in joker za gotovino izključujeta
evil.gif


JOKER »GOTOVINA«
Vsem kupcem, ki se ne odločijo za koriščenje jokerja EOM = 0% financiranje, priznamo popust v višini 1.900 EUR pri koriščenju tega jokerja (joker EOM = 0% financiranje in joker GOTOVINA se izključujeta).
 
Nazadnje urejeno:

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Mamo pa mogoče še kakšen drug ''popust'' v rokavu
wink-1.gif


Recimo, zdej maš 7 let brezplačnega servisa
zmaga.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Takole na hitro, Toyota Auris ima nenormalno drage servise, pac v garanciji. Opel Astra ima exoticne dimenzije gum, ki so zelo drage, pa tezka je. 1.6dizel je tudi med drazjimi za vzdrzevati. Ford ima najtrse podvozje, ki zna parati zivce, ce zivis v trikotniku menges-kranj-kamnik. Malce razmisljaj v tej smeri.

Kaj to pomeninenormalno drage servise...ali je to iz prve roke ali rekla kazala ?
Kolikor vem so Toyotini redni servisi na ravni ostalih primerljivih znamk.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Mamo pa mogoče še kakšen drug ''popust'' v rokavu
wink-1.gif


Recimo, zdej maš 7 let brezplačnega servisa
zmaga.gif

Brezplačnega?
sprasujem se.gif

Si hotel napisat,da je 7 let servisiranja VKLJUČENO v cenI,ki jo PLAČAM za avto??
grims-1.gif

Prosim,ne mi tukaj s temi "brezplačnimi" zadevami....
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Toyota ti že vsaj 10 let ob nakupu novega vozila predoči program servisiranja, vključno s predvidenimi stroški rednih servisev. Osnovna zadeva, ki bi jo moral zahtevat vsak kupec novega vozila (a jo redkokdo), da bi lahko bolje ocenil stroške lastništva.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Pa kaj ti ni jasno, da pri Renault je ista cena na gotovino ali leasing? Če pri Kii tako nategujejo, je pač tam tako. Lahko pa da sem kaj spregledal, ampak mislim da je pri Renault trenutna akcija taka. Ker gre res za časovno omejeno akcijo in ne za non stop nategunstvo kot pri Kii.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Toyota auris, menjava olja in filtra je od 200-250eur. Ostale primerljive znamke, pol manj. Korejcev ne poznam. Ja iz prve roke.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Toyota ti že vsaj 10 let ob nakupu novega vozila predoči program servisiranja, vključno s predvidenimi stroški rednih servisev. Osnovna zadeva, ki bi jo moral zahtevat vsak kupec novega vozila (a jo redkokdo), da bi lahko bolje ocenil stroške lastništva.

V Ljubljani in Kranju ju ne. Ne predstavijo zadeve, celo tako v skrajnost se gre, da prosis za program servisiranja in ga po nekaj e mailih in nesteto klicih morda dobis. Pa saj drugje ni nic drugace.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Pa kaj ti ni jasno, da pri Renault je ista cena na gotovino ali leasing? Če pri Kii tako nategujejo, je pač tam tako. Lahko pa da sem kaj spregledal, ampak mislim da je pri Renault trenutna akcija taka. Ker gre res za časovno omejeno akcijo in ne za non stop nategunstvo kot pri Kii.

Non stop nategunstvo pri Kii?? Ne vem od kje sedaj tvoje sklepanje,da pri Kii nategujejo? Meni se to ne zdi nateg in tega tudi nisem nikjer napisal! Imajo pač dve možnosti: Če imaš gotovino,dobiš popust (logično,ne?),če pa nimaš gotovine,pač gotovinskega popusta ni,dobiš pa popust v obliki 0% financiranja (spet logično,ne?).
Če že kdo v tej zgodbi nateguje,nateguje Renault! Ker kupcu vsiljujejo leasing,na gotovino pa ne dajo popusta...isto delajo pri svojih električnih avtomobilih,kupcu vsiljujejo najem baterije namesto nakupa
stupid-1.gif
(ampak to je že druga tema)
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
ce je tebi dejanski 0% leasing z vkljucenimi vsemi popusti nateg, pol nima smisla debatirat.

kot da bi ti kia dala 10% popusta in se 0% leasing, a bo slo?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Pa kaj ti ni jasno, da pri Renault je ista cena na gotovino ali leasing? Če pri Kii tako nategujejo, je pač tam tako. Lahko pa da sem kaj spregledal, ampak mislim da je pri Renault trenutna akcija taka. Ker gre res za časovno omejeno akcijo in ne za non stop nategunstvo kot pri Kii.

Cena, ki jo placas za nov avto, je ze mogoce enaka na gotovino ali na leasing.. je pa se vedno razlicna od tiste, ki je v uradnem ceniku...
grims-1.gif